Početna | - Naslovna | Pregled prvog dana natjecanja 1.HMNL za žene u Zadru!

Pregled prvog dana natjecanja 1.HMNL za žene u Zadru!

Danas je u Zadru započelo prvenstvo 1.HMNL za žene. Prvog dana turnira u Zadru odigrano je 7 utakmica, a zagrebački Kozakiv je ostvario 2 pobjede, te se nalazi na vrhu poretka. Po prikazanoj igri vrijedi izdvojiti ekipe Split Tommy, Alumnus SC Flegar i MC Plus. Upravo su MC Plus i Alumnus u derbiju prvog dana podijelili bodove odigravši 3:3!
U nastavku Vam donosimo pregled rezultata prvog dana natjecanja i raspored za sutra.

SUBOTA, 10.12.2016.

MNK Super Chicks – ŽMN Vrbovec 3:1 (0:1)
MNK MC Plus– MNK Alumnus SC Flegar 3:3 (1:1)
MNK Hajduk – MNK Kozakiv 4:7 (1:5)
ŽNK Rijeka– FC Split Tommy 1:10 (0:5)
MNK Super Chicks – MNK MC Plus 0:3 (0:0)
MNK Mirlović Zagora – MNK Kozakiv 4:6 (4:3)
MNK Alumnus SC Flegar – MNK Hajduk 10:2 (4:0)

U prvoj utakmici domaći Super Chicks je preokretom u nastavku savladao Vrbovec. Gošće su povele u 10.minuti (Ćurić), a Super Chicks do pobjede dolaze s 2 gola u poslijednjih 5 minuta (Antolin, Žilić, Goja).
U derbiju prvog dana MC Plus i Alumnus su podijelili bodove odigravši 3:3! U 11.minuti Matijević dovodi Alumnus u vodstvo, a pred odlazak na odmor Stanić zabija za 1:1! Lojna i Dujmović u nastavku zabijaju za veliki preokret, no djevojke pod vodstvom Jakova Ungarova do kraja uspijevaju zabiti za podjelu bodova (Bračević, Matijević).
Prvu današnju pobjedu Kozakiv je ostvario protiv Hajduka. Već nakon 8 minuta igre bilo je velikih 4:0, te je bilo jasno kako će Zagrepčanke ostvariti pobjedu u ovom susretu. U pobjedi 4:7 trostruki strijelac bila je Laura Škvorc, dok vrijedi spomenuti i 2 gola Monike Pemper.
Najuvjerljiviju pobjedu prvog dana ostvarile su aktualne prvakinje Split Tommy nadigravši Rijeku s uvjerljivih 1:10! I u ovom susretu sve je bilo jasno nakon prvih 20 minuta (5:0). Trostruki strijelac bila je Andrea Valušek, dok je 2 gola dodala Antonia Dulčić.
MC Plus je do pobjede protiv Mirlović Zagore došao tek u nastavku. Nakon prvih 20 minuta bez golova, u nastavku Dujmović, Stanić i Javorović zabijaju za ukupnih 0:3!
Uvjerljivu pobjedu ostvario je Alumnus protiv Hajduka (10:2). Mateja Tomić je s prva 2 gola trasirala put do pobjede u kojoj je najefikasnija bila Tomislava Matijević postigavši hattrick.
Velikim preokretom Kozakiv je ostvario drugu pobjedu protiv Mirlović Zagore koja je tako nakon prvog dana natjecanja ostala bez bodova. Predvođene sjajnom Marijom lovrić (3 gola), Mirlović Zagora je na odmor otišla s prednošću 4:3! No u nastavku je igrao samo Kozakiv, koji predvođen Laurom Škvorc (3 gola) dolazi do velike pobjede, 4:6!