1.HMNL | AFCU fantastičnom igrom do sva tri boda protiv Squarea!

Drugu polusezonu 1.HMNL su utakmicom 10. kola otvorili splitski AFC Universitas i dubrovački Square. Gledali smo jednu zanimljivu utakmicu. Do prvog pogotka na susretu Dubrovčani su bili nešto bolja momčad, a ostatak prvog poluvremena je protekao u dominaciji domaćina. I veliku većinu drugog poluvremena je domaćin dominirao igrajući odlično i u obrani i u napadu te sasvim zasluženo odnio pobjedu u ovom susretu. Susret su mogli završiti i s većom prednošću, ali u nekoliko navrata su bili neprecizni. Sad slijedi reprezentativna pauza od dva tjedna, a onda se nastavlja prvenstvo. Square u 11. kolu dočekuje Futsal Dinamo dok splitski Studenti dočekuju šibensku Crnicu.

Kolo: 10. kolo
Datum: 22.01.2021.
Vrijeme: 18:30
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: –

AFC UNIVERSITAS – MNK SQUARE DUBROVNIK 3:2 (2:1)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Zdravko Kuran
Treći sudac: Goran Duvnjak
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Tihomir Grabovac

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Božo Sučić, Mate Vrdoljak, Ante Mijić, Edo Radmilo, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Ante Rađa, Bruno Bebić, Toni Vujić, Ivor Šuljić, trener: Marin Mandić

MNK SQUARE DUBROVNIK: Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Damjan Šulić, Alen Turuk, Mato Šimunović, Stjepan Rezo, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Orsat Klečak, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 0:1 Rezo (13′), 1:1 Kosor (18′), 2:1 Mijić (18′), 3:1 Sučić (32′), 3:2 Šulić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: AFC Universitas 7 (2+5) ; Square 8 (5+3)

Kljunak (8′) – AFC UNIVERSITAS
Šulić (17′), Rezo (25′), Šimunović (26′) – MNK SQUARE DUBROVNIK

IGRAČ UTAKMICE: Božo Sučić (AFC UNIVERSITAS)

Početne minute utakmice ne pružaju nešto puno uzbuđenja. Vidjeli smo tek po jednu ozbiljniju priliku s obje strane. Momčadi igraju dosta oprezno u tim minutama. Krajem četvrte minute Juretić umalo dovodi svoju momčad u vodstvo. Poslao je sa sredine terena jednu loptu prema Gotovcu, a umjesto u suigračevim nogama lopta završava nedaleko od stative. Isti igrač ponovno puca s velike udaljenosti minutu kasnije, ali lopta odlazi daleko od gola. U sljedećem napadu prijete iz slobodnog Dubrovčani, ali Jukić odbija loptu u korner. Nakon prvih par minuta ispitivanja snaga, obje su momčadi krenule igrati ofanzivnije. U tim je minutama Square nešto bolja momčad, a u osmoj minuti je malo nedostajalo da vidimo i spektakularan pogodak s gola na gol. Hrstić je izveo aut gotovo kraj kornera, ali loptu šalje direktno u Primićeve ruke. Gostujući golman je vidio kako je njegov kolega na drugoj strani izletio dalje od svog gola te puca sa svog gola, a lopta odlazi malo poviše gola. U sljedećim napadima domaćini prijete s oba krila, prvo Šuljić, a zatim i Kljunak, ali obrana i golman gostiju su na razini. Igra je sve dinamičnija te se gledamo prilike na obje strane, ali nedostaje dovoljno preciznosti za prvi pogodak na utakmici. Mreža je tako mirovala sve do 13. minute kad Dubrovčani izvode aut, a Rezo sjajno iskosa zabija za, možemo slobodno reći, zasluženo vodstvo gostiju. Domaćine je dodatno “razbudio” primljeni pogodak te preuzimaju dominaciju i nižu prilike, ali na golu gostiju je raspoložen Primić. Nakon višeminutne dominacije Studenti konačno dolaze do izjednačenja u 18. minuti kad Sučić puca, loptu odbija Primić do Kosora koji mora samo zabiti što i radi. U istoj minuti Sučić šalje odličnu loptu do Mijića koji zabija za preokret i vodstvo domaćina. Rezultatom 2:1 je završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme domaćini otvaraju kako su i završili prvo. Druga minuta drugog poluvremena je umalo donijela udvostručenje prednosti domaćina. Cvjetković je napravio grešku na polovici terena, loptu je uzeo Gotovac te krenuo sam prema protivničkom golu, ali ne uspjeva svladavati Primića koji krajnjim snagama skreće loptu, a potom i obrana odstranja opasnost izbijanjem lopte u aut. Square je potpuno nemoćan te Splićani odličnom obranom  ne dozvoljavaju da njihovi protivnici zaprijete njihovom golu dok su s druge strane obrana i golman gostiju dosta zaposleniji. Najizgledniju priliku za goste u drugom poluvremenu je imao Konsuo u 28. minuti, ali lopta završava tik kraj stative. Domaćini minutu kasnije umalo dolaze do novog pogotka, ali Mijićev udarac završava na stativi. Gosti se bude te opasnije prijete na protivnički gol, ali Studenti nastavljaju s odličnom obranom. Na polovici poluvremena se iskazao i Jukić kada brani sjajan slobodan udarac gostiju s linije koja označava 9 metara. Igra domaćina u napadu je nakratko zastala, ali vrlo brzo se bude te Mijić, Hrstić i Sučić u nekoliko navrata opasno prijete, a upravo posljednji dvojac u 32. minuti donosi svojoj momčadi povećanje prednosti. Hrstić je u ulozi asistenta, a Sučić strijelac. Dvije minute kasnije umalo i novi pogodak za domaćine. Šuljić vara istrčalog Primića, ali promašuje prazan gol. Nevjerojatan promašaj! U redovima domaćina opasno prijeti minutu kasnije i Gotovac, ali njegov udarac završava kraj gola. Pokušavaju u tim minutama i gosti, ali bez neke veće prijetnje po gol Studenata. Nekoliko nevjerojatnih promašaja domaćina u isto napadu smo vidjeli u 36. minuti. Pokušavalo je nekoliko igrača svladati Primića i odvesti svoju momčad na tri gola prednosti, ali izostala je preciznost. Dvije minute prije kraja utakmice gosti idu na sve ili ništa s Džankovićem kao golmanom-igračem te 18 sekundi prije kraja ga iskorištavaju kada Šulić savladava domaćeg golmana, ali ostalo je nedovoljno vremena za novi pogodak te domaćini osvajaju sva tri boda.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …