EURO 2016. | Ukrajina – Španjolska 1:4 (0:1)

U izravnom dvoboju za 1.mjesto u grupi “B”, Španjolska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 1:4! Nakon ujednačenog prvog poluvremena, Španjolska je u nastavku slomila otpor Ukrajine i ostvarila zasluženu pobjedu.

Treći sudac: Lukáš Peško (SVK)
Mjeritelj vremena: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Ivan Novak (CRO)

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Dmytro Sorokin, Volodymyr Razuvanov, Dmytro Bondar, Yevgen Valenko, Yevgen Rogachov, Sergiy Koval, Mykhailo Grytsyna, Serhiy Zhurba, Denys Ovsyannikov, Oleksandr Sorokin, Mykola Grytsyna, Olexiy Fetko, Dmytro Lytvynenko, trener: Oleksandr Kosenko

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, José Ruiz, Mario Rivillos, Bebe, Rafa Usín, Pola, Lin, Alex, Andresito, Miguelín, Raúl Campos, Jesús Herrerotrener: José Venancio López

STRIJELCI: 0:1 Alex (20′), 0:2 Rivillos (30′), 0:3 Alex (34′), 1:3 Grytsyna (38′), 1:4 Rivillos (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ukrajina 5 (2+3); Španjolska 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: Ovsyannikov (31′), Zhurba (33′) – UKRAJINA

IGRAČ UTAKMICE: Alex (ŠPANJOLSKA)

Prvu izgledniju priliku bilježimo u 3.minuti. Španjolci su lijepo izigrali protivničku obranu, no Lin s vrha kaznenog prostora puca slabo i bezopasno. Ukrajinci su uzvratili u 7.minuti kada vrlo dobar udarac Zhurbe zaustavlja Paco Sedano. U slijedećoj minuti Pola je silovito pucao izvana, a Ukrajince spašava vratnica! Uslijedilo je duže razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda u 18.minuti po jedna prilika na obe strane. Najprije su Španjolci sjajno izigrali ukrajinsku obranu, ali Rivillos na dodavanje Rafa Usína ne uspijeva zabiti klizećim startom na drugoj vratnici. Uzvratili su Ukrajinci preko Kovala čiji udarac brani Paco Sedano. U slijedećoj minuti još jedna velika prilika za Ukrajinu, ali udarac Ovsyannikova sjajno brani Paco Sedano! U poslijednjoj minuti Španjolska dolazi do vodstva. Bebe je iz auta ubacio na vrh kaznenog prostora, a Alex je izmakao pažnji ukrajinske obrane i zabio za 0:1! Na odmor je tako Španjolska otišla s minimalnom prednošću, no valja napomenuti kako je Ukrajina u potpunosti ravnopravan rival.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 26.minuti kada nakon ubačaja Bebea iz kornera udarac Alexy sjajno brani Lytvynenko koji je na golu zamijenio Ivanyaka. U 30.minuti Ukrajina se odlučuje na igru s golmanom-igračem, što se nije pokazao dobrim potezom. Izgubljena je lopta na centru, a Rivillos to kažnjava zabivši u prazan gol za 0:2! U 33.minuti Ukrajina je igrom s vratarem u polju izigrala obranu Španjolske, no Paco Sedano u dva navrata brani udarce Ovsyannikova iz blizine. Susret je odlučen u 34.minuti kada Španjolska još jednom dolazi do lakog zgoditka u prazan gol Ukrajine. Alex je strijelac za velikih 0:3! U 36.minuti Alex i Rivillos su sjsjno izigrali protivničku obranu, no Rivillos sa 6-7 metara iz sjajne prilike puca pored gola. Tračak nade za Ukrajinu pojavio se u 38.minuti kada Grytsyna zabija za 1:3, no do kraja je ostalo još premalo vremena da bi se nešto bitnije promijenilo. Štoviše, 13 sekundi prije kraja nakon blokiranog udarca Rafa Usína lopta dolazi do Rivillosa koji zabija za konačnih 1:4!

Futsal Dinamo svladao Universitas u Domu Sportova!

Futsal Dinamo je u dosta neizvjesnoj utakmici protiv Universitasa iz Splita došao do prve pobjede …

IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su svoje utakmice odigrali slovenski Dobovec za kojeg su nastupila sva tri reprezentativca, Vedran Matošević, Tihomir …