ITALIJA | Kuraja i Suton viceprvaci, Pesaro slavi!

Sinoć i večeras su odigrane finalne utakmice talijanskog prvenstva u kojem su snage odmjerili domaćin završnice, Italservice Pesaro i Meta Catania naših Marka Kuraje i Josipa Sutona. Prva utakmica je odigrana praktički danas s obzirom da je zbog požara kraj električnog postrojenja u pizzeriji nedaleko od dvorane izbio požar zbog kojeg je dvorana ostala bez struje te je umjesto u 21 sat utakmica počela u 23.50. Pesaro je upisao visoku pobjedu rezultatom 7:1. Iz redova Catanie su na službenoj stranici izrazili veliko nezadovoljstvo odlukom da se utakmica igra s početkom praktički u ponoć.

Službenu izjavu potpisuju svi igrači kluba, a u slobodnom prijevodu glasi ovako:

Nakon godinu dana žrtvovanja natjerate nas da u ponoć igramo vrlo važnu igru poput finala scudetta. Nije bit u rezultatu, čestitke Pesaru na pobjedi u prvoj utakmici, nego kako je riješena ova situacija. Nijedan drugi sport to ne bi dopustio. Kako to izgleda? Tako važan događaj, ali gdje smo tu mi? Kakvu vjerodostojnost dajete tako lijepom i uzbudljivom sportu? Kakvo poštovanje imate prema nama igračima? Divisione Calcio a cinque (op.a. talijanski futsal savez) morao je zabraniti odigravanje utakmice u ovo vrijeme, bez obzira što timovi ili savez mislili. To se zove Profesionalizam. Onda se ne žalite ako ste Amateri, jer ste se ponijeli kao Amateri. Poštovat ćemo naš dres kao i uvijek. Danas ćemo na teren iz poštovanja prema sebi, ovom sportu, svojim obiteljima i svim navijačima Mete.”

Uzvratna utakmica je pak odigrana večeras s početkom u 20.30 te je završena rezultatom 3:2 za Pesaro koji je tako ukupnim rezultatom 10:3 osvojila titulu prvaka. Čestitamo našem dvojcu na osvojenom drugom mjestu, a u nastavku vam donosimo kratke izvještaje s obje odigrane utakmice.

Prva utakmica: META CATANIA BRICOCITY – ITALSERVICE PESARO 1:7 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Marcelinho (1′), 0:2 Honorio (2′), 0:3 Borruto (23′), 0:4 Marcelinho (31′), 0:5 Borruto (32′), 0:6 Borruto (33′), 0:7 Miarelli (36′), 1:7 Josiko (40′)

Kao što smo već napisali, prva utakmica finala je počela s gotovo tri sata kašnjenja. Pesaro je otvorio susret ekspresno te su već u drugoj minuti imali dva gola prednosti. Prvo je nakon 43 sekunde igre pogodio Marcelinho, a samo tridesetak sekundi kasnije pogađa i Honorio. Do kraja poluvremena više nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s vodstvom domaćina završnice prvenstva. Pesaro je odlično otvorio i drugo poluvrijeme te do velikih +3 dolaze u 23. utakmici preko Borruta. Uslijedio je potom period od osam minuta bez pogotka, ali tada u pet minuta Pesaro postiže četiri pogotka te odlaze na ogromnih +7. Pogađali su Marcelinho, Borruto dva puta i Miarelli. Catania je u posljednjim sekundama susreta došla do počasnog pogotka kada konačnih 1:7 postavlja Josiko.

Druga utakmica: ITALSERVICE PESARO – META CATANIA BRICOCITY 3:2 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Josiko (2′), 1:1 Taborda (7′), 1:2 Baisel (35′), 2:2 Cuzzolino (37′), 3:2 Borruto (38′)

Meta Catania je upisala težak poraz u prvom finalnom susretu, ali u uzvratnu utakmicu su ušli napadački te su na početku druge minute susreta došli do vodstva preko Josika. Samo pet minuta je trebalo Pesaru da poravna rezultat preko Taborde te do kraja poluvremena nije bilo pogodaka. Catania je napadala, a Pesaro pametno igrao s obzirom na veliku prednost iz prvog finalnog dvoboja te se na novi pogodak čekalo sve do 35. minute kada Catania iskorištava golmana-igrača, igrača više u polju te Baisel postiže pogodak za 1:2. Catania je pokušavala do kraja susreta s golmanom-igračem, ali su primili dva pogotka u 37. i 38. minuti te je tako Pesaro upisao pobjedu i u drugom finalnom susretu. Pogađali su za preokret i veliko slavlje Cuzzolino i Borruto. Pesaru je ovo druga titula prvaka Italije. Prvu su osvojili prije dvije godine.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.