Početna | Međunarodni futsal | LNFS | VIDEO | LNFS | 1. kolo | Izvještaj

VIDEO | LNFS | 1. kolo | Izvještaj

CROfutsal LNFS logo
LNFS

Prvo kolo nove sezone donijelo je, kao što se i očekivalo, pobjede glavnih favorita, no uz mnogo više muke i neizvjesnosti nego što se moglo pretpostaviti. Barcelona je hvatala rezultat i na kraju ipak slavila protiv Trimana 3:2, Inter je na odmor otišao s golom zaostatka te potom u nastavku slomio Puertollano 5:2, a ElPozo se napatio protiv Caja Segovije i odnio tijesno pobjedu 2:1, dok je Umacon protiv Marfila obavio posao i slavio 6:3. Iznenađenje je priredio tek Santiago koji je usprkos činjenici da je uoči početka sezone ostao bez gotovo polovice momčadi svladao znatno pojačani Rios  2:1.

Novu sezonu kao prvoligaši u subotnjim su ogledima i Burela i Colegios Arenas otvorili porazima. Burela je ‘stradala’ protiv Fisiomedije 5:1, dok je Azkar bio bolji od drugog debitanta Arenasa 6:5

Već prvi ogledi na samom startu prvenstva španjolske Division de Honor pokazali su kako će ovo biti još jedna uzbudljiva sezona, neizvjesna do samog kraja. Prvih 40 minuta svih sedam odigranih utakmica, uz pregršt sjajnih poteza i atraktivnih obrana, opravdalo je epitet najbolje lige na svijetu.

‘Dosadan petak’ u kojem su se očekivale lake pobjede favorita, Barcelone, Intera, ElPoza i pojačanog Riosa donio je i više nego dovoljno uzbuđenja.

Barcelona je pobijedila s 3:2 Triman Navarru. No gosti su u prvom poluvremenu šokirali Katalonce. Barcelona je očekivano povela nakon desetak minuta igre, a onda je momčad Trimana prvo stigla do izjednačenja, a potom i do prednosti. Domaćini su pred svojom publikom u Palau Blaugrani do poluvremena ipak uspjeli izjednačiti, a onda u nastavku i stići do pobjede protiv itekako čvrstog Trimana.

Branitelj naslova slavio je zahvaljujući majstoriji Torrasa četiri minute prije kraja susreta kada je loptu dobivenu od Aicarda leđima okrenut prema golu nevjerojatnim potezom petom poslao u protivničku mrežu za konačnih 3:2 i pobjedu ‘Blaugrane’.

Barcelona Alusport – Triman Navarra 3:2 (Lin 11, Ari 19, Torras 36/Ximbinha 12, Rafa Usin 12)

ElPozo koji je prije šest dana u Superkupu prvo svladao Barcelonu, a potom u finalu i Inter u prvom se prvenstvenom kolu dobrano namučio protiv Caja Segovije i jedva izborio pobjedu 2:1. Gosti su poveli prije poluvremena desetercem Palomequea, no u nastavku je ElPozo ipak opravdao ulogu favorita u tom ogledu. U 32. minuti ElPozo je riješio susret. Prvo je izjednačio mladi Franklin, a onda je drugim golom Brazilac De Bail donio i pobjedu domaćina.

ElPozo Murcia – Caja Segovia 2:1 (Franklin 32, De Bail 32/Palomeque 19)

Inter Movistar prvih se dvadeset minuta ‘hrvao’ s Puertollanom, čak i gubio na poluvremenu, a zatim su u nastavku Madriđani pokazali zašto su ozbiljni pretendenti na naslov prvaka i svladali goste 5:2.

Prvo poluvrijeme donijelo je prednost gostiju i to pogotkom mladog golmana Froisa koji je iznenadio iskusnog Luisa Amada doslovce u posljednjoj sekundi. Inter je u drugom dijelu konačno pokazao uvjerljivu igru i zahvaljujući drugom i trećem golu Eka na susretu upisali uvjerljivu pobjedu.

