Početna | - Naslovna | “Treća sreća” za Alumnus – “studentice” konačno do naslova!

“Treća sreća” za Alumnus – “studentice” konačno do naslova!

Alumnus SC Flegar je prvak Hrvatske u ženskom futsalu! Ekipa trenera Jakova Ungarova u trećoj je sezoni napokon osvojila naslov prvaka, nakon što joj je protekle dvije sezone natjecanje okončala na drugom mjestu. U finalu pred oko 400 gledatelja lijepo popunjene dvorane u Sesvetskom Jelkovcu, “studentice” su slavile protiv znatno oslabljene momčadi Split Tommyja. Treće je pak mjesto osvojio prošlosezonski prvak MC Plus koji je u susretu za 3.mjesto porazio Uspinjaču.

———- UTAKMICA ZA 3.MJESTO ———-

MC PLUS – USPINJAČA  6:2 (3:1)
STRIJELCI: 1:0 Dujmović (9′), 1:1 Brkić (12′), 2:1 Dujmović (19′), 3:1 Pejić (19′), 3:2 Brkić (22′), 4:2 Dujmović (23′), 5:2 Pezelj (28′), 6:2 Stanić (39′)

U susretu za 3.mjesto MC Plus je nadigrao Uspinjaču rezultatom 6:2. Braniteljice naslova do pobjede je predvodila raspoložena Ana Dujmović postigavši 3 zgoditka.  No ipak, 3.mjesto je slaba utjeha za MC Plus koji je na završni turnir došao s nadom obrane naslova prvaka. Uspinjača je pak osvajanjem 4.mjesta ostvarila velik uspjeh u svojoj premijernoj sezoni u ženskom futsalu.

———- FINALE ———-

ALUMNUS SC FLEGAR – SPLIT TOMMY  5:3 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 Conjar (3′), 1:1 Matijević (16′), 2:1 Rogar (8′), 2:2 Lubina (22′), 3:2 Matijević (29′), 4:2 Žagar (31′), 4:3 Lubina (33′), 5:3 Matijević (38′)

Prvo veliko uzbuđenje bilježimo u 3.minuti, kada nakon lijepo odigrane akcije Conjar izlazi sama pred domaću vratarku koja brani njen udarac, no na odbijenoj lopti je Valušek koju u matnoj situaciji pred praznim golom ruši Baričević. Sudac Tomić nije oklijevao, te je uz penal pokazao i crveni karton domaćoj igračici, a Monika Conjar iz penala silovito zabija za 0:1! U 5.minuti nova velika prilika za Splićanke; no u kontri 2 na 1 vratarka Telišman je presjekla dodavanje Valušek za Conjar. Nakon toga Alumnus preuzima inicijativu, te se Splićanke na momente grčevito brane. Inicijativu su “studentice” okrunile golom u 16.minuti kada udarac Hercigonje sjajno brani Mišetić, no na odbivenu loptu natrčava Matijević i zabija pod gredu za 1:1! U 18.minuti Splićanke su propustile veliku priliku kada Conjar u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati vratarku domaćih. Kazna je uslijedila već u slijedećem napadu kada “studentice” u polukontri preko Eme Rogar dolaze do prednosti, 2:1! Do kraja poluvremena bilježimo situaciju na samom isteku vremena kada Conjar s 12ak metara silovito pogađa vratnicu! Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
Već u drugoj minuti nastavka Splićanke dolaze do poravnanja. Na dugu loptu u kazneni prostor neodlučna je vratarka Telišman, a Lubina glavom šalje loptu u mrežu za 2:2! Nakon toga se igra ravnopravno, uz zrelije prilike gošći, no Alumnus ipak dolazi do prednosti. Igrala se 29.minuta kada Matijević odmjerenim udarcem s 9 metara zabija za 3:2! Dvije minute kasnije “studentice” čine velik korak prema naslovu kada u kontri Žagar iskosa s desne strane zabija za 4:2! U 33.minuti Alumnusu se pružila prilika definitivno prelomiti susret nakon što je Bukač prekršajem u vlastitom kaznenom prostoru pružila protivnicama priliku iz penala, no Matijević pogađa vratnicu! Kazna je vrlo brzo stigla s druge strane kada Horvat proigravanjem kroz sredinu pred golom traži Lubinu koja malim dodirom vara vratarku Telišman i vraća susret u apsolutnu neizvijesnost, 4:3! U 38.minuti Splićankama se pružila velika prilika iz akumulacije doći do izjednačenja, no udarac Horvat brani Telišman. Odgovor Alumnusa bio je brz. Lubina je prekršajem zaustavila Hercigonju, te je zbog drugog žutog kartona isključena, a Matijević je iz akumulacije neumoliva i zabija za 5:3! Splićanke su tada pokušale igrom s vratarkom u polju, no bez uspjeha. “Studentice” su se uspješno obranile i zasluženo proslavile naslov prvaka Hrvatske.

Na koncu spomenimo i kako je trofej za najboljeg strijelca osvojila Monika Conjar (SPLIT TOMMY) s 32 postignuta zgoditka, dok je trofej “Fair-play” osvojila je Siscia.

Dobovec prvak; Kujtim Morina pokorio Sloveniju!

Dobovec Pivovarna Kozel novi je prvak Slovenije! Momčad Kujtima Morine u odlučujućoj je petoj utakmici …

Split Tommy rutinskom pobjedom nad Crnicom na korak do finala!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Split Tommy je ostvario očekivanu pobjedu protiv …