Početna | Međunarodni futsal | LNFS | VIDEO | LNFS | 4. kolo | Izvještaj

VIDEO | LNFS | 4. kolo | Izvještaj

CROfutsal LNFS logo
LNFS

Barcelona je svoj tjedan, nakon što je deklasirala Burelu u srijedu, nastavila još jednom uvjerljivom pobjedom. Katalonci su u ogledu 4.kola „pomeli“ i Azkar rezultatom 7:1. ElPozo je protiv uvijek neugodnog Marfila stigao do važne pobjede 3:2, dok je Umacon lako svladao Burelu 5:3. Santiago i dalje pokazuje odličnu formu. U četvrtom kolu slavio je u gostima kod Caja Segovije 4:2. ‘Otočki’ derbi između Fisiomedije i Colegiosa završio je 2:2. Rios je ponovno podbacio i odigrao tek 1:1 protiv Puertollana, no najveće iznenađenje kola bez sumnje je remi Intera koji je na gostovanju kod Trimana izvukao tek skromni remi 1:1.

Interu tek bod u Pamploni kod Trimana

Triman se pokazao kao itekako neugodan protivnik, pogotovo za velikane. Nakon što je u Murciji oteo bodove ElPozu isto je sastav trenera Imanol Arreguija učinio i protiv Intera. Domaćini su iznenadili favorizirani Inter Movistar već u 15. minuti susreta, golom Javi Eseverrija. Inter je ponovno morao loviti rezultat. Pred sam kraj prvog dijela gosti su, silovitim udarcem Baterije sa deset metara stigli do izjednačenja.

Nastavak je donio još nekoliko dobrih prilika s obje strane, ali ne i golove. Inter se kod Trimana morao zadovoljiti rezultatom 1:1 i tek bodom. Prvi remi u sezoni pokvario je besprijekoran niz Madriđana. Do ovog je kola Inter bio jedina momčad sa stopostotnim učinkom, no gostovanje u Pamploni uzelo je danak i Inter više nije usamljen na vrhu tablice.

Triman Navarra – Inter Movistar 1:1
(Javi Eseverri 15/Bateria 20)

ElPozo neokrznut prošao gostovanje kod Marfila

U ponedjeljak su susret protiv čvrstog Trimana igrači trenera Dude zaključili remijem, no protiv Marfila nisu ponovili istu pogrešku i s gostovanja u Santa Colomi vratili se sa sva tri boda.  Gosti su poveli golom Miguelina u prvom poluvremenu. Domaćini su u nastavku stigli do izjednačenja, no dva gola u samo pet minuta, Adrija i još jednom Miguelina, pokazala su se ipak nedostižnima. U pretposljednjoj minuti susreta Marfil je uspio smanjiti zaostatak no na kraju se ipak morao predati pred gostujućom momčadi. Unatoč solidnim nastupima sastav iz Santa Colome ima tek tri boda i  pri samom je dnu tablice.

Marfil Santa Coloma – ElPozo Murcia 2:3
(Adolfo 30, Jhow 39/Miguelin 11, 38, Adri 32)

Barcelona ‘melje’ sve pred sobom, stradao i Azkar

Barcelona je ušutkala sve koji su im na otvaranju sezone prigovarali za skromnu realizaciju. U tri su susreta Katalonci zaredali 19 pogodaka u protivničkim mrežama. Prvo je stradao Umacon sa 4-0, potom je osam „komada“ primila i Burela, a posljednja žrtva prvaka  je Azkar. Momčad iz Luga sedam je puta vadila loptu iz vlastite mreže. Od male je utjehe i gol Gonzaleza u drugom poluvremenu, kada su gosti već vodili  4:0. Dva gola Aicarda te jedan Torrasa u samoj završnici potvrdili su samo uvjerljivu pobjedu „Blaugrane“.

