spot_img

EKSKLUZIVNI INTERVJU: Alen Fetić

Objavljeno:

 


Alen Fetić nova je zvijezda 1.HMNL. Taj mladi slovenski igrač ove je zime pristupio makarskom prvoligašu i već je u prvim susretima opravdao očekivanja, predvodivši svoju momčad do pobjeda kojima se Novo Vrijeme odlijepilo sa začelja i uključilo u borbu za doigravanje. Razgovarali smo s Fetićem o njegovom dolasku u Makarsku, futsalu u Sloveniji, reprezentaciji…
CROfutsal: Alene, novo ste lice na hrvatskoj futsal sceni. Za one koji Vas ne znaju, predstavite se i recite nam nešto više o sebi.

Alen Fetić: Točno, prvi sam put u Hrvatskoj i ovo je novo razdoblje u mom životu i jedno novo iskustvo. Imam 21 godinu i dolazim iz Ljubljane. Počeo sam igrati veliki nogomet u nogometnom klubu Olimpija Ljubljana. Nakon toga sam otišao u 2.malonogometnu ligu, a zadnje 2 i pol godine sam igrao u Litiji, gdje smo osvojili 2 naslova prvaka i po 2 kupa i super-kupa.
CROfutsal: Došli ste iz slovenskog prvaka Litije. Za mnoge je to iznenađenje s obzirom da dolazite iz vrlo jakog kluba u jednu ipak znatno skromniju sredinu. Kako je došlo do realizacije transfera, i koji su razlozi zbog kojih ste Litiju zamijenili Makarskom?
Alen Fetić: Istina! Litija je najtrofejniji klub u Sloveniji i velika mi je čast što sam igrao za taj klub s najboljim igračima u Sloveniji. No oduvijek sam želio otići u inozemstvo, a ovo je bila idealna prilika za oslazak i nova iskustva. Do realizacije transfera je došlo nakon Lige prvaka, gdje smo s Litijom napravili velik rezultat i odigrali utakmice života. Tu su nas ljudi zapazili, te je tako došlo do realizacije transfera. Moram još napomenuti da  se transfer ne bi realizirao da nije mog velikog prijatelja Mile Simeunovića koji mi je dosta pomogao u karijeri. Koristim ovu prigodu da mu se iskreno zahvalim.
CROfutsal: U Novo Vrijeme ste dovedeni prvenstveno kako biste nadomjestili odlazak Patrika Drndića. Velika su očekivanja od Vas. Nakon 2 mjeseca u Makarskoj, kako Vam se čini u novoj sredini?
Alen Fetić: Točno. Patrik je otišao tako da su trebali novog igrača. Patrik je velik igrač i velik čovjek, i teško je nadomjestiti takvog igrača kojeg bi svaka ekipa samo poželjeti mogla. No ekipa je mlada i vrlo dobra, te uz dobar trening vjerujem da rezultat neće izostati.
CROfutsal: Usporedite malo hrvatski i slovenski futsal, kvalitetu lige i klubova, gledanost…
Alen Fetić: Mišljenja sam da je liga podjednake kvalitete, no moram reći da je u Hrvatskoj gledanost futsala dosta veća nego u Sloveniji.
CROfutsal: A reprezentacija? Kako na vagi stoje hrvatska i slovenska reprezentacija? Koja je jača?
Alen Fetić: Obe reprezentacije su dobre, a dokaz tome jesu transferi igrača u inozemstvo. To je dobar pokazatelj da se u Hrvatskoj i Sloveniji dobro radi u futsalu. Zaista je teško reći koja je reprezentacija jača…
CROfutsal: U ožujsku su na rasporedu kvalifikacije za EURO 2014. Što možemo očekivati od Slovenije, a što od Hrvatske?
Alen Fetić: Na rasporedu su kvalifikacije i nadam se da će Slovenija izboriti plasman na EURO. U našoj skupini Ukrajina je favorit, no mi se nadamo da možemo iznenaditi. Ne smijemo zaboraviti ni Tursku koja je domaćin i kao domaćin će biti jako opasni. Za Hrvatsku smatram da bi se trebala plasirati u dodatne kvalifikacije. Svi znamo tko su španjolci u futsalu, a vjerujem da Hrvatska neće imati problema protiv Švedske i Makedonije.
CROfutsal: Koji je najbolji futsal igrač s kojim ste ikada igrali? Koji su po Vama najbolji hrvatski futsal igrači?
Alen Fetić: Najbolji igrač s kojim sam ikada igrao je Mile Simeunović. Za mene su najbolji hrvatski igrači Tihomir Novak, Dario Marinović i Josip Suton.
CROfutsal: Vratimo se prvenstvuŠto možemo očekivati od Novog Vremena u ovoj sezoni? S dvije pobjede na startu drugog dijela sezone, momčad se odlijepila sa začelja i sada već kuca na vrata play-offa.
Alen Fetić: Cilj naše momčadi je play-off. Sa ove dvije pobjede smo se odlijepili sa začelja i lakše se diše. No idemo utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti. Još je daleko kraj regularnog dijela natjecanja.
CROfutsal: Koga vidite kao najozbiljnije kandidate za naslov, a koga za silazak u niži rank natjecanja?
Alen Fetić: Mislim da su Nacional, Vrgorac i Kijevo najozbiljniji kandidati za naslov. Za silazak u niži rank je teško reći. Osobno mislim da će se Split dići na tablici i ostati u ligi.
CROfutsal: Na koncu, želimo Vam puno uspjeha u dresu Vašeg kluba. Neka Vašu futsal epizodu u Hrvatskoj pamtite po dobru.
Alen Fetić: Hvala Vam! Ja se nadam da ću je pamtiti po dobru.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave