Početna | - Naslovna | Vrgorac nadvisio Futsal Dinamo za dalmatinsko finale u Našicama!

Vrgorac nadvisio Futsal Dinamo za dalmatinsko finale u Našicama!

U drugom polufinalnom dvoboju kupa Hrvatske, Vrgorac je nadigrao Futsal Dinamo i ostvario plasman u finale. Momčad Arbena Ademija je nakon dva ovosezonska poraza konačno slavila protiv zagrebačkih “modrih”, te ćemo u sutrašnjem finalu gledati dalmatinski derbi između Split Tommyja i Vrgorca.

Delegat: Miroslav Dugeč

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 0:1 ag-Matošević (12′), 0:2 Martinac (19′), 1:2 Matošević (20′), 1:3 Suton (30′), 1:4 Martinac (37′), 1:5 Martinac (40′)

ŽUTI KARTONI: Kanjuh (35) – FUTSAL DINAMO; Kraljević (32′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

KOMENTAR SUSRETA:
Prvu veliku priliku bilježimo u 7.minuti kada se Subotić lijepo oslobodio između dvojice suparničkih igrača u kaznenom prostoru, no Škorić brani njegov udarac. Uzvratili su “modri” u slijedećoj minuti kada Penava iskosa s lijeve strane kroz noge Hercega pogađa suprotnu vratnicu. U slijedećoj minuti još jednom Vrgorčane spašava okvir gola, kada Matošević sa 6-7 metara pogađa gredu. I onda u 12.minuti Vrgorac dolazi do vodstva. Jurjević je s lijeve strane ubacio oštru loptu na drugu vratnicu prema Pervanu, no ispred njega loptu nespretno u vlastitu mrežu šalje Matošević za 0:1! U 17.minuti Vrgorac je ozbiljno zaprijetio iz kontre, no Škorić brani udarac Horvata. U 19.minuti Vrgorac dolazi do povećanja prednosti. Kraljević je iz kornera kratko dodao za Martinca koji sa 8-9 metara iskosa s desne strane zabija silovito pod gredu za 0:2! No “modri” vrlo brzo uzvraćaju. Grbeša je sjajnim proigravanjem s centra pred golom pronašao Matoševića koji iz voleja zabija kroz noge Hercega za 1:2! Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Vrgorca.
U nastavku smo dugo čekali na prvu pravu priliku, a onda u 30.minuti Vrgorac dolazi do povećanja vodstva. Suton je sjajno prošao po lijevoj strani i iz teške situacije iskosa s lijeve strane zabio za 1:3! U slijedećoj minuti odmjeren udarac Šulentića sjajnom reakcijom brani Herceg. U 32.minuti Kraljević je dobio žuti karton, nakon čega Capar hrvačkim zahvatom baca na pod Pervana, a sudački dvojac propustio je sankcionirati igrača Futsal Dinama koji je za spomenuti nesporstki čin zavrijedio isključenje. U 37.minuti Vrgorčani su zapečatili plasman u finale! Herceg je odigrao dugu loptu prema kaznenom prostoru protivnika, vratar Škorić nije dobro odigrao glavom u izlasku izvan kaznenog prostora, lopta se odbila do Martinca koji glavom zabija u prazan gol za 1:4! “Modri” su se nakon toga pokušali igrom s golmanom-igračem vratiti u utakmicu, ali bez uspjeha. Kanjuh je u 39.minuti pogodio gredu, a nedugo zatim Martinac je sa svoje polovice pogodio prazan gol protivnika za konačnih 1:5! Vrgorac je zasluženo izborio veliku pobjedu i ostvario najveći uspjeh u kupu u klupskoj povijesti. Tako se Futsal Dinamo oprostio od snova o prvom ovosezonskom trofeju, te ćemo sutra gledati dalmatinsko finale u kojem će igrati Split Tommy i Vrgorac.

Alen Delpont više nije trener Splita!

Nakon što je jučer objavljeno kako Branko Digula više nije trener Jesenja, danas nam dolaze …

Poraz Novog Vremena, Sporting i Barcelona izborili “Final Four”!

Okončana je Elitna runda UEFA Futsal lige prvaka! Novo Vrijeme Apfel je i u 3.kolu …