Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Futsal Dinamo – Alumnus 4:3 (1:2)

VIDEO | Futsal Dinamo – Alumnus 4:3 (1:2)

Nakon sjajne utakmice i pobjede Futsal Dinama protiv Alumnusa u finalu kupa regije “Sjever”, ova futsal utakmica glavna je tema svih sportskih medija. Lijepo je što je futsal dobio toliku medijsku pažnju, no nemojmo se zavaravati, ta je pažnja prvenstveno posvećena 5000 fanatičnih navijača koji prate voljeni klub, dok je futsal i ono što se događa na parketu ovdje u drugom planu. Tako kod brojnih medija koji su izvijestili o ovom događaju ne možemo pročitati koji su igrači nastupili u momčadima Futsal Dinama i Alumnusa, kod nekih nećete naći niti strijelce zgoditaka, jer oni su ovdje u sporednoj ulozi. No ipak, CROfutsal će kao portal posvećen futsalu reći kako je sinoć odigrana jedna sjajna utakmica u kojoj smo mogli vidjeti svu draž ovog sporta.
Alumnus je u susret ušao kao favorit, jer ipak je ovo bio dvoboj aktualnog prvaka Hrvatske i drugoligaške momčadi. Ulogu favorita Alumnus je opravdao u 1.poluvremenu gdje je bio dominantniji, te krasnom akcijom nakon kornera golom Grbeše došao do rezultatske prednosti, 0:1! Kada je nakon sjajnog proigravanja Grbeše u situaciji 1 na 1 Penava zabio za 0:2, malotko je mogao predvidjeti pobjedu domaćina. No Alumnus je do kraja susreta propustio dvije sjajne prilike. Grbeša nije uspio zabiti iz kaznenog udarca s 10 metara, a Penava na krasno dodavanje Capara iz auta volejem pogađa vratnicu! Propuste gostiju kažnjava Pezelj u poslijednjoj minuti 1.poluvremena kada u duelu s vratarom Vukom ubacuje loptu u mrežu za 1:2! U nastavku na prvo uzbuđenje čekamo do 26.minute kada Pavlović opravdano biva isključen, a s igračem više Grbeša odmjerenim udarcem zabija za 1:3! Nadu domaćinu u 35.minuti vraća Pavlović, a onda je uslijedio već svima dobro znan scenarij gdje Futsal Dinamo u poslijednje 2 minute dolazi do potpunog preokreta. Igrala se 39.minuta kada Purgar kao golman-igrač zabija za 3:3, a nesmotrenost Alumnusa kod polaska s centra koristi Franja i osvaja loptu. U izglednoj situaciji za postizanje gola s leđa ga ruši Horvat, te je opravdano isključen. Iz prekida je kratko odigrano za Purgara koji zabija za 4:3 i erupciju oduševljena prepunih tribina. Alumnus je pokušao s golmanom-igračem doći do preokreta, ali bez uspjeha. Futsal Dinamo je sa svojim navijačima proslavio veliku pobjedu!
Futsal Dinamo je putem svog youtube-kanala objavio video-sažetak susreta koji Vam donosimo u nastavku:

VIDEO | Square – Alumnus 4:2 (2:1)

U susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom …

Šibenik 1983 bolji od Mejaša, Kijevu protiv Heroja prvi bodovi!

Odigrane su poslijednje dvije utakmice 3.kola 2.HMNL-jug! Šibenik 1983 je u premijernom drugoligaškom nastupu pred …