VIDEO | LNFS | 6. kolo | Izvještaj

Nakon dvomjesečne stanke šestim se kolom nastavilo španjolsko prvenstvo, a baš kao što je bilo prije stanke radi reprezentativnih obaveza i u nastavku sezone vodeće momčadi lige nastavile su nizati uspjehe. ElPozo je u gostima kod Umacona zabio pet komada, baš kao i oslabljena Barcelona koja je usprkos izostancima bitnih igrača s 5:2 slavila kod Caje. Uspješan je u 6. kolu bio i Inter koji je s minimalnih 2:1 bio bolji od Burele. Jedina momčad koja je do sada uspijevala pratiti korak vodećih, Santiago, nakon poduže pauze sezonu je nastavio prvim „posrtajem“, i protiv Fisiomedije upisao tek remi 2:2. U izravnom dvoboju za pozicije među najboljih osam bolji je bio Marfil koji je sa 6:2 svladao Rios, a važnu pobjedu upisao je i Triman protiv Colegiosa 4:3. U borbi momčadi sa začelja tablice uspješniji je bio Puertollano koji je pobjedom 3:2 nad Azkarom istrgnuo bodove.

CROfutsal LNFS logo
LNFS

„Petarda“ ElPoza u Zaragozi

Foto © LNFS.es

Poduža stanka nije omela sastav iz Murcije koji se nakon dva mjeseca bez prvenstvenih utakmica vratio pobjedom. U 6. su kolu, uvjerljivo, s glatkih 5:0 svladali domaćine iz Zaragoze. Iako je prvo poluvrijeme poklonilo tek jedan pogodak, onaj Kikea u 9. minuti susreta, nastavak je donio više uzbuđenja na terenu, ali i uvjerljivu pobjedu gostiju.

Svoje prilike u drugom djelu stvorio je i Umacon, no brojni promašaj više nego izglednih šansi na kraju su ih stajali visokog poraza i još četiri pogotka u vlastitoj mreži. Alex je prvi u nastavku načeo mrežu domaćeg sastava, dok je Adri atraktivnim volejem povisio rezultat na 3:0 i to nakon samo pet minuta igre. Do isteka 40. na listi strijelaca pridružili su im se još Bebe i Grello te postavili konačnih 5:0.

Odličan povratak na parket nakon stanke zbog odigravanja SP-a osigurao je sastavu brazilskog stručnjaka Dude nova tri boda i čvrsto prvo mjesto, uz Inter i Barcelonu, koji su također slavili u ovom kolu, no kojeg idućeg vikenda čeka međusobni ogled.

Umacon Zaragoza – ElPozo Murcia 0:5 (0:1)
(Kike 9, Alex 22, Adri 24, Bebe 36, Grello 40)

„Umorni“ Katalonci do slavlja protiv Caje

Momčad u kojoj je čak deset igrača nastupilo u samoj završnici netom zaključenog svjetskog prvenstva, iako favorizirana, u prvom djelu ogleda protiv Caje pokazala je kako je umor ipak došao na naplatu. Domaćini su poveli 2:0 nakon desetak minuta igre, no mirniji odlazak na odmor osigurao je gol Aicarda u samoj završnici prvog djela.

Minimalna prednost Caje u drugom se dijelu brzo istopila. Tek minuta igre bila je dovoljna Kataloncima da, nezaustavljivim udarcem Sergija Lozana, stignu do izjednačenja, a potom i do pobjede. Iako se činilo kako Caja uspijeva parirati aktualnom španjolskom prvaku do kraja susreta sastav iz Barcelone postigao je još tri gola za konačno slavlje 5:2.

Reprezentativnim obavezama iscrpljenja momčad, u čijim redovima nedostaju još i ozlijeđeni kapetan Torras, te Fernandao, novom pobjedom zadržala je vrh tablice uoči izravnog okršaja s Interom iduće kolo, s kojim su bodovno izjednačeni.

Caja Segovia – Barcelona 2:5 (2:1)
(Murga 7, Jose Carlos 12 / Aicardo 19, Sergio Lozano 21, 38, Ari 31, Lin 35)

Inter se namučio s posljednjom momčadi lige

Sastav sa začelja tablice, bez pobjede i bez ijednog boda, zadao je probleme favoriziranim gostima iz Madrida. Sve do posljednje minute susreta Bureli se smiješio remi i prvi bod, no Inter je ipak uspio iščupati pobjedu i ne izgubiti korak s ElPozom i Barcelonom, s kojima dijeli vodeće pozicije, a koji su uspješno i s visokim pobjedama odradili obaveze 6. kola.

Vodstvo Intera golom Betaa već u šestoj minuti i opsada gola domaćeg čuvara mreže Barra nagovijestiti su kako će susret teći u jednom smjeru, u korist gostiju iz Madrida. No gol Danija Martina za izjednačenje i rezultat od 1:1, koji je na semaforu stajao sve do posljednjih minuta susreta pomrsio je planove Madriđana.

