Početna | Međunarodni futsal | LNFS | LNFS | 2.kolo | Najava

LNFS | 2.kolo | Najava

CROfutsal LNFS logo
LNFS

Nakon uzbudljivog prvog kola u kojem je palo čak 44 gola ništa manje se ne očekuje ni u nastavku najjače futsal lige svijeta. Drugo kolo španjolskog prvenstva u petak donosi susret Marfil Santa Colome protiv novog prvoligaša Burele koja u prvom kolu nije briljirala, a Triman Navarra, koja je u prvom susretu poprilično namučila aktualne prvake Barcelonu, ugošćuje Umacon iz Zaragoze.

Subota donosi ostale susrete od kojih zasigurno najviše pozornosti privlače ogledi Fisomedije, koja je u prvom kolu nadigrala debitanta Burelu, i Inter Movistara, koji je u prethodnoj utakmici slavio iako ga je Puertollano u prvom poluvremenu šokirao. Drugi subotnji ogled koji vrijedi popratiti onaj je u Santiago de Composteli, između domaće momčadi i branitelja naslova Barcelone.

Burela na noge Marfilu

U svom prvom susretu u prvoj ligi Burela nije briljirala. Iako su u prvih dvadeset minuta odolijevali Fisomediji u nastavku je njihova igra pala, a oni nanizali veliki broj pogrešaka koje su ih na kraju stajale uvjerljivog poraza 5:1.

Debitanti u drugom kolu traže iskupljenje za loš nastup pred domaćom publikom i prve bodove, baš kao i Marfil koji je u prethodnom ogledu jednako glatko poražen i to u gostima kod Zaragoze 6:3. Domaćini, predvođeni sjajnim napadačima Dani Salgadom, Sepeom i Adolfom, neupitno su favoriti u ovoj utakmici i trebali bi upisati prve bodove u novoj sezoni.

Najneizvjesniji ogled kola u Navarri; Triman dočekuje Umacon

Triman se u susretu protiv favorizirane Barcelone pokazao kao itekako tvrd orah i tek zahvaljujući majstoriji Torrasa pao u završnici susreta, izgubivši 3:2.

Umacon se, pak, na krilima dvostrukih strijelaca Victora Tejela, Chicha i Miguela s lakoćom obračunao s Marfilom. No, puno ih teži zadatak čeka u Navarri gdje domaća momčad na čelu s Rafom Usinom i Esseverrijem traži prvu pobjedu sezone.

SUBOTA DONOSI PRAVA UZBUĐENJA

Inter lovi prvu pobjedu u  Manacoru

Velika borba očekuje se u jutarnjem ogledu (11.30) između Fisiomedije i Inter Movistara. Gosti nisu nikada slavili u Manacoru, još otkako je u sezoni 2010./11. domaća momčad zaigrala prvu ligu. Prvi međusobni susret završio je 2:2, a prošle je sezone Fisiomedija slavila 4:2.

Obje momčadi u međusobni sraz ulaze s pozitivnim rezultatima iz prve utakmice. Fisiomedija je ‘utrpala’ pet komada Bureli, a s jednakim brojem golova Inter je zapečatio pobjedu protiv Puertollana. Nema sumnje kako obje momčadi u susret ulaze s puno samopouzdanja i kako obje žele nastaviti pozitivan niz i uzeti sva tri boda. Momčad Jesusa Velasca slovi kao blagi favorit u tom susretu, no gostovanja u Manacoru Inter su proteklih sezona uvijek stajala bodova.

Colegios Arenas u gostima kod ‘čvrste’ Caje

Colegios Arenas očekuje teško gostovanje kod Caja Segovije. Momčad Davida Madrida pokazala je kako će ove sezone biti svima trn u oku, nakon što su već u prvom kolu dobrano namučili osvajača Superkupa, ElPozo Murciju koja je tek u nastavku susreta uspjela slomiti otpor čvrste i ‘žilave’ Caje (2:1).

Colegios Arenas je, pak, u svom prvom nastupu, protiv momčadi Azkara, imao ‘previše’ skokova u igri, pokazao dosta toga dobrog, ali na kraju su loše strane prevladale, što ih je stajalo tijesnog poraza 6:5. Mučili su se previše u prvoj utakmici da bi ostavili dojam momčadi koja može ugroziti neugodnu Caju. Pritom Colegios neće moći računati na dva bitna igrača u svom sastavu, Minhocu i Chana, koji su u prvom kolu zaradili crvene kartone.

Nakon što im je ElPozo mukom iščupao bodove u prvom susretu, Caja Segovia se protiv Arenasa nada lakšem poslu i osvajanju sva tri boda.

Zaiskrit će u Santiagu, stiže Barca

Santiago je iznenadio već u prvom kolu, pobijedivši ambiciozni Rios Renovables 2:1, no hoće li im isti podvig uspjeti i u drugom kolu, kada ugošćuju prvake iz Barcelone, pokazat će ogled koji u subotu počinje u 16:15.

Barcelona se više nego što se očekivalo mučila s Trimanom izborivši pobjedu tek u zadnjim minutama susreta. Iako nakon prve utakmice ne ostavljaju dojam dominacije, sezona je tek na početku, i nema sumnje da i u Santiago de Compostelu Katalonci putuju kao veliki favoriti.

U Lugu Rios nema pravo na novi ‘kiks’

Azkar, koji je u prvom kolu slavio protiv novog prvoligaša Colegios Arenasa nošen prije svega golovima Aranburua, dočekuje Rios Renovables koji traži iskupljenje nakon poraza od Santiaga na otvaranju sezone.

Rios je uoči početka prvenstva najavljivao borbu za prvih osam mjesta i Playoff, ali neočekivanim porazom u prvom kolu pokazali su da nisu na dobrom putu. Žele li zbilja igrati jednu od glavnih uloga u sezoni, momci trenera Pata iz Luga se moraju vratiti sa sva tri boda,a od Charlieja, Rubija, Palmasa, Lola, Davida i Nana Modrega, koji su ovog ljeta dovedeni kao velika pojačanja, očekuje se da pokažu kako se Riosu investicija isplatila.

ElPozo traži nova tri boda u Puertollanu

Puertollano je u Madridu nakon prvog poluvremena protiv Inter Movistara imao prednost 1:2, ali su domaćini u drugom dijelu ipak okrenuli susret u svoju korist i uvjerljivo slavili 5-2. ElPozo se, pak, ‘borio’ s Cajom i na kraju ipak izborio pobjedu od 2-1.

ElPozo je ove sezone ozbiljan pretendent na naslov, no želi li to i ostati, ne smije si dopustiti posrtanje. Puertollano ne bi trebao biti prevelik zalogaj za momčad koju vodi iskusni brazilski stručnjak Duda.

[standings league_id=15 template=extend logo=true]

Novo Vrijeme Apfel u Ligi prvaka uz izravnni prijenos HTV-a!

Sjajne vijesti za sve zaljubljenike u futsal, a pogotovo za navijače Novog Vremena Apfel. Osiguran …

Saša Tomić i Nikola Jelić sude “Ligu prvaka” u Almatyju!

Hrvatska sudačka dvojka Saša Tomić i Nikola Jelić dobila je veliku čast delegiranjem od strane …