Početna | - Naslovna | KUP | Kijevo – Porto Tolero 2:2 (0:1), p.p. 3:4

KUP | Kijevo – Porto Tolero 2:2 (0:1), p.p. 3:4

U izuzetno uzbudljivom četvrtfinalnom dvoboju Porto Tolero je nakon ruleta penala izborilo plasman u finale porazivši drugoligaškog rivala Kijevo iz Knina. U 40 minuti igre dvostruki strijelci su bili Šućur s jedne i Barbir s druge strane, a u ruletu penala odlučujućim se pokazao promašaj Ivana Jurjevića koji je označio veliko slavlje Pločana.

Delegat: Stipo Perić

KIJEVO: Josip Sarić, Dejan Dodik, Bernard Palavra, Renato Djak-Božić, Ivan Džalto, Ante Crnjac, Zvonimir Šućur, Josip Radić, Anto Palavra, Ante Serdarušić, Ivan Jurjević, Ante Ćulum, Josip Jakovljević, Petar Knežević, trener: Danijel Rimac

PORTO TOLERO: Mario Batinović, Marin Džeko, Zlatko Kušurin, Žarko Visković, Ante Babić, Ivan Arar, Matko Krilić, Josip Pear, Josip Stjepanović, Zvonimir Barbir, Tomislav Domić, Dejan Rašić, trener: Boris Malić

STRIJELCI: 1:0 Šućur (20′), 1:1 Barbir (21′), 1:2 Barbir (33′), 2:2 Šućur (34′)

CRVENI KARTON: Babić (6′) – PORTO TOLERO

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Kijevo 7 (4+3); Porto Tolero 7 (4+3)

IGRAČ UTAKMICE: Zvonimir Barbir (PORTO TOLERO)

Prvo veliko uzbuđenje bilježimo u 6.minuti kada Kijevo dolazi do brojčane prednosti. Šućur se sjurio prema golu Batinovića, a s leđa ga ruši Babić. Za suca Grgurevića nije bilo dvojbe, te je isključio igrača Porto Tolera. No s igračem više Kijevo ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti pored pokretljive obrane protivnika. Do kraja poluvremena gledamo obostrano otvorenu igru gdje su obe momčadi imale svoje prilike, no zgoditka nismo vidjeli sve do samog kraja kada Šućur sa 7-8 metara iskosa s lijeve strane sekundu prije kraja zabija za 1:0! Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Kijeva.
U nastavku Pločani vrlo brzo uzvraćaju. Već u 1.minuti nastavka Barbir zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Dugo smo čekali na novo uzbuđenje, a onda u 2 minute 2 gola. Najprije je Barbir maestralno zabio gotovo s centra za prednost Porto Tolera 1:2, da bi vrlo brzo Kijevo uzvratilo golom Šućura za 2:2! Glavninu posla obavio je Jurjević lijepim prodorom kroz obranu Pločana, te u završnici dodaje Šućuru koji savladava Batinovića za novo izjednačenje. Do kraja više nije bilo izglednijih prilika, te se pristupilo izvođenju penala.
U ruletu penala sretnijim su se pokazali Pločani, iako njihov vratar Batinović nije obranio ni jedan udarac. No promašaji Radića i Jurjevića odveli su Porto Tolero u polufinale, gdje ih čeka dvoboj sa Split Tommyjem.

VIDEO | Square – Alumnus 4:2 (2:1)

U susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom …

Šibenik 1983 bolji od Mejaša, Kijevu protiv Heroja prvi bodovi!

Odigrane su poslijednje dvije utakmice 3.kola 2.HMNL-jug! Šibenik 1983 je u premijernom drugoligaškom nastupu pred …