Početna | - Naslovna | Hrvatska remijem s Iranom zaključila pripreme!

Hrvatska remijem s Iranom zaključila pripreme!

Hrvatska i Iran odigrali su 1:1 u drugom prijateljskom ogledu odigranom u Župi dubrovačkoj. U zanimljivom i dinamičnom susretu i Hrvatska i Iran su imali svoje prilike, no remi se na koncu doima kao najrealniji ishod. Hrvatska je tako zadržala niz bez poraza ostvarivši 8 pobjeda i 2 remija u poslijednjih 10 susreta!

Delegat: Luka Klaić

HRVATSKA: Ivo Jukić, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Ivan Mladina, Filip Bašković, trener: Mato Stanković

IRAN: Mohammadi Bagher, Samimi Alireza, Ahmadidazaj Hamid, Shajari Mohammad, Hasan Zadeh Navlighe Ali Asghar, Bahadori Ghodrat, Ahmad Abbasi Saeid, Esmaeilpour Ahmad, Alighadr Mehran, Nasrollah Zadeh Amin, Barmashouri Meisam, Rafiei Pour Alireza, Ezzati Mortezza, trener: Seyed Mohammad Nazemalsharieh

STRIJELCI: 0:1 Bahadori (9′), 1:1 Jelovčić (18′)

ŽUTI KARTONI: Marinović (12′) – HRVATSKA; Ahmad Abbasi (35′) – IRAN

IGRAČ UTAKMICE: Samimi Alireza (IRAN)

Iran je zaprijetio već u 1.minuti kada nakon kornera Esmaeilpour ostaje slobodan na 6-7 metara od gola, no puca pored gola. Uzvratila je Hrvatska već u slijedećoj minuti kada vrlo dobar udarac Novaka u korner odbija vratar Samimi. U 5.minuti Iran je zaprijetio iz prekida, s 10 metara pucao je Bahadori, a lopta se od bloka odbija u vratnicu! Sreća spašava Hrvatsku i u 8.minuti kada Hassan Zadeh s 9 metara pogađa gredu! Inicijativu je Iran okrunio zgoditkom u 9.minuti kada Bahadori ostaje sam pred Jukićem i s 8-9 metara zabija za 0:1! U 11.minuti Novak je vrlo dobro pucao s 11-12 metara, no vratar Samimi odbija u korner. Uzvratili su gosti preko Esmaeilpoura koji je prihvatio dugu loptu Samimija, oslobodio se Jelovčića, no puca preko gola. U 13.minuti izigrana je naša obrana, Esmaeilpour je s desne strane ostao sam pred Jukićem koji brani njegov udarac. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 17.minute kada se Marinović lijepo oslobodio svog čuvara i s vrha kaznenog prostora uzdrmao gredu! U slijedećoj minuti Hrvatska je razdoblje inicijative okrunila zgoditkom. Udarac Sutona vratar Samimi odbija, ali samo do Jelovčića koji s 3-4 metra s desne strane zabija za 1:1! Hrvatska je u 19.minuti mogla i do vodstva, no udarac Jelovčića s 9-10 metara zaustavlja greda! Na samom isteku vremena Iran je propustio veliku priliku kada u kontri 3 na 2 Ahmadidazaj puca pored gola. Na odmor se tako otišlo s neodlučenim rezultatom, 1:1!
Iran odlično ulazi u 2.poluvrijeme, te već u 1.minuti dvaput ozbiljno prijeti preko Esmaeilpoura, no jukić vrlo dobrim reakcijama spašava naš gol. U 23.minuti uzvraćamo preko Marinovića koji se lijepo oslobodio svog čuvara, no s 10ak metara puca za malo pored gola. U 25.minuti Suton je lijepo prošao Nasrollaha po lijevoj strani, no oštar udarac u bliži kut brani vratar Samimi. U 27.minuti Iran prijeti iz brze kontre, no Jukić sjajnom intervencijom brani udarac Alighadra. U slijedećoj minuti nova velika prilika gostiju, no Barmashouri s vrha kaznenog prostora puca pored gola. U 31.minuti Novak je iz auta ubacio na 5-6 metara gdje utrčava Jelovčić i iz voleja loptu šalje pored gola. U 33.minuti Suton je sjajno ubacio pred gol za natrčalog Jelavića čiji udarac u korner skreće raspoloženi Samimi. U 35.minuti gosti su tražili penal nakon kontakta Grcića s protivničkim napadačem, sijevnula je kontra naše reprezentacije, a odličan udarac Jelavića krajnjim naporom u korner odbija Samimi. Nakon kornera bilježimo novu prijetnju Hrvatske, no udarac Grcića zaustavlja vratnica! Do kraja viš nije bilo izglednijih prilika, te je susret okončan remijem 1:1!

Novo Vrijeme Apfel spremno za Elitnu rundu Lige prvaka!

Novo Vrijeme Apfel je spremno za nastup u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka! Danas …

2.HMNL-jug | Mejaši bolji od Hajduka, Kijevo nadigralo Genius!

Jučer su na splitskim Gripama odigrana dva susreta 6.kola 2.HMNL-jug! Mejaši su u gradskom derbiju …