Početna | Međunarodni futsal | Izvještaj | Osijek 031 – KMF Tvrđava

Izvještaj | Osijek 031 – KMF Tvrđava

CROfutsal report logo
CROfutsal report

U Osijeku je odigrana međunarodna futsal utakmica između domaće ekipe Osijek 031 i novosadske KMF Tvrđave u kojoj su gosti dobrom igrom u drugom dijelu ubilježili sasvim zasluženu pobjedu. Osječani su se dobro držali u prvih dvadeset minuta kada su nakon minusa od 0:2 uspjeli do odmora poravnati. Ipak, u drugom poluvremenu je prevladala kvaliteta i iskustvo Novosađana koji su s još četiri postignuta gola ostvarili visoku pobjedu.

Delegat: Robert Fičok (Osijek)

Osijek 031: Kordić, Gabrić, Dubravac, Pinter, Balaž, Buljević, Vidović, Šimašek, Mačinković, Cvetko, Gregić, Agatić, Kojić, Palić
Trener: Alen Žaper

KMF Tvrđava: Beljanski, Radosavljev, Mušicki, Zupančić, Pantelić, Nikolić, Ljevaja, Taknkosić, Marojević, Vulović, Stevanović, Vignjević, Molnar.
Trener: Dušan Jakica

STRIJELCI:  0:1 Pantelić (13′), 0:2 Stevanović (18′), 1:2 Dubravac (18′), 2:2 Balaž (20′), 2:3 Marojević (24′), 2:4 Marojević (31′), 2:5 Vignjević (33′), 2:6 Marojević (40′)

KOMENTAR:

U pripremnom periodu za novu sezonu ambiciozni osječki futsal klub Osijek 031 je upriličio i međunarodnu prijateljsku utakmicu. Na parketu dvorane Zrinjevac utakmicu su odigrali Osijek 031 i KMF Tvrđava iz Novog Sada pred nešto više od 300-tinjak navijača osječkog drugoligaša koji u novoj sezoni juriša na vodeću poziciju koja bi ih odvela u kvalifikacije za 1. Hrvatsku malonogometnu ligu.

Novosadski malonogometaši su u, za domaću ekipu, 13. minuti postigli vodeći gol nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane. Rezervirana i igra više posvećena obrani se nastavila i poslije vodećeg gostujućeg gola, sve do dvije minute prije kraja. Tada se tresu mreže na obje strane. Prvo je Nemanja Stevanović povećao vodstvo Tvrđave, da bi Matej Dubravac, na opće oduševljenje gledatelja zabio prvi gol Osječana. Veselje navijača se još povećalo kada je Alen Balaž skrenuo loptu u novosadski gol za poravnanje, samo nekoliko sekundi prije odlaska na odmor.

Novosadski klub je svoju pravu snagu pokazao u drugom poluvremenu, a glavni problem Osječana je bio povezivanje redova, te spora i nemaštovita igra u napadu. Četiri minute je trebalo gostima da probiju domaću obranu i prvi put postignu zgoditak u nastavku. Strijelac je bio Bogdan Marojević. Isti igrač je nakon pet minuta igre postigao i svoj drugi gol. Već tada je bilo jasno da domaći više nemaju snage za preokret, a do kraja Novosađani povećavaju na krajnjih 6:2. Najbolji igrač utakmice je bio strijelac tri gola Bogdan Marojević.

Nekoliko dana prije utakmice puno toga se dobrog za futsal se događalo u slavonskoj metropoli, od druženja s navijačima, pressica i druženja s novinarima, pa do same utakmice, te  after partyja u poznatom osječkom noćnom klubu Tufni. Sve to treba pozdraviti i podržati jer je za dobrobit osječkog sporta, a vodstvu i igračima Osijek 031 želimo puno uspjeha u realiziranju ambicioznih planova.