UEFA Futsal Cup | ISK Dina Moskva – MNK Alumnus 8:3 (5:2)

Zagrebački Alumnus doživio je novi poraz u susretu 2.kola Glavne runde UEFA Futsal Cup-a. U susretu s domaćom Dinom “studenti” nisu bili ravnopravan suparnik, te je domaćin na koncu upisao uvjerljivu pobjedu.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Cup
Kolo: Glavna runda, 2.kolo
Datum: 03.10.2014.
Vrijeme: 17:30
Dvorana: Sport Hall Quantum, Troitsk

ISK DINA MOSKVA – MNK ALUMNUS  8:3 (5:2)

Prvi sudac: Swen Eichler
Drugi sudac: Epaminondas Stamoulis
Treći sudac: Ondřej Černý

ISK DINA MOSKVA: Sergei Zuev, Carlinhos, Andrei Zabolonkov, Esquerdinha, Yan Kuzenok, Damir Khamadiyev, Alemao, Roman Glavatskikh, Dmitri Fayzullin, Evgeni Misharin, Dmitri Prudnikov, Daniil Kutuzov, Igor Trushkin, Serhiy Sytin, trener: Andrei Yudin

MNK ALUMNUS: Dragan Lukić, Matija Capar, Ivan Matan, Vlatko Brnić, Bruno Šagud, Luka Jurlina, Sadat Ziberi, Hrvoje Penava, Luka Perić, Matej Horvat, Anthony Petar Knežević, Antonio Vuk, Kristijan Grbeša, Saša Ledinščak, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Carlinhos (4′), 1:1 Penava (8′), 2:1 Carlinhos (11′), 3:1 Carlinhos (11′), 3:2 Penava (13′), 4:2 Prudnikov (14′), 5:2 Khamadiyev (18′), 6:2 Glavatskikh (25′), 6:3 Grbeša (34′), 7:3 Prudnikov (38′), 8:3 Prudnikov (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: ISK Dina Moskva 2 (0+2) ; MNK Alumnus 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Khamadiyev (40′) – ISK DINA MOSKVA
Lukić (2′), Grbeša (12′), Horvat (28′), Capar (30′),

CRVENI KARTON: Vlatko Brnić (11′) – MNK ALUMNUS

KOMENTAR SUSRETA:
Alumnus je poražen od moskovske Dine ćime je izgubio i teoretske izglede za plasman u Elitnu rundu natjecanja UEFA Futsal Cup-a. U susretu u kojem je bilo teško za očekivati pozitivan ishod, Alumnus je pretrpio težak poraz rezultatom 8:3!
Domaćin je poveo već u 4.minuti kada na asistenciju Khamadiyeva zabija Carlinhos za 1:0! Usprkos inicijativi Dine, u 8.minuti Alumnus dolazi do izjednačenja. Šagud dugom loptom pronalazi Ziberija koji s desne strane sjajno ubacuje u sredinu za Penavu, kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za 1:1! U 11.minuti Carlinhos ponovno zabija za domaćine; njegov udarac izvana prolazi korz obrambeni blok Alumnusa i neuhvatljiv je za Lukića, 2:1! U istoj minuti Brnić u izglednoj situaciji za postizanje pogotka povlačenjem ruši Khamadiyeva, a sudac bez razmišljanja dosuđuje penal i isključuje Brnića. Iz penala je Carlinhos kompletirao hattrick za 3:1! Alumnus tada hrabro prelazi na igru s golmanom-igračem, te ubrzo dolazi do pogotka. Grbeša je sjajno proigrao na stativi Penavu koji još jednom zabija, 3:2! No radost “studenata” kratko je trajala, jer domaći vrlo brzo uzvraćaju. Prudnikov je lijepo prošao između Penave i Horvata, te odmjerenim udarcem zabija za 4:2! Do odmora se još jednom trese mreža našeg prvaka; nakon gužve u kaznenom prostoru Alumnusa, opasnost nije dobro otklonjena, lopta dolazi doCarlinhosa čiji udarac izvana u sredini zahvaća Khamadiyev i vara Lukića, 5:2! Domaćin je tako na odmor otišao s lijepom prednošću.
U nastavku Alumnus s golmanom-igračem pokušava doći do preokreta, no bez uspjeha. Nakon izgubljene lopte u 25.minuti, Lukić se nije uspio vratiti na gol, a Glavatskikh zabija “kroz”  Horvata na golu za 6:2! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez golova, sve dok Grbeša u 34.minuti nije postigao sjajan pogodak. Naš je reprezentativac nezaustavljiv u solo-prodoru, te sa 8-9 metara zabija za 6:3! Nastojanja Alumnusa da s golmanom-igračem barem ublaži poraz urodila su s još 2 gola u njihovoj mreži. Najprije je Prudnikov duboko sa svoje polovice preko cijelog igrališta zabio u prazan gol za 7:3, da bi na samom isteku vremena isti igrač zabio nakon što je Penava izgubio loptu na svojoj polovici. Dina je tako na koncu upisala uvjerljivu pobjedu, te će u poslijednjem kolu u srazu s Charleroiem odlučivati o pobjedniku skupine. Belgijci su danas preokrenuli vodstvo Deve 1:2 u pobjedu 3:2, te će Deva i Alumnus igrati za prestiž i prve bodove u Glavnoj rundi natjecanja.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …