EURO 2022 | Pobjede favorita, remi Francuske i Gruzije

Jučer su odigrane prve četiri utakmice grupne faze kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine u Nizozemskoj. Španjolska, Bjelorusija i Slovenija su upisale očekivane pobjede dok su Francuska i Gruzija podijelili bodove. U nastavku vam donosimo kratak pregled jučer odigranih utakmica.

ŠPANJOLSKA – LATVIJA 7:0 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 Lozano (3′), 2:0 Chino (7′), 3:0 Raul Gomez (14′), 4:0 Solano (28′), 5:0 Lozano (33′), 6:0 Raul Gomez (35′), 7:0 Jesus Herrero (36′)

Španjolska je očekivano na svom terenu upisala pobjedu protiv Latvije rezultatom 7:0. Pobjednik od prve minute susreta nije bio upitan, a Španjolci su već na poluvremenu imali vodstvo rezultatom 3:0. Najbolji pojedinci susreta su bili Lozano i Raul Gomez koji su upisali po dva pogotka. Španjolska je ovom pobjedom druga u grupi 6, s jednakim brojem bodova kao i Slovenija, ali s lošijom gol-razlikom.

SLOVENIJA – ŠVICARSKA 12:1 (5:0)

STRIJELCI: 1:0 Čujec (2′), 2:0 Spiegel (ag, 6′), 3:0 Sangines (ag, 11′), 4:0 Čujec (13′), 5:0 Osredkar (14′), 6:0 Duščak (28′), 7:0 Fetić (30′), 8:0 Osredkar (30′), 9:0 Fetić (35′), 10:0 Osredkar (36′), 10:1 Marcoyannakis (37′), 11:1 Hozjan (40′)

Slovenija je protiv Švicarske upisala najuvjerljiviju pobjedu prvog dana grupne faze kvalifikacija. Već u 14. minuti su vodili rezultatom 5:0, a vidjeli smo u tom periodu i dva autogola gostujuće momčadi. Do kraja susreta su domaćini zabili još sedam pogodaka, a primili jedan. Prva imena susreta su Fetić i Osredkar, igrač Novog Vremena, koji su se po tri puta upisali u strijelce.

IZRAEL – BJELORUSIJA 0:3 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Rabyko (2′), 0:2 Evdokimov (26′), 0:3 Selyuk (34′)

Izrael i Bjelorusija su odigrali susret u kojem su gosti poveli već u drugoj minuti, ali sve do 26. minute je rezultat bio aktivan za obje strane. U posljednjih 14 minuta susreta gosti postižu dva pogotka i odnose tri boda iz ovog susreta. Preostale dvije momčadi u ovoj skupini, Kazahstan i Mađarska svoj susret igraju danas tako da je Bjelorusija bar privremeno vodeća momčad u grupi 5.

FRANCUSKA – GRUZIJA 4:4 (4:3)

STRIJELCI: 1:0 Ramirez (penal, 2′), 1:1 Barboza Filho (2′), 1:2 Roninho (8′), 1:3 Elisandro (10′), 2:3 Alla (17′), 3:3 Mohammed (20′), 4:3 Mohammed (20′), 4:4 Saiotti (33′)

Nevjerojatno utakmicu su odigrali Francuska i Gruzija. Domaćini su poveli iz kaznenog udarca u drugoj minuti, a samo 30-ak sekundi kasnije su Gruzijci izjednačili rezultat, a potom u idućih osam minuta okrenuli rezultat na svoju stranu i poveli rezultatom 1:3 te tako priredili prvi preokret na susretu. Nakon tog preokreta na scenu dolaze Francuzi koji do kraja poluvremena preokreću rezultat i odlaze na odmor s vodstvom 4:3. Dva gola je u posljednjoj minuti poluvremena zabio i najbolji strijelac ove utakmice, Mohammed. Ipak, u 33. minuti Gruzijci zabijaju za konačnih 4:4 te su tako ove dvije momčadi podijelile bodove. Preostale momčadi u grupi 2 su Rusija i Bugarska ili Armenija (četvrtog sudionika grupe ćemo znati nakon današnje uzvratne utakmice između Armenija i Bugarske).

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Izabela Lojna: “Zasluženo smo tu gdje jesmo!”

Naslov prvakinja 1.HMNLŽ pripao je Osijeku nakon što su u uzvratnoj finalnoj utakmici pobijedile MC …

BiH trijumfom u Rumunjskoj na korak do povijesnog uspjeha!

Futsalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na korak je do povijesnog uspjeha, plasmana na smotru najboljih …