spot_img

2.HMNL–istok | Aurelia – Vinkovci 8:8 (3:2)

Objavljeno:

Gradski derbi u Vinkovcima završio je podjelom bodova iako su gosti pet minuta prije kraja imali vodstvo 8:4, ipak domaćini su golom u zadnjoj minuti uspjeli isčupati bod….

Vrsta utakmice: 2. HMNL – Istok, 4. kolo
Datum: 09.11.2014.
Vrijeme: 19:00
Mjesto: Vinkovci, SD Vinkovci
Gledatelja: 200

AURELIA – VINKOVCI 8:8 (3:2)

Prvi sudac: Matija Horvatek (Našice)
Drugi sudac: Siniša Ličinić (Orahovica)
Delegat: Zdenko Piperković (Vinkovci)

AURELIA: Mendeš, Grbanović, Šimunović, Pinter (kap), Plavšić, Zovko, Crnaić, Borković, Majtanić, Lovrić, Kujunđija, Ivoković

VINKOVCI: Jelinić, Antunović, Mavrović (kap), Marinić, Tustonjić, Jaman, Lučić, Jelinić, Rubić, Rajković, Pastor, Lončar B., Lončar I., Matanović.

STRIJELCI: 1:0 Antunović (4′), 1:1 Zovko(9′), 2:1 Šimunović (10′), 2:2 Rubić (12′), 3:2 Grbanović (16′), 3:3 Antunović (22′), 3:4 Mavrović (22′), 3:5 Antunović (26′), 3: 6 Jančić (30′), 3:7 Jančić (33′), 4:7 Plavšić (34′), 4:8 Jaman (35′), 5:8 Plavšić (36′), 6:8 Zovko (37′), 7:8 Zovko (38′), 8:8 Plavšić (39′).

ŽUTI KARTONI:

KOMENTAR:
Prava malnogometna poslastica odigrana je pred gotovo 200 gledatelja u sportskoj dvorani na Kanovcima. Gradski derbi između Aurelije i Vinkulje na kraju je završio bez pobjednika no dojma smo da takvim epilogom mogu biti zadovoljniji gosti. Iz razloga što je Aurelia bila veliki favorit, bila je kompletna i ima vjerojatno najiskusniju momčad u ligi, dok nebeskopolavi pak iz kola u kolo muku mući sa izostancima pa su tako i u ovoj utakmici bili bez Haluške, Bertića, Kuzmića, te otprije Križanovića, Bajtala i Sučića.

Bila je to tvrda utakmica puna tempa, poteza i golova. Vinkovci su imali na golu raspoloženog vratara Jelinića, imali su i dva puta prednost od četiri pogotka koju su u zadnjim minutama utakmice propustili sačuvati no ukupno gledajući Vinkulja treba biti zadovoljnija. Dojma smo da je Aurelia baš kao i u zadnjem susretu podcijenila gostujuće igraće, što je iskreno čudno s obzirom na kvalitete Tustonjića, Antunovića, Jančića, Mavrovića, Marinića, Rubića ili Jamana.

U taktičkom smislu izuzev zadnjih pet minuta utakmice Vinkovci su bili znatno zreliji. Stiskali su protivnika kad je to bilo potrebno, uspjeli su iskoristiti svoje prilike i nakon što su stekli prednost uspješno su se branili prijeteći iz polukontri sve do zadnjih pet minuta utakmice kad je domaćin uvođenjem igraća umjesto vratara uspio stići do boda. Boda kojim im puno ne znaći s obzirom da slove kao jedan od najvećih kandidata za prvo mjesto. S druge strane Vinkulji je ovo prvi bod u ovoj sezoni. I igrama protiv Ivankova i sad protiv Aurelije dokazali su da se mogu usprkos problemima sa igračkim izostancima nositi sa svima u ligi.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave