spot_img

Mićo Martić: “Slijedeće sezone gledat ćete još bolji Futsal Dinamo!”

Objavljeno:

Porazom u majstorici polufinalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske od Split Tommyja, za Futsal Dinamo je završena ova sezona. Sezona je to u kojoj su se zagrebački “modri” približili vrhu hrvatskog futsala, a svoje dojmove po završetku sezone za naše je čitatelje iznio Mićo Martić, trener Futsal Dinama.

CROfutsal: Za Futsal Dinamo je završena sezona. Kakvi su dojmovi nakon ovog poraza u kojem Vaša momčad nije pružila ono što smo očekivali?

Mićo Martić: “To i jest poanta, da nezadovoljstvo dolazi baš zbog toga što nismo napravili onoliko koliko smo u ovom trenutku trebali i mogli. Ne kažem da smo mi trebali dobiti ovu utakmicu, no moglo se svašta dogoditi. Definitivno smo loše ušli u utakmicu i nije to funkcioniralo ni približno kako bi trebalo. Nedostajalo je energije koju smo imali u Zagrebu. Danas je Split bi definitivno bolji protivnik i deklasirao nas u svim elementima futsal-igre.”

CROfutsal: Bez Matoševića i Kanjuha Vaša je momčad bila poprilično bezopasna protiv Split Tommyja.

Mićo Martić: “Moram reći da je cijela sezona bila isprepletena s izostancima ponajboljih igrača u dužim periodima. Na početku nije bilo Kanjuha, pa Škorića, Matoševića, da bi na koncu u ovim najvažnijim susretima ponovno bili bez Matoševića i Kanjuha. Riječ je o naša dva najbolja igrača i naravno da se to osjetilo. Možemo mi kemijati koliko hoćemo, no kvaliteta igračka i način na koji se živi taj futsal profesionalno ili poluprofesionalno velika je razlika. Mislim da naš klub ide u dobrom smjeru i da smo postavili dobre temelje prema profesionalizaciji, te vjerujem da ćemo uskoro jače napasti titulu nego ove godine.” 

Slikovni rezultat za mićo martić futsal dinamo

CROfutsal: Iako je rezultatski Futsal Dinamo ponovio prošlu sezonu, možemo reći da je ove sezone ipak ostvaren određeni iskorak u igračkom smislu, jer je Futsal Dinamo ove sezone bio znatno konkurentniji u dvobojima s vodećim momčadima.

Mićo Martić: “U odnosu na prošlu godinu kada smo ukoliko se ne varam osvojili 43 boda, ove smo godine osvojili 49 bodova s utakmicom manje. Da mi je netko uoči početka prvenstva ponudio 49 bodova vjerovao bih da je to dovoljno za prve 2 pozicije. U doigravanju je bitna prednost domaćeg terena zbog puta, umora, ambijenta i prilagodbe na teren, tako da je protiv Splita ovo bila zaista teška misija. Sezona sama po sebi je bila neloša. Klub ide naprijed u svim segmentima, što je samo po sebi najvažnija stvar.”

CROfutsal: Što nedostaje Futsal Dinamu da se ozbiljnije upusti u borbu za trofeje?

Mićo Martić: “Nedostaje nekoliko igrača i malo više profesionalizacije. Futsal postaje sve brži i brži, te bismo trebali birati takvu vrstu igrača. Vjerujem da smo večeras mogli nešto više postići da smo bili trkački malo bolji. Split je bio bolji, imali su svoje prilike, no bili su dobri i u Zagrebu, a izgubili su jer smo mi bili puni energije uz pomoć navijača. Futsal Dinamo će biti bolji, u to možete biti sigurni!”

Slikovni rezultat za mićo martić futsal dinamo

CROfutsal: Znači, možemo za slijedeću sezonu još bolji Futsal Dinamo 

Mićo Martić: “U odnosu na prošlu i ovu sezonu, vjerujem da ćemo biti još bolji. Cilj kluba je profesionalizacija, da se napravi nekakav teren na kojem bi se moglo konstantnije trenirati, te dovesti nekoliko igrača. Pri tom više mislim na mlade igrače željne dokazivanja, nego na neke igrače koji su već isprofilirani u određenom aspektu. Ipak, mi nećemo biti ekipa koja će imati neke velike novce, te moramo birati pametno, no vjerujem da ćemo uspjeti u tome.”

Jerko Šimac
Jerko Šimachttps://www.crofutsal.com
Jerko Šimac je rođen 1980. godine u Splitu. Novinar CROfutsal magazina je od 2007. godine, a od 2013. godine i glavni urednik.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave