Početna | Međunarodni futsal | LNFS | VIDEO | LNFS | 5. kolo | Izvještaj

VIDEO | LNFS | 5. kolo | Izvještaj

CROfutsal LNFS logo
LNFS

U petak i subotu odigrani su i posljednji susreti 5. kola. Zbog obaveza u UEFA Futsal Cupu još prošlog tjedna svoje su obaveze odradili Barcelona i ElPozo. Katalonci su bili uspješniji, svladavši Burelu s visokih 8:0, dok se ElPozo morao zadovoljiti remijem protiv Trimana (3:3).

Preostali susreti 5.kola nisu donijeli iznenađenja. Inter Movistar na svom je parketu lako svladao Umacon 4:0, a novi uspjeh upisao je i Santiago koji se bez previše muke obračunao kod kuće s Puertollanom i slavio 5:1. U subotnjim je ogledima do pobjede protiv Azkara u Lugu 5:3 stigla i momčad Caje Segovije, dok je Marfil upisao nove bodove u Galdaru kod Colegios Arenasa. Gosti su slavili 5:1. Uspješan je bio i Rios Renovables. I taj su ogled obilježili brojni golovi. Domaćini su slavili protiv Fisiomedije sa 6:2.

Interu pobjeda za ostanak u vrhu

Inter Movistar na svom je parketu bio bolji od Umacona 4:0. No prvih dvadeset minuta igre nije dalo naslutiti kako će domaćini tako uvjerljivo nadigrati goste. Madriđani su ‘prospavali’ veći dio prvog poluvremena, potratili nekoliko šansi, a one sastava iz Zaragoze u nekoliko je navrata zaustavljao, srećom po Inter, raspoloženi Juanjo. Jednako sretan nije bio vratar gostiju Didac koji je u svom šestercu neoprezno startao na Matija i poklonio domaćoj momčadi penal, kojeg je besprijekorno izveo Eka za prednost Intera samo minutu prije odmora.

U drugom je poluvremenu na parket istrčao mnogo raspoloženiji Inter koji gostima nije dopustio ni da stvori priliku, a strijelci su, s druge strane, obavili svoj dio i donijeli visoku pobjedu 4:0. Redom su zabijali Mati u 23., te Matamoros pet minuta kasnije. U 29. se u strijelce uspio upisati i asistent kod trećeg gola Intera, Rafael, i tako samo potvrdio već i ovako premoćnu pobjedu sastava Jesusa Velasca.

Inter Movistar – Umacon Zaragoza 4:0
(Eka 19 (p), Mati 23, Matamoros 28, Rafael 29)

Nastavlja se ‘bajka’ Santiaga

Na samom vrhu tablice, uz očekivano vodeće Inter, Barcelonu i ElPozo, suvereno se drži i momčad Santiaga koja je i u petom kolu nastavila redati uspjehe. Sastav Santija Valladaresa na svom je terenu s lakoćom svladao Puertollano 5:1. U redovima domaćina briljirao je trostruki strijelac Raul Campos.

Gosti su veći dio prvog poluvremena odolijevali momčadi Santiaga, a onda je rezultat s nule konačno pomaknuo upravo Raul Campos. Samo dvije minute kasnije mrežu protivnika za povećanje prednosti zatresao je i David.

Potop Puertollana u nastavku nastavio je upravo najbolji igrač u redovima domaćina, Raul Campos, koji je s nova dva pogotka postavio rezultat na nedostižnih 4:0. S protivnicima se u završnici poigrao još i Barroso, koji je postavio konačnih 5:0.

Počasni pogodak za Puertollano postigao je Alvarito, ali skromna je to utjeha za sastav koji nakon pet susreta ima svega jedan bod i drži samo začelje tablice.

Santiago, od kojeg se očekivalo da će se, nakon što je uoči sezone ostao bez glavnog sponzora i brojnih igrača, među kojima i sjajnog španjolskog reprezentativca Aicarda, mučiti i ‘hrvati’ na sredini tablice, niže uvjerljive nastupe i jedini uspijeva pratiti korak premoćnog trojca s vrha tablice. Valladaresovi dečki nakon pet kola imaju na kontu četiri pobjeda i jedan remi, baš kao i Barcelona, kojoj su taj remi i „iščupali“, te Inter i ElPozo.

Santiago Futsal – Puertollano 5:1
(Raul Campos 17, 29, 32, David 19, Barroso 37/Alvarito 38)

Ostali rezultati:

Azkar vodio pa ispustio pobjedu, Dani Salgado ‘razbio’ Colegios, Riosu na svom parketu ‘riješio’ Fisiomediju

Sastav iz Luga na poluvremenu je držao prednost od 2:1 protiv solidne Caja Segovije, no domaćini su u nastavku ispustili pobjedu i bodove. Azkar je poveo s dva gola prednosti. Goste je u igru u posljednjoj minuti prvog dijela vratio gol Sergija, da bi u nastavku uslijedio potpuni preokret. Antonito, Jose Carlos i Borja zaredali su tri pogotka za Segoviju i nedostižno vodstvo od 5:2. Domaćini su uspjeli tek ublažiti poraz trećim golom na samom kraju utakmice.

Dani Salgado odigrao je briljantan susret. Sa četiri pogotka gotovo je sam svladao Colegios Arenas. U gostujućoj pobjedi Marfila nad domaćinima s Kanara na listi strijelaca pridružio mu se s jednim pogotkom Jhow za više nego uvjerljivih 5:1.

Rios nastavlja sezonu u izmjeničnom ritmu. Nakon lošeg nastupa i remija prošlo kolo protiv Puertollana gotovo su se poigrali sa momčadi Fisomedije pobijedivši ih s visokih 6:2. Činilo se kako će i 5. kolo donijeti razočaranje za domaćine, koji su se odmah našli s golom zaostatka. No vratili su se u susret i slavili više nego uvjerljivo, postigavši čak šest golova u nizu, te tako izbili na peto mjesto, iza leđa četvorke koja predvodi prvenstvo.

Rezultati:

Azkar Lugo – Caja Segovia 3:5
(Jandri 3, 38, Diego Nunez 7/Sergio 20, Antonito 22, Jose Carlos 27, Borja 37, Palomeque 39)

Colegios Arenas – Marfil Santa Coloma 1:5
(Julio 14/Dani Salgado 3, 16, 23, 29, Jhow 23)

Rios Renovables Ribera Navarra – Fisiomedia Manacor 6:2
(Andresito 15, Vadillo AG 26, Charlie 28, 39, Carlos Anos 33, Rubi 40/Joselito 8, Ruben 40)

Ranije odigrani susreti:

ElPozo Murcia – Triman Navarra 3:3
(Franklin 7, 20, 38/Jesulito 14, Rafa Usin 20, 39)

Barcelona – Burela Pescados 8:0
(Aicardo 8, Igor 9, Eric Martel 20, Fernandao 24, 38, 39, Sergio Lozano 29, Hugo AG 37)

Budite uz nas od petka do subote u prijenosima uživo iz najjače futsal lige svijeta!

Trenutna tablica LNFS-a:

[standings league_id=15 template=extend logo=true]

Iduće kolo donosi nam slijedeće parove:

[matches league_id=15 mode=]

Slovačka remizirala s Iranom, pa izgubila od Bjelorusije!

U mnoštvu prijateljskih međunarodnih dvoboja koji su na rasporedu ovih dana izdvajamo dvoboje Slovačke, protivnika …

VIDEO | Ukrajina – Hrvatska 3-1 (3-0)

U prvom prijateljskom dvoboju odigranom u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je poražena od domaćina rezultatom 3-1! …