Divisione Calcio a 5 | Odigrani susreti 19.kola!

U Italiji je također nastavljeno ligaško natjecanje nakon stanke povodom reprezentativnog okupljanja. Kolo je otvoreno u petak dvobojom između Napolija i Astija, u subotu su igrali Kaos Futsal i Rapidoo Latina, dok su svi ostali susreti odigrani u nedjelju.
Već u prvom susretu dogodilo se veliko iznenađenje, jer je do tada vodeći Asti poražen kod poslijednjeplasiranog Napolija kojem je to tek treća prvenstvena pobjeda. Asti je poveo nakon 6 minuti igre golom Torrasa, no do odmora je Vega izjednačio, a veliku pobjedu Napoliju donosi Pedrito golom u 33.minuti! Dan kasnije Kaos futsal je slavio protiv Rapidoo Latine rezultatom 3:1! Poveli su gosti u 5.minuti golom Lare, no Kaos je do poluvremena izjednačio, a u nastavku došao do potpunog preokreta i pobjede 3:1! Junak domaćina je trostruki strijelac Kakà.
Ostali susreti odigrani su u nedjelju. Luparense je u derbiju kola deklasirao Lazio i zasjeo na vrh ljestvice. Već nakon prvih 20 minuta bilo je visokih 5:0, od čega je 4 od svojih ukupno 5 zgoditaka u susretu postigao sjajni Waltinho! U drugom derbiju Pescara i Acqua&Sapone su podijelili bodove odigravši 3:3! Pescara je dvaput vodila, da bi se na koncu od poraza spasila u poslijednjoj minuti golom Rogeria iz penala! Novu pobjedu ostvario je Real Rieti s 3:1 protiv Città di Sestu. Real Rieti se pobjedom izjednačio na diobi 2.mjesta ljestvice s Pescarom i Astijem.

REZULTATI 19.KOLA:
Napoli – Asti  2:1 (1:1)
Kaos Futsal – Rapidoo Latina  3:1 (1:1)
Luparense – Lazio  8:1 (5:0)
Pescara – Acqua&Sapone Emmegross  3:3 (0:0)
Real Rieti – Futsal Città di Sestu  3:1 (1:0)
Fabrizio Corigliano Calabro je bio slobodan!