Inter Movistar – Puertollano 5:2 (Eka 13, 30, 39, Mati 22, Pola 28/Chino 19, Frois 20)

Najveće iznenađenje prvog kola poraz je Rios Renovablesa i to na svom parketu, a priredio ga je Santiago pobjedom 2:1 nad domaćinima.

Silna pojačanja koja je osigurao na početku sezone Riosu nisu pomogla protiv nadahnutih gostiju. Iako je Rios, preko Davida Garcie odmah došao u vodstvo u nastavku je više inicijative pokazao Santiago i golovima Barrosa i Ruiza osigurao pobjedu. Velik je to poticaj na startu prvenstva za momčad koja je ostala bez pet prvotimaca.

Rios Renovables – Santiago Futsal 1:2 (David Garcia 9/Barroso 22, David Ruiz 39)

U Zaragozi nije bilo šokova ni preokreta. Umacon je pobijedio glatko Marfil 6:3. Gostima nije pomogao ni Chico, koji je nakon šest sezona u ElPozu ovog ljeta zasjeo na gol Marfila, a ni jedan on najboljih igrača osvajača ovogodišnjeg Superkupa, Dani Salgado, koji svojim golom protiv Umacona ipak nije uspio donijeti prevagu.

Uvjerljivu su pobjedu domaćinu donijeli Victor Tejel, Chicho i Miguel koji su se svaki po dvaput upisali na listu strijelaca.

Umacon Zaragoza – Marfil Santa Coloma 6:3 (Victor Tejel 3, 29, Chicho 5, 40, Miguel 13, 37/Dani Salgado 18, Sepe 22, Adolfo 39)

Ni Burela ni Arenas nisu uspjeli odnijeti pobjedu u svom prvom nastupu u najvišem rangu natjecanja.

Burela je odolijevala Fisiomediji prvo poluvrijeme. Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 1:1, no nastavak je donio prevagu gostiju koji su novopečenog prvoligaša svladali s visokih 5:1.

Za uvjerljivu pobjedu Manacora zaslužne su i katastrofalne reakcije obrane Burele koje su otvorile put protivnicima prema njihovom golu.

Burela Pescados – Fisiomedia Manacor 1:5 (Juanma 17/Vega 14, 21, Victor 25, Bruno Taffy 30, Jesus Illan 35)

Stradao je i drugi debitant u prvoj ligi, Colegios Arenas koji je na svom terenu izgubio od Azkar Luga 6:5. Triput je mrežu domaćina protresao tog dana super raspoloženi Aranburu.

Junak i tragičar u momčadi Arenasa bio je Chano koji je prvo zabio dva gola, a potom zaradio i dva žuta kartona, te Minhoca kojem je sudac pokazao izravni crveni karton. Žustra, na mahove i pregruba igra, kojom su igrači Colegiosa htjeli izboriti pobjedu u svojoj prvoj utakmici u prvoj ligi na kraju ih je stajala poraza.

Colegios Arenas Galdar – Azkar Lugo 5:6 (Glauber 18, 37, Chano 23, 26, Aitor 39/Aranburu 17, 19, 33, Jandri 19, Cuco 23, Juanpe 25)

Također, donosimo vam standardni izbor najboljeg iz ovoga kola:

Najbolje obrane 1. kola:

Najbolji golovi 1. kola:

Najbolje akcije 1. kola:

Novo Vrijeme Apfel u Ligi prvaka uz izravnni prijenos HTV-a!

Sjajne vijesti za sve zaljubljenike u futsal, a pogotovo za navijače Novog Vremena Apfel. Osiguran …

Saša Tomić i Nikola Jelić sude “Ligu prvaka” u Almatyju!

Hrvatska sudačka dvojka Saša Tomić i Nikola Jelić dobila je veliku čast delegiranjem od strane …