Početna | Međunarodni futsal | LNFS | LNFS | 21.kolo | Izvještaj

LNFS | 21.kolo | Izvještaj

Najuzbudljiviji derbi španjolskog prvenstva, onaj između ElPoza i Intera, završio je bez pobjednika. Žustri rivali podijelili su bodove (1:1). U posljednjem kolu prije reprezentativne stanke uspješna je bila Barcelona, koja se lako obračunala s Puertollanom (5:0), a do slavlja je stigao i Santiago svladavši Triman 4:1. Vikend prije pauze bio je plodan i za Umacon, koji je pobjedom nad Risom 2:1 učvrstio mjesto u Playoffu, a plasmanu među najboljih osam približio se i Marfil slavljem u Lugu (7:6). Pobjedu je upisala i sada trećeplasirana Caja. Dok su igrači Davida Madrida rezultatom 5:3 ispratili Fisiomediju, tek jedan gol (1:0) bio je dovoljan Bureli da osigura pobjedu u derbiju začelja.

Sjajna večer golmana, Rafa i Luis Amado osigurali remi u najvećem španjolskom derbiju

Najveći derbi španjolskih parketa, igran ovog vikenda, završio je bez pobjednika. Ljutiti rivali ElPozo i Inter podijelili su bodove u sjajnoj i borbenoj utakmici u kojoj su glavnu riječ imali vratari. Upravo su briljantni Rafa na golu sastava iz Murcije te nesavladivi Luis Amado na vratima Intera prikovali rezultat na 1:1.

U derbiju koji nije obilovao golovima ipak nije nedostajalo uzbuđenja. U prvom su djelu susreta sjajni vratari prkosili napadačima. Početnih dvadeset minuta zaključilo se tako bez golova, a sjajni čuvari mreža dviju momčadi zadržali su nule na semaforu sve do same završnice. I Rafi i Amadu u pomoć je „priskočila“ čak i vratnica i činilo se već kako će dvoranski „el clasico“ završiti bez golova.

No tri minute prije kraja susreta Alex je konačno uspio proparati protivničku mrežu. ElPozo, koji se u nastavku mučio pod pritiskom gostiju iz Madrida i stalnim naletima Rivillosa, Oitomeije i Rafaela koji su prisilili domaćeg golmana na niz čudesnih spašavanja koja su mu zaslužila, s pravom, priznanje za najboljeg igrača susreta, odlučio je riskirati uvođenjem golmana igrača. Odvažna igra ispatila im se pogotkom Alexa za vodstvo. Istom strategijom ogovorio je Inter i minutu prije kraja susreta poravnao rezultat.

Golman iz Murcije, koji je sve do tog trenutka redao sjajne obrane i pred posljednjim pokušajem Madriđana da izjednače uspio se ispriječiti na golu, no drugi udarac, onaj Baterije na obijenu loptu, bio je neobranjiv čak i za Rafu. U posljednjim je sekundama igre Inter tako dohvatio bod, nakon što su prošlog vikenda pretrpjeli poraz, uz popriličan manjak sreće, od prvaka iz Barcelone.

Upravo Katalonci, nakon žestokog obračuna, ali ipak bez pobjednika dvojca iza svojih leđa, može zadovoljno trljati ruke. Inter nije izgubio korak s ElPozom i Barcelonom koji ga prethode na tablici, iako je skliznuo mjesto niže na tablici, no spriječio je i sastav iz Murcije da zadrži priključak. „Usluga“ koji su im učinili Madriđani dovela je momčad Marca Carmone na mirnijih pet bodova odmaka od ElPoza koji im je do tog trenutka bio opasno za petama.

ElPozo Murcia – Inter Movistar 1:1 (0:0) (Alex 37 / Bateria 39)

Gol vrijedan spasa, Burela dohvatila ključne bodove u borbi za opstanak

Žestoka borba, osim u Murciji vodila se i na Kanarima. U dvoboju momčadi koje se grčevito bore za opstanak u najvišem rangu natjecanja slavila je Burela. Igrači trenera Juanlua Alonsa u gostima kod Colegiosa osigurali su važne bodove kojima su se odvojili od dna tablice. Gol Christiana, vrijedan minimalne, ali itekako vrijedne pobjede 1:0 nad drugim debitantima u prvoj ligi donio im je 4 boda prednosti upravo pred Colegiosom.

Upravo je međusobni ogled dviju momčadi u najvećoj mjeri odlučivao o opstanku u društvu najboljih. Slavljem na Kanarima Burela je korak bliže spasu, dok Colegios grca na dnu i polako se već miri s povratkom u niži rang natjecanja.

Prvo je poluvrijeme susreta dviju momčadi s dna tablice pokazalo koliko i jednima i drugima znači taj ogled. Oprezna igra, bez previše uzbuđenja i bez nepromišljene jurnjave na protivnički gol ponudila je 20 minuta bez pogotka. Pokoji bljesak u prvom dijelu imao je Colegios, no vratnica se ispriječila pri udarcu Aitora, dok je gostujući vratar spretno zaustavio dva pokušaja Glaubera.

Nastavak je donio više odvažnosti u igri s obje strane, ali ponovno bez pogodaka. Na prvi, ali i jedini gol na susretu čekalo se sve do 38. minute, kada je udarac Christiana završio u mreži Colegiosa za konačnih 1:0 i slavlje gostiju.

Tek druga pobjeda sastava Juanlua Alonsa ove sezone za Burelu bi se mogla pokazati i ona ključna, jer im je donijela važna tri boda, odmak od začelja, ali i posljednjeplasiranih momčadi prvenstva, Colegiosa i Puertollana, kojima sada „bježe“ četiri, odnosno pet bodova.

Uz važno slavlje, Bureli se osmjehnulo i malo sreće. Zbog dugova prema bivšim igračima, Chanu (sada član Colegiosa) i Palomequeu (sada u Caji), Puertollanu su oduzeta četiri boda, što ih je gurnulo na samo dno tablice, a vinulo novog prvoligaša, koji se nada još jednoj sezoni među najboljim momčadima Španjolske, na 12. mjesto prvenstvene tablice.

Colegios Arenas Galdar – Burela Pescados Ruben 0:1 (0:0) (Christian 38)

Ostali susreti:

Dok su Inter i ElPozo u međusobnom dvoboju rasipali bodove, katalonski je sastav svoje „obaveze“ lako odradio i slavio protiv Puertollana 5:0. Utakmicu su prvaci prelomili tek u nastavku kada su u par minuta, prvo Lin, a potom dvaput Saad Assis, zatresli mrežu nemoćnog Borje. Golman Puertollana do kraja susreta primio je još dva pogotka za uvjerljiv poraz od 5:0 protiv Katalonaca. A upravo pet, ali bodova, sada Barcelonu dijeli od drugoplasiranog ElPoza i to uoči međusobnog sraza koji ih očekuje 6. Travnja u Murciji.

Hat-trick Raula Camposa vratio je pobjedama Santiago. Upravo je sastavu Santija Valladaresa, nakon pretrpljenog poraza 4:1 Triman morao prepustiti svoje mjesto na tablici. Santiago se tako vratio u društvo vodećih od kojih ih sada dijeli 5 bodova. Priliku za novi priključak dobit će 5.travnja kada se prvenstvo nastavlja, a oni putuju u Zaragozu.

Marfil ne posustaje. U svojem nastojanju da osiguraju plasman u Playoff u posljednjih tri susreta nadoknadili su čak 5 bodova i sada su im preostala još samo dva kako bi s osmog mjesta „zbacili“ Rios. Za novi uspjeh još je jednom bio zaslužan Dani Salgado koji je u pobjedi 7:6 nad Azkarom iz Luga sudjelovao sa čak pet golova. Tri minute u nastavku susreta bile su mu dovoljne da zareda tri gola, a pridodao im je još dva u završnici osiguravši tako novi uspjeh svom Marfilu.

Fisiomedia je na samom otvaranju susreta iznenadila svoje protivnike iz Segovije i do pete minute povela s dva gola prednosti. Igrači Davida Madrida probudili su se u završnici prvog djela. Borja je prvo s dva pogotka vratio Caju u igru, da bi trećim pogotkom, na otvaranju drugog dijela svoju momčad doveo do dvostruke prednosti, više nedohvatljive za igrače Fisiomedije. Golom u 40. minuti Sergio je samo zaključio priču za konačnih 5:3 i slavlje domaćina.

Još jedna momčad koja je usredotočena na Playoff je Umacon, a pobjedom 2:1 u 21. kolu nad Riosom igrači Santija Herrera dodatno su učvrstili svoju poziciju. Sastav iz Zaragoze je uspjehom tako potvrdio svoje sedmo mjesto, ali i „gurnuo“ Rios u „vatru“ za očuvanje posljednje pozicije koja vodi u Playoff, jer im je nakon ovog vikenda Marfil, koji ne prestaje prijetiti, stigao na svega dva boda zaostatka.

Barcelona – Puertollano 5:0 (0:0) (Lin 22, Saad 24, 26, Igor 28, Sergio Lozano 40)

Santiago Futsal – Triman Navarra 4:1 (1:0) (Raul Campos 10, 39, 40, Brandi 37 / Rafa Usin 30)

Azkar Lugo – Marfil Santa Coloma 6:7 (2:1) (Cuco 3, 32, 33, Alex Diz 8, Antonio Diz 28, Juanpe 29 / Adolfo 2, Dani Salgado 22, 24, 25, 35, 39, Jhow 37)

Caja Segovia – Fisimedia Manacor 5:3 (3:2) (Fabian 15, Borja 18, 20, 23, Sergio 40 / Joao Batista 1, Jesus Illan 5, Bruno Taffy 24)

Rios Renovables – Umacon Zaragoza 1:2 (0:0) (Rubi 40 / Chicho 31, Victor Tejel 36)