CROfutsal LNFS logo
LNFS

VIDEO | LNFS | 2. kolo | Izvještaj

LNFS

I drugo se kolo španjolskog prvenstva nastavilo na tragu prvog, s vrlo neizvjesnim i zanimljivim susretima, iako rezultati nisu donijeli previše iznenađenja. Jedino je Santiago šokirao prvake iz Barcelone istrgnuvši im bod u posljednjim minutama susreta rezultatom 1-1. Inter Movistar svoje je gostovanje u Manacoru uspješno odradio slavivši  protiv domaćina 3-1. Uvjerljiv je bio i ElPozo koji je nadigrao Puertollano 6-3. Prve pobjede u novoj sezoni upisali su i Caja protiv Colegios Arenasa na svom terenu, 6-3, kao i Marfil protiv Burele 3-1. Za prve se bodove, ali nešto teže, protiv Umacona izborio i Triman rezultatom 3-2. Bodove je na gostovanju u Lugu kod Azkara osigurao i Rios pobjedivši 7-4.

Rafa Usin donio prve bodove Trimanu

Triman se brzo uzdigao nakon poraza od Barcelone i stigao do prvih bodova u sezoni. Na svom su terenu slavili protiv Umacona 3-2. Gosti iz Zaragoze namučili su svoje domaćine, no u nastavku je pitanje pobjednika riješio Rafa Usin i zadržao sva tri boda u Navarri. Susret drugog kola koji je glasio kao najneizvjesniji, ali i jedan od najuzbudljivijih, opravdao je očekivanja, s brojnim preokretima i odličnom igrom. Iako je Triman poveo na kraju su domaćini ‘ulovili’ rezultat. Golove Miguela i Chicha za Umacon poništio je u 37. minuti španjolski reprezetativac Rafa Usin i tako donio svojoj momčadi prvu pobjedu sezone.

Triman Navarra – Umacon Zaragoza 3:2
(Ximbinha 12, 29, Rafa Usin 37/Miguel 20, Chicho 26)

U borbi za bodove uspješniji je bio Marfil

Nakon prvog kola i Marfil i Burela u novi su susret ušli bez bodova. Novi prvoligaš Burela, i nakon drugog će kola, na svoj prvi povoljan rezultat morati još pričekati. Slavili su domaćini iz Santa Colome 3-1 golovima Sepea i Adolfa, te atraktivnim pogotkom Danija Salgada koji je škaricama, u posljednjoj minuti susreta, samo potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Marfil Santa Coloma – Burela Pescados 3:1
(Sepe 4, Adolfo 35, Dani Salgado 40/Christian 23)

Santiago uzdrmao subotu i istrgnuo bod Barceloni, Inter i ElPozo glatko do pobjede

Inter konačno srušio Manacor

Tek je treće gostovanje u Manaconu Interu donijelo prvu pobjedu. Nakon remija i poraza momčad koju od ove sezone vodi Velasco konačno je stigla do pobjede protiv Fisiomedije na njihovom terenu. Gosti su već u prvom dijelu poveli 2-0 golovima Matija i Matamorosa. U nastavku je susret ponovno otvorio gol Vadilla u 34. minuti, no Inter domaćinima ipak nije dopustio preokret. Odgovorio je već u idućoj minuti zabivši za sigurnu pobjedu s deset metara Rafael.

Fisiomedia Manacor – Inter Movistar 1:3
(Vadillo 34/Mati 4, Matamoros 16, Rafael 35)

