spot_img

Split objavio ostanke trenera i stožernog trojca te novog potpredsjednika!

Objavljeno:

Nakon što je momčad Splita napustio kapetan Duje Vladović, na klupskim stranicama je naš najtrofejniji klub u proteklih tjedan dana objavio ostanak Miše Lončara na poziciji trenera, ostanke stožernih igrača Sirića, Pavkovića i Pavičića te novog potpredsjednika kluba.

Denis Ibrišimović je rođen 7. srpnja 1976. godine. Tijekom igračke karijere bio je slovenski reprezentativac te je upravo u tom statusu došao i u Split u sezoni 2003/2004. Nosio je još dres i Gospića te Potpićana ’98 AD Tokić. U Hrvatskoj je osvojio prvenstvo i kup. Nakon karijere bacio se u poduzetničke vode, a kako navode na stranici Splita, rado se odazvao pozivu da bude potpredsjednik i član uprave.

Mišo Lončar rođen je 4. siječnja 1982. godine u Splitu, a futsal karijeru započeo je u Škveru. Od 2006. do 2009. godine je bio vratar Splita te je ujedno bio i kapetan kluba. Nastupao je za brojne splitske klubove (Torcida, Muć Bitumina, Arena, Mejaši, Ustanik, Hajduk), a 2020. godine vratio se u Split te u prvoj sezoni obnašao funkciju tajnika kluba, trenera vratara i pomoćnog trenera. Nakon odlaska trenera Antuna Bačića uprava kluba ukazala je povjerenje Miši Lončaru koji je tako Split vodio u protekle dvije sezone i u oba navrata bio blizu povratka u elitni rang.

Robert Vinko Pavičić je u ljeto 2020. godine obukao dres Splita te će mu sljedeća sezona biti četvrta u klubu. Rođen je 22. listopada 1991. godine, a u redove Splićana je došao iz gradskog rivala Universitasa, čiji je dres nosio pola sezone. Jesenski dio sezone je pak branio boje šibenske Crnice. Prethodno je nastupao još za Trogir, Okruk, Arenu, Novo Vrijeme, Vrgorac i Solin, a najveći trag ostavio je u omiškom Olmissumu gdje je u četiri sezone bio jedan od stožernih igrača u pohodu Omišana iz županijske lige do prvoligaškog društva. U novoj će sezoni pokušati napraviti slično sa Splitom, vratiti ih u najviši rang hrvatskog futsala.

Josip Sirić je rođen 28. srpnja 1994. godine, a futsal karijeru je počeo u zimu 2020. godine u Bačvicama gdje je stekao i punu afirmaciju te bio jedan od nositelja u ostvarivanju vrlo dobrih rezultata Bačvica. U kolovozu 2021. godine prešao je upravo u Split te su na klupskoj stranici objavili kako je s njime potpisan trogodišnji ugovor čime su pokazali kako računaju na njega na duge staze. Nećemo pogriješiti ako kažemo kako je bio jedan od najzaslužnijih, pa možda i najzaslužniji za rezultate svoje momčadi u protekle dvije sezone. Iz pouzdanih izvora saznajemo kako je ovo ljeto dobio dobru ponudu za odlazak iz Splita, ali se odlučio na ostanak u klubu.

Luka Pavković rođen je 20.05. 1991. godine, a riječ je o iskusnom 30-godišnjem ljevaku koji je u redove Splićana početkom prošle godine došao iz Trogira. Futsal karijeru je počeo 2010. godine u Okruku. Pet godina kasnije prešao je u Trogir u kojem provodi sezonu 2015/2016, no ponovno se vraća jednu sezonu u Okruk nakon kojeg je uslijedila nova, ovaj put nešto više od četiri godine duga epizoda u Trogiru. U Trogiru je bio jedan od nositelja igre, a to je nastavio i u Splitu čiji dres nosi godinu ipo dana.

Vjerujemo kako nas očekuje još novosti iz redova Splita kojem će, kao i svake godine, cilj biti povratak u najviši rang.

Marin Kraljević
Marin Kraljevićhttps://www.crofutsal.com
Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 35-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Naši sponzori

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije objave