Nakon što su deklasirali posljednja tri protivnika u prvenstvu Katalonci se okreću susretima skupine A u Uefa Futsal Cup-u u kojem ih očekuju slovenski prvak Litija, najbolji sastav Azerbejdžana Araz, te hrvatski prvak Split BSI.

Azkar Lugo – FC Barcelona 1:7
(Adrian Gonzalez 28/Fernandao 1, Ari 16, Lin 22, Eric Martel 28, Aicardo 33, 40, Torras 38)

Ostali susreti:

Santiago ne posustaje, svladali i Caju Segoviju, Rios opet posrnuo, Burela i dalje na nuli

Na početku sezone nisu slovili za favorite, no sastav Santiaga i nakon 4. kola nastavlja s uvjerljivim nastupima i ne gubi korak za vodećima. S 4:2 bili su bolji od vrlo dobre momčadi Caja Segovije, iako otvaranje susreta nije nagovještavalo takav ishod. Domaćini su poveli već u 2. minuti, da bi potom Santiago potpuno preokrenuo situaciju i odnose snaga na terenu. Gosti su stigli do nedostižnih 1:4. Caja je u završnici pogotkom za 2:4 bar malo ublažila poraz, a Santiago je novom pobjedom pokazao da se u nastavku prvenstva treba i dalje računati s njim.

Iznenadio je, i to opet neugodno Rios Renovables. Činilo se kako se sastav trenera Pata, s dvije pobjede u posljednja dva kola potpuno oporavio nakon prvotnog šoka i poraza na samom otvaranju sezone no novi posrtaj i skromni remi 1:1 kod Puertollana pokazao je kako je Rios i dalje daleko od prave forme. Gol Alvarita za 1:1 u nastavku poništio je prednost Riosa sa početka susreta i donio Puertollanu prvi bod u novoj sezoni.

Remijem su 4. kolo zaključili i Fisiomedia i Colegios Arenas. Njihov je ogled završio rezultatom 2:2, a bodom mnogo zadovoljniji mogu biti igrači novog prvoligaša Colegiosa koji se polako odmiču sa začelja tablice. Sretan pogodak s kojim su se s gostovanja u Manacoru vratili neporaženi postigao je Asensio u 37. minuti. Dva gola Vadilla domaćinima nisu bila dovoljna da sačuvaju povoljan rezultat.

Burela je na gostovanju u Zaragozi pretrpjela novi poraz. S 5:3 bolji je bio Umacon. Domaćini su već nakon pet minuta igre vodili s tri gola prednosti. U nastavku je sastav iz Zaragoze tek potvrdio pobjedu dok je Burela tek uspjela ublažiti svoj peti uzastopni poraz u prvenstvu.

Caja Segovia – Santiago Futsal 2:4
(Palomeque 2, Jose Carlos 40/Barroso 16, 26, Raul Campos 23, Jorge 27)

Puertollano – Rios Renovables Ribera Navarra 1:1
(Alvarito 36/Andresito 5)

Fisiomedia Manacor – Colegios Arenas Galdar 2:2
(Vadillo 19, 30/Julio 11, Asensio 37)

Umacon Zaragoza – Burela 5:3
(Chicho 2, 40, Victor Tejel 4, Miguel 5, Duato 27/Andre 37, Nacho Pedraza 38, Enrique Canovas 40)

Budite uz nas od petka do subote u prijenosima uživo iz najjače futsal lige svijeta!

Trenutna tablica LNFS-a:

[standings league_id=15 template=extend logo=true]

Iduće kolo donosi nam slijedeće parove:

[matches league_id=15 mode=]

Slovačka remizirala s Iranom, pa izgubila od Bjelorusije!

U mnoštvu prijateljskih međunarodnih dvoboja koji su na rasporedu ovih dana izdvajamo dvoboje Slovačke, protivnika …

VIDEO | Ukrajina – Hrvatska 3-1 (3-0)

U prvom prijateljskom dvoboju odigranom u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je poražena od domaćina rezultatom 3-1! …