‘Iznenađenje’ Santiago uzelo bodove i Barci

Santiago je, nakon što je u prvom kolu iznenadio Rios i uzeo im tri boda, u drugom ogledu nove sezone šokirao i prvake iz Barcelone. Katalonci su se s gostovanja vratili sa skromnim bodom. Na otvaranju susreta činilo se kako će Barcelona opet uzeti sva tri boda. Gosti su poveli već u 2. minuti pogotkom Lina na asistenciju Torrasa. Šanse su se potom zaredale i na jednoj i na drugoj strani, ali golmani obiju momčadi, Alex, a posebice Paco Sedano na golu Barcelone, itekako su se iskazali i rezultat je ostao neizmijenjen do samog kraja. Činilo se kako će ‘Blaugrana’, iako s minimalnom prednošću, ipak slaviti, no u 40. je minuti Raul Camposa šokirao Katalonce. Santiago se kockao, uveo u igru golmana-igrača i to im se isplatilo jer su prvacima, uz malo sreće, iščupali zlata vrijedan bod. Naime, Ari je skrenuo udarac Raula Camposa, dovoljno da prevari vlastitog vratara, a susret završi 1-1 s kojim je bez sumnje zadovoljnija momčad Santiaga nego prvaci iz Barcelone.

Santiago Futsal – FC Barcelona 1:1
(Lin 2/Raul Campos 40)

Caja uzela prve bodove protiv Colegios Arenasa

Nakon dobre igre, ali ipak tijesnog poraza protiv ElPoza u prvom kolu, Caja je došla do svojih prvih bodova. Na svom su parketu uvjerljivo slavili protiv Colegios Arenasa 6-3. Gosti su prvih dvadeset minuta susreta odolijevali domaćoj momčadi, otišli na odmor s minimalnim zaostatkom od 2-1, ‘držali’ se i veći dio nastavka, a onda je samo pet minuta prije kraja Caja posve slomila otpor novog prvoligaša. Prvo je gol Palomequea, a potom onaj Sergija zapečatio pobjedu Caje Segovije.

Caja Segovia – Colegios Arenas Galdar 6:3
(David 2, 13, Borja 23, Jose Carlos 29, Palomeque 35, Sergio 35/Nestor 15, Victor Cachon 23, Chano 24)

Rios premoćno do bodova u Lugu

Momčadi trenera Pata bodovi na gostovanju u Lugu kod Azkara bili su imperativ. Nakon što su u prvom kolu, iako su slovili kao favoriti, izgubili od Santiaga, igrači Riosa stigli su na noge Azkaru bez i jednog boda na kontu. Iz Luga su se vratili sa sva tri nakon susreta u kojem su se nametnuli i uvjerljivo slavili 7-4.  U prvom slavlju sezone istaknuo se Nano Modrego, koji je ovog ljeta pojačao redove Riosa prelaskom iz Umacona. Upravo je Modrego s tri gola odigrao ključnu ulogu u pobjedi svoje momčadi, zabivši gol na samom otvaranju susreta, u 15. minuti za ponovno vodstvo Riosa, te potom i na samom kraju zaključivši priču u Lugu.

Azkar Lugo – Rios Renovables Ribera Navarra 4:7
(Juanpe 9, Andresito A.G. 11, Cuco 28, Antonio Diz 35 / Nano Modrego 2, 15, 40, Luisma 10, David 17, 37, Rubi 33)

ElPozo se lako obračunao s Puertollanom

ElPozo je uspješno zaključio i svoj drugi susret u novoj sezoni. Pobjednik Superkupa, koji je u prvom kolu s malo više napora slomio Caju Segoviju, u srazu s Puertollanom imao je nešto lakši posao. Sa tri gola pitanje pobjednika riješio je Miguelin. Dva je za sastav iz Murcije postigao Alex, a u strijelce se upisao i Grello. Subotnjem najboljem strijelcu ElPoza odgovorio je Alvarito, ali ni njegova tri pogotka nisu uspjela spasiti Puertollano uvjerljivog poraza 6-3.

Puertollano – ElPozo Murcia 3:6
(Alvarito 11, 31, 39/Miguelin 2, 18, 40, Alex 7, 36, Grello 38)

Također, donosimo vam standardni izbor najboljeg iz ovoga kola:

Najbolje obrane 1. kola:

Najbolji golovi 1. kola:

Najbolje akcije 1. kola:

SP 2020. | Hrvatska protiv Rusije, Azerbajdžana i Slovačke!

U sjedištu UEFA-e u švicarskom Nyonu održan je ždrijeb Elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo …