Armenija – Turska 3:7 (1:1)

U susretu poslijednjeg kola kvalifikacijskog turnira u Dubrovniku, Turska je slavila protiv Armenije rezultatom 3:7 i tako se pobjedom oprostila od natjecanja. Nakon 1:1 u prvih 20 minuta, Turska se u nastavku pokazala znatno boljom i na koncu zasluženo slavila!

Treći sudac: Pascal Lemal (BEL)
Kontrolor suđenja: Victor van Helvoirt (NED)
Delegat: Victor Beceiro (ESP)

ARMENIJA: Ernest Akopov, Andranik Karapetyan, Andranik Sargsyan, Ara Mkrtchyan, Grigor Kapukranyan, Saro Mardanyan, Saro Galstyan, Henrik Grigoryan, Sargis Nasibyan, Armen Babayan, Garegin Mashumyan, Vardan Gukasyan, Boris Vardanyan, Artak Poghosyan, trener: Ruben Nazaretyan

TURSKA: Mehmet Aşlamacı, Kenan Köseoğlu, Sami Büyüktopaç, Yasin Erdal, Servet Yazgan, Onur Mengi, Kahan Özcan, Muhammet Altunay, Cilhan Özcan, Sercan Gök, Berkay Bulut, Aykut Koç, Mustafa İlyasoğlu, trener: Ömer Kaner

STRIJELCI: 1:0 Mardanyan (7′), 1:1 Köseoğlu (19′), 1:2 Erdal (24′), 1:3 Erdal (25′), 1:4 C.Özcan (31′), 1:5 Yazgan (32′), 2:5 Nasibyan (34′), 2:6 C.Özcan (35′), 2:7 C.Özcan (36′), 3:7 Kapukranyan (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Armenija 5 (2+3) ; Turska 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Kapukranyan (7′), Mardanyan (9′), Gukasyan (33′) – ARMENIJA

IGRAČ UTAKMICE: Yasin Erdal (TURSKA)

Armenija je povela u 7.minuti kada na ubačaj Vardanyana s desne strane u sredini Mardanyan zabija za 1:0! Već u slijedećoj minuti Turska je mogla do izjednačenja, no Köseoğlu s 5-6 metara promašuje prazan gol nakon sjajnog prodora i ubačaja Kahana Özcana s desne strane. U 9.minuti uzbudljivo je bilo na obe strane. Najprije je Altunay lijepo prošao po lijevoj strani, no puca pored suprotne vratnice, da bi uzvratili Armenci preko Babayana koji je nakon ubačaja s lijeve strane umalo savladao vrlo dobrog Aşlamacıa! Uslijedilo je dulje razdoblje bez većih uzbuđenja sve dok Cihan Özcan u 14.minuti nije fantastičnim udarcem s 10ak metara uzdrmao gredu! Uzvratio je vrlo brzo Mardanyan koji je na desnoj strani driblingom “slomio” Kahana Özcana i pucao za malo pored suprotne vratnice. U 16.minuti Armenija propušta veliku priliku za povećanje vodstva! Mardanyan je lijepo proigrao Babayana koji izlazi sam pred vratara Turske, no Aşlamacı brani njegov udarac! Turska u 19.minuti dolazi do izjednačenja! Köseoğlu je s 10ak metara pucao, a vratar Akopov loše reagira na udarac po zraku, 1:1! Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.
U nastavku smo dugo čekali na prvu ozbiljniju situaciju. Turska je u 24.minuti povela slijepi golom Erdala koji je leđima okrenut golu na dodavanje Kahana Özcana iz prve prevario vratara Akopova za 1:2! U slijedećoj minuti isti dvojac još jednom prijeti golu Armenije; Erdal je ovoga puta proigrao Kahana Özcana koji puca pored gola! No vrlo brzo Turska dolazi do novog pogotka! Erdal je lijepo prošao po desnoj strani i elegantno prebacio istrčalog Akopova za 1:3! Turska je u nastavku bila znatno opasnija. Slijedeću veliku priliku bilježimo u 28.minuti kada Büyüktopaç nakon prodora po lijevoj strani silovito pogađa vratnicu! Od 30.minute Armenija igra s Galstyanom u ulozi golmana-igrača, no vrlo brzo gube svaku nadu u preokret. Najprije je Cihan Özcan zabio nakon prodora kroz obranu Armenije za 1:4, da bi već u slijedećoj minuti Yazgan sa svoje polovice zabio u prazan gol za velikih 1:5! U 34.minutio Armenija propušta veliku priliku! Nakon kornera Turske sijevnula je brza kontra koju u stopostotnoj prilici na drugoj vratnici nije uspio realizirati Mardanyan! No već u slijedećem napadu Armenija dolazi do pogotka odmjerenim udarcem Nasibyana s 10ak metara za 2:5! Nastojanja Armenije da s golmanom-igračem dođe do rezultatskog priključka još jednom nisu dala željeni rezultat. Cilhan Özcan se u 35.minuti ušetao u prazan gol Turske za 2:6, a minutu kasnije isti igrač po istom scenariju donosi Turskoj nenadoknadivih 2:7 nakon čega je Armenija odustala od igre s golmanom-igračem. U 38.minuti Armenija dolazi do utješnog pogotka nakon što je ubačaj Karapetyana s desne strane Kapukranyan u sredini pospremio iza leđa İlyasoğlu za 3:7!

KUP | Raspored polufinalnih susreta po regijama

Poznati su termini polufinalnih susreta kupa po regijama. Podsjetimo, nakon što se odigraju kup-natjecanja po …