1.HMNL | AFCU i Square podijelili bodove!

Na splitskim Gripama večeras smo vidjeli veoma uzbudljivu utakmicu u koju su obje momčadi ušle dosta ofanzivno te se imalo šta vidjeti s obje strane terena. Do početnog vodstva je došla domaća momčad nakon lijepe timske akcije koju je preciznim dalekometnim udarcem u pogodak pretvorio Šuljić. Gostima su trebale svega tri minute da dođu do poravnanja rezultata. Za 1:1 je zabio Đuraš te se tim rezultatom otišlo na odmor. Isti igrač u trećoj minuti nastavka donosi gostima prvo vodstvo, ali nepunu minutu kasnije semafor opet pokazuje neriješeno, a strijelac za domaćine je bio Crnjac. Gosti su do novog vodstva došli preko Kuraje u 34. minuti, a za podjelu bodova u posljednjoj sekundi susreta zabija Gotovac.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Ante Mijić, Božo Sučić, Luka Pavlović, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Filip Kosor, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

SQUARE: Alen Turuk, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Mato Šimunović, Lujo Jurišić, Antonio Noković, Matej Perović, Gustavo Henrique Steinwandter, Maro Đuraš, Facundo Martin Gassmann, Đino Čengić, Ante Franković, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Šuljić (5′), 1:1 Đuraš (8′), 1:2 Đuraš (23′), 2:2 Crnjac (24′), 2:3 Kuraja (34′), 3:3 Gotovac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 7 (5+2), Square 6 (2+4)

Sučić (5′), Juretić (10′), Radmilo (15′) – UNIVERSITAS
Steinwandter (19′), Cvjetković (30′), Gassmann (32′), Noković (35′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Maro Đuraš (SQUARE)

Obje momčadi su u susret ušle veoma raspoložene i dosta ofanzivne te gledamo brzu tranziciju s jedne strane na drugu kod obje momčadi, a domaćini su ti koji su prvi došli do vodstva u 5. minuti kada zabija Šuljić. Domaća je momčad odigrala lijepu timsku akciju te nakon dodavanja Tustonjića preciznim dalekometnim udarcem Šuljić pogađa suprotnu stativu i dovodi svoju momčad u početno vodstvo. Gostima nije dugo trebalo da izjednače te već u 8. minuti povratnik u redove Gospara, Đuraš na asistenciju drugog povratnika, Kuraje poravnava rezultat na 1:1. Nešto agresivniji su domaćini koji su do polovice poluvremena došli do tri prekršaja dok gosti u istom periodu nisu napravili nijedan prekršaj. Pokušavale su jedna i druga momčad u narednim minutama, ali obrana i golmani su na nivou kad god bi udarac išao put njihovog gola. U posljednjih par minuta dominirala je domaća momčad te su imali par udaraca tik kraj gola te po udarac u stativu i gredu, ali nisu došli do novog vodstva i na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Na početku drugog poluvremena je ritam malo pao te momčadi igraju nešto opreznije. Square je svoju prvu pravu priliku u 23. minuti iskoristio na najbolji način te Đuraš preokreće rezultat i dovodi svoju momčad u prvo vodstvo na susretu. Gosti su nepunu minutu imali vodstvo, a onda Čule i Crnjac prvo oduzimaju loptu nakon greške obrane gostiju, a potom i izigravaju obranu za poravnanje rezultata. Strijelac je bio Crnjac. Domaćini su u narednim minutama konkretniji od protivničke momčadi koja je imala prilike, ali ništa što bi ozbiljnije “zaposlilo” Jukića. U 28. minuti smo vidjeli situaciju za rubriku “vjerovali ili ne” kada Gassman radi grešku u obrani, loptu oduzima Sučić, dodaj kraj istrčalog Turuka, a Gotovac promašuje prazan gol. Kao što često bude, kad momčad ne iskoristi prilike dolazi kazna s druge strane. To se dogodilo u 34. minuti kada na asistenciju Nokovića za novo vodstvo gostiju pogađa Kuraja s 9-10 metara. Domaći i dalje nastavljaju napadati, ali gosti ohrabnjeni vodstvom igraju čvrsto u obrani i ne dozvoljavaju novo poravnanje. Nešto manje od tri minute do kraja susreta domaćini uvode Šuljića kao golmana-igrača i kreću u potpunu ofanzivu dok gosti stvaraju obrambeni zid oko svog golmana. Imali su gosti u tim minutama i dva pokušaja na prazan gol, ali neprecizno. Ofanziva se domaćinima isplatila te u posljednjoj sekundi dolaze do boda preko Gotovca koji osmim pogotkom ove sezone zajedno sa Šućurom iz Šibenika 1983 dijeli prvo mjesto na ligaškoj ljestvici strijelaca.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

EURO 2022. | Španjolska nadigrala Bosnu i Hercegovinu!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španjolske u svom premijernom nastupu na Europskom prvenstvu. …

EURO 2022 | Gruzija preokretom do pobjede u debiju!

Danas je na EURO-u na rasporedu 1. kolo u grupi D. Vikendom se utakmice igraju …