Nasrtaji na Burelin gol nastavili su se i u nastavku, ali Inter nije uspio prelomiti utakmicu u svoju korist. Trener Jesus Velasco posegnuo je i za golmanom igračem što im je u 39. minuti konačno donijelo gol vrijedan sva tri boda. Drugim pogotkom na susretu Betao je osigurao svojoj momčadi teškom mukom izborenu pobjedu zahvaljujući kojoj su i dalje bodovno izjednačeni s vodeći ElPozom i Barcelonom, a upravo ih Katalonci očekuju idućeg vikenda.

Burela Pescados – Inter Movistar 1:2 (1:1)
(Dani Martin 11 / Betao 6, 39)

Santiago posustao, slavlje Trimana, Dani Salgado sam ‘potukao’ Rios, Puertollanu pripao derbi začelja

Fisiomedia je uspjela zaustaviti uspješan „hod“ Santiaga, koji je do ovog kola držao korak s favoritima prvenstva. Santiago se nakon stanke na parket vratio tek skromnim remijem, 2:2 u Manacoru i tako izgubio priključak s vodećim trojcem. Vodstvo gostiju prije odmora poništio je Vega, da bi u nastavku Fisiomedija stigla i do prednosti. Bod je tri minute prije kraja spasio Raul Campos golom za 2:2. Rezultat se do isteka vremena nije mijenjao, i dok su momčadi čiji su ritam do sada uspješno pratili slavile, sastav Santija Valladaresa morao se zadovoljiti remijem.

Triman, koji je i „ugledna imena“ stajao bodova, bio je ipak prejak protivnik za Colegios. Prvih dvadeset minuta igre donijelo je tek minimalnu prednost domaćeg sastava (2:1) koji je u nastavku stigao do potpune prevage i prednosti od 4:1. Colegios je do kraja susreta smanjio zaostatak na 4:3, ali povoljan rezultat i koji bod nisu uspjeli dohvatiti. U sastavu Trimana s tri gola istaknuo se Ximbinha.

S tri se gola istaknuo i Dani Salgado u visokoj pobjedi Marfila nad Riosom. Borba dviju momčadi koje žele svoje mjesto među najboljih osam završila je rezultatom 6:2 u korist Marfila. Briljantnom Salgadu s dva je pogotka pripomogao Segura, dok je kod Riosa sa svoja dva gola poraz tek malo ublažio Nano Modrego.

U susretu koji je nosio važne bodove, ali tek za bijeg sa samog začelja ljestvice uspješniji je bio Puertollano koji je s 3:2 svladao Azkar. Zahvaljujući golovima Danija Colorada, koji je prvo donio prednost u 37. minuti, ubrzo potom poništenu pogotkom Rodrigueza u 39., te na samom isteku vremena, zabivši drugi put na susretu, za konačnih 3:2, Puertollano je stigao do pobjede protiv izravnih rivala u borbi za opstanak.

Ostali rezultati:

Fisiomedia Manacor – Santiago Futsal 2:2 (1:1)
(Vega 16, Victor 21 / Raul Campos 12, 37)

Triman Navarra – Colegios Arenas Galdar 4:3 (2:1)
(Ximbinha 9, 12, 31, Carlitos 25 / Nestor 19, 32, Zeus 39)

Marfil Santa Coloma – Rios Renovables 6:2 (2:1)
(Sepe 11, Segura 14, 33, Dani Salgado 33, 38, 38 / Nano Modrego 20, 36)

Puertollano – Azkar Lugo 3:2 (1:1)
(Contreras 17, Dani Colorado 37, 40 / Antonio Diz 8, Iago Rodriguez 39)

U izboru najboljeg iz 6. kola donosimo vam najbolje golove, obrane i akcije:

Golovi  Obrane Akcije
 Najbolje od 6. kola

Već iduće kolo, ono sedmo, donosi nova velika uzbuđenja i izravne okršaje među vodećima. Dok će ElPozo imati lak zadatak protiv Burele, Santiago će, želi li nastaviti pratiti favorite iz neposredne blizine, na svom parketu morati biti bolji od Marfila kojeg iz kola u kolo nosi Dani Salgado.

Susret kola bit će ipak dvoboj Barcelone i Intera. Katalonci će na svom terenu dočekati momčad iz Madrida, s kojima dijele isti broj bodova, no gol je razlika naklonjena za sada, i to značajno, na strani aktualnih prvaka. Ne propustite ga pogledati u prijenosu uživo, susret je na rasporedu u petak 30.11., u 21:00h!

Budite uz nas od petka do subote u prijenosima uživo iz najjače futsal lige svijeta!

VIDEO | Olmissum trijumfom u Makarskoj ispisao povijest

Jučer je omiški Olmissum osvojio naslov prvaka Hrvatske, slavivši u finalu protiv Novog Vremena Apfel. …

Lucao: “Makarska će uvijek imati posebno mjesto u mom životu!”

Ranije danas smo vam objavili kako Lucao odlazi u Španjolsku i pridružuje se našem Dariju …