Početna | - Naslovna | Split Tommy preko Našica do finala kupa!

Split Tommy preko Našica do finala kupa!

U prvom polufinalnom susretu malonogometnog kupa Hrvatske u Našicama, Split Tommy je pobjedom protiv domaćina izborio plasman u finale. Splićani su opravdali ulogu favorita i s uvjerljivih 5:0 ostvarili plasman u finale, gdje ih sutra očekuje dvoboj protiv pobjednika drugog polufinalnog susreta u kojem se sastaju Futsal Dinamo i Vrgorac.

Delegat: Smiljko Vranić

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

NAŠICE: Marijo Banović, Slaven Kubaša, Mihael Tomić, Josip Hovanjec, Ivan Amidžić, Matej Jović, Vedran Pinter, Tomislav Rukavina, Danijel Ćosić, Marko Runje, Hrvoje Galinec, Ivan Kapraljević, Vladimir Torčić, Luka Hvizdak, predstavnik kluba: Miroslav Mijić

STRIJELCI: 1:0 Perić (2′), 2:0 Ćorluka (12′), 3:0 Suton (13′), 4:0 Perić (14′), 5:0 Grcić (25′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 10 (4+6); Našice 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Pinter (19′) – NAŠICE

Splićani su poveli već u 2.minuti susreta kada nakon kornera lopta dolazi do Perića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti u prazan gol domaćih za 1:0! I nakon uvodnog vodstva nastavila se inicijativa Splićana, a vratar domaćih Banović najzaslužniji je što splitski prvoligaš nije uspijevao doći do povećanja vodstva. No u 12.minuti Splićani su inicijativu okrunili novim zgoditkom. Suton je lijepo proigrao Ćorluku koji s desne strane izlazi sam pred vratara Banovića, te mu kroz noge zabija za 2:0! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža domaćina. Suton je iz kornera ubacio na 10 metara za Ćorluku, čiji udarac iz voleja vratar Banović samo kratko odbija, a odbijenu loptu Suton posprema u gol za 3:0! Tu nije bio kraj seriji Splićana. U 14.minuti Ćorluka je iz kornera ubacio u sredinu gdje Perić između dvojice suparničkih igrača uspijeva zabiti za visokih 4:0! Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, te su Splićani s visokih 4:0 otišli na odmor.
U nastavku Splićani ozbiljno prijete, no Banović u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašava svoju momčad od rezultatskog debakla. U 25.minuti Split Tommy dolazi do prvog zgoditka u nastavku. Akciju je pokrenuo Luketin pravovremenim istračavanjem sa svog gola, te prelaskom s loptom u protivničku polovicu, a u završnici akcije na dodavanje Sutona za 5:0 zabija Grcić. Nakon toga trener splitske momčadi je veću minutažu pružio igračima s klupe, no usprkos tome nastavila se inicijativa Splićana, a vratar domaćih i dalje je bio na visini zadatka. S druge strane, Žarko Luketin nije imao previše posla, no u nekoliko je navrata spriječio počasni zgoditak domaćina. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Splićani ostvarili očekivanu pobjedu i izborili plasman u finale, gdje ih očekuje dvoboj s boljim iz drugog polufinala u kojem se kasnije sastaju Futsal Dinamo i Vrgorac.

2.HMNL-jug | Mejaši bolji od Hajduka, Kijevo nadigralo Genius!

Jučer su na splitskim Gripama odigrana dva susreta 6.kola 2.HMNL-jug! Mejaši su u gradskom derbiju …

2.HMNL-zapad | Uvjerljive pobjede Otočca i Petrinjčice!

Kompletirano je 3.kolo 2.HMNL-zapad! Nakon što je u prvim susretima Futsal Pula slavila na Rabu, …