KUP | Uspinjača Gimka nadigrala Olmissum i obranila naslov!

Uspinjača Gimka je drugu sezonu u nizu pobjednik kupa Hrvatske! Momčad Koraba Morine je u finalu nadigrala Olmissum, te je posve zasluženo osvojila prvi ovosezonski trofej. Uspinjača Gimka je odigrala jako dobru utakmicu, a junak trijumfa bio je David Mataja koji je s tri postignuta zgoditka trasirao put svojoj momčadi prema velikoj pobjedi.

Delegat: Boris Durlen

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Renato Rumbak, Josip Brkić, Kristijan Postružin, Tino Čirjak, Renato Koturović, Ante Piplica, trener: Korab Morina

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Nikola Badrov, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Mateo Kolobarić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1-0 Mataja (3′), 1-1 Kustura (13′), 2-1 Mataja (28′), 3-1 Mataja (28′), 4-1 Postružin (32′), 5-1 Gudasić (38′)

ŽUTI KARTONI: Mataja (20′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: David Mataja (USPINJAČA GIMKA)

Branitelj naslova vrlo dobro ulazi u utakmicu, te u 3.minuti dolazi do prednosti. Koturović je s desne strane ubacio loptu na suprotnu stranu, Luketinov pokušaj da presiječe loptu pokazao se kao izlet u prazno, te Mataji nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu za 1-0! Nakon toga uslijedilo je razdoblje dominacije Olmissuma, te kao kruna te igre dolazi i izjednačujući zgoditak u 13.minuti. Horvat je iz slobodnog udarca s desne strane odigrao lijevo za Kusturu, koji sjajnim udarcem s 11-12 metara zabija za 1-1! Zanimljivo je da je u pripremi akcije trener Maretić namjeravao Kusturu zamijeniti Perišićem, no odustao je od zamjene na inicijativu igrača, koji se treneru odužio prekranim zgoditkom. Tek što je pošla s centra Uspinjača Gimka je mogla doći do nove prednosti. Postružin je s lijeve strane osvanuo sam pred Luketinom, no reprezentativni vratar spašava Omišane. U 15.minuti bilježimo novu veliku priliku Uspinjače Gimke, kada je Mataja ostao sam pred Luketinom, no njegov lukav pokušaj prolazi pored vratnice. Burno je bilo u poslijednjoj minuti prvog poluvremena. Postružin je nakon duela s Perišićem pao u kaznenom prostoru Omišana, no sudački se dvojac nije oglasio, što je rezultiralo burnim prosvjedima Uspinjače Gimke. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom, 1-1!
Već u drugoj minuti nastavka Uspinjača Gimka je zaprijetila preko Koturovića, koji spretnom reakcijom u kaznenom prostoru šalje loptu tik uz vratnicu. Iako je Olmissum više imao loptu u svojim nogama, Zagrepčani su lakše dolazili do prilika. U 28.minuti Uspinjača Gimka dolazi do zaslužene prednosti. Postružin je osvojio loptu u protivničkoj polovici i proigrao Mataju, koji neometan s vrha kaznenog prostora zabija za 2-1! Niti pola minute kasnije još se jednom ukazao Mataja i odmjerenim udarcem s desne strane zabija od suprotne vratnice za 3-1! U 32.minuti Uspinjača Gimka je definitivno slomila otpor Omišana i prelomila susret u svoju korist. Još jednom su Zagrepčani osvojili loptu u protivničkoj polovici, te u situaciji 3 na 2 Luketin nogom odbija loptu, no lopta dolazi kao na pladnju za Postružina koji glavom zabija u prazan gol za 4-1! Omišani nakon toga prelaze na igru s Juretićem u ulozi golmana-igrača, da bi nedugo zatim istu ulogu preuzeo Jurlina, no bez uspjeha. Naprotiv, u 38.minuti Jurlina dodaje loptu u noge Gudasiću, koji prihvaća poklon i sa svoje polovice zabija u prazan gol za velikih 5-1! Zagrepčani su tako proslavili veliku pobjedu, dok su Omišani večeras odigrali ispod očekivanja, no usprkos porazu ostaje jako dobar rezultat za momčad je tek ove sezone ušla u prvoligaško društvo, a do finala kupa je došla kroz “sito i rešeto” regionalnog kup-natjecanja.

Poznat kalendar natjecanja za nastavak malonogometne sezone

Poznat je kalendar natjecanja za nastavak malonogometne sezone. Naime, nakon što je Izvršni odbor HNS-a …

Tomislav Ciković: ‘Osijeku je mjesto u 1.ligi!’

Nakon što smo obavili razgovore s čelnim ljudima Novog Marofa i Murtera, na red je …