NAkon što su u subotu odigrana tri susreta 1. kola 2.HMNL, uvodno ligaško kolo večeras su zaključili Hrvatski dragovoljac i Solin 1980 dvobojem na omiškom Ribnjaku. U izuzetno uzbudljivom susretu Solinjani su slavili rezultatom 5:6 uz čak pet zgoditaka Ivana Bradarića.
Više detalja donosimo u nastavku.
1. kolo
HRVATSKI DRAGOVOLJAC – SOLIN 1980 5:6 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Bradarić (10′), 0:2 Bradarić (14′), 1:2 Češljar (15′), 1:3 Krstulović-Opara (26′), 2:3 Češljar (27′), 2:4 Bradarić (30′), 2:5 Bradarić (31′), 3:5 Češljar (32′), 4:5 Meter (35′), 5:5 Meter (37′), 5:6 Bradarić (39′)
Nakon što su u svim subotnjim susretima slavili domaćini, Solin 1980 je jedini gost koji je na otvaranju sezone došao do bodova. Solinjani su imali rezultatsku prednost većim dijelom susreta, no do pobjede su na koncu došli u završnoj fazi susreta.
Mreže su mirovale sve do sredine prvog poluvremena kada Bradarić zabija za 0:1, a isti je igrač u 14. minuti udvostručio prednost gostiju. Minutu kasnije Češljar je s druge strane uzvratio te se s rezultatom 1:2 otišlo na predah. U nastavku su gosti predvođeni sjajnim Bradarićem došli do osjetnije prednosti (2:5), no domaći se ne predaju te predvođeni Češljarem i Meterom dolaze do izjednačenja u 37. minuti (5:5). Solinjani su na koncu ipak ostvarili pobjedu, a sjajni Bradarić je svojim petim zgoditkom zaokružio svoju sjajnu izvedbu za konačnih 5:6.
Sljedećeg vikenda na rasporedu su susreti 2. kola. Solinjani će biti slobodni, dok “dragovoljci” gostuju kod Mejaša. Derbi kola je pak dvoboj Bačvica i Kijeva Jako sport, dvije momčadi koje ove sezone očekujemo u borbi za vrh.