Konačno reći će mnogi!
Poslije godina predlaganja i borbi ljubitelji futsala u BiH su dočekali i taj dan. Da li je odmah trebalo startati sa prilično zahtjevnom ligom (22 kola plus kup) vrijeme će pokazati no bitno je da je iskorak napravljen i da će u susjednoj nam BiH djelovati jedna jedinstvena liga koju ćemo na taj način i mi puno lakše pratiti putem CROfutsal portala.
Na REDOVNOJ SKUPSTINI NFSBIH, održanoj 09.05.2013 godine u Sarajevu, jednoglasno je donesena odluka o formiranju JEDINSTVENE FUTSAL LIGE na teritoriji BiH.
Premijer liga ce brojati 12 klubova (8 iz FBiH i 4 iz RS), a prve tri sezone ekipe će biti oslobođene plaćanja kotizacije za takmičenje.
Inače u pozadini ove vijesti stiže i objava kako je KMF „Tango“ prvak BiH u futsalu. KMF „Tango“ je u finalu pobijedio MNK „Centar“ rezultatom 4:3 i na taj način obezbijedio titulu prvaka BiH.
Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još jedno kolo, a na tablici vodi Tango sa 9 bodova ispred Brotnja sa 4 i Centra sa 1 bodom.





