1. HMNL | AFCU se pobjedom maknuo sa zadnjeg mjesta!

U dvoboju 7. kola 1. HMNL koji ste mogli pogledati i na TV ekranima vidjeli smo utakmicu u kojoj su domaćini bili tijekom većine susreta bolja momčad što na kraju pokazuje i konačnih 3:1. Ovog pobjedom su se splitski “Studenti” makli s dna ljestvice. Goste je od težeg poraza danas držao odlični Piplica. Domaćini su se tako nakon četiri početna poraza digli i u tri susreta upisali sedam bodova. S obzirom da je cijela momčad Alumnusa u samoizolaciju u pitanju je kad će AFCU igrati utakmicu sljedećeg kola dok Uspinjaču čeka zaostala utakmica protiv Novog Vremena već ovaj utorak.

Vrsta utakmice: 1. HMNL
Kolo: 7. kolo
Datum: 27.11.2020.
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: –

AFC UNIVERSITAS – USPINJAČA GIMKA 3:1 (1:0)

Prvi sudac: Zdravko Kuran
Drugi sudac: Ivan Šalinović
Treći sudac: Branko Vrnoga
Četvrti sudac: Luka Kovač Levantin
Delegat: Tihomir Grabovac

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Mijić, Jakov Hrstić, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Vinko Rozga, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Ivica Jozić, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

USPINJAČA: Ante Piplica, Ante Matan, Matija Uremović, Silvio Toth, Bruno Jakovljević, Lukas Mlinarić, Tvrtko Ivan Pajalić, Vito Devčić, Lovro Cigler, Renato Koturović, Ivan Matan, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 1:0 Sučić (13′), 2:0 Tustonjić (31′), 3:0 Juretić (38′), 3:1 A. Matan (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (2+4); Uspinjača 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Kljunak (33′) – UNIVERSITAS; A. Matan (35′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Juretić (UNIVERSITAS)

Obje momčadi su u susret ušle čvrsto i igra se brzo, ali su golmani bili bez ozbiljnijeg posla zahvaljujući dobroj igri njihovih suigrača u obrani. Prve ozbiljnije prilike po gol gledamo tek na početku pete minute susreta kad ne baš jak udarac Gotovca s lakoćom brani Piplica, a već u sljedećem napadu po desnoj strani prodire Ante Matan, ali njegov udarac odlazi iznad gola. U sljedeća dva napada opasno s lijeve strane prijeti Juretić, ali jedan udarac brani gostujući golman, a drugi ide iznad gola. Nedugo nakon toga domaćini rade grešku u obrani, ali Uremović to ne iskorištava i ne uspjeva zaobići domaćeg golmana. Novu priliku domaći imaju na isteku 7. minute kad Šuljić prolazi po lijevoj strani, ali Piplica mu dobro zatvara kut i brani udarac. Domaći su u narednim minutama bolja momčad te prijete u nekoliko navrata, ali je gostujući golman na nivou. S druge strane gosti teško dolaze do prilika. Nekima nesretni broj 13 je za domaću momčad bio sretan jer nakon lijepe solo-akcije u 13. minuti dolaze do početnog vodstva. Dvije minute kasnije Mijić lijepo prodire po desnoj strani i zapošljava Šuljića čiji udarac Piplica krajnjim snagama odbija u korner. Još jednu lijepu akciju domaćih gledam minut kasnije kad Juretić i Gotovac odigravaju dupli pas, zadnji puca u suprotni gornji kut, ali Piplica upisuje novu obranu. Dvije minute prije kraja poluvremena nakon dužeg vremena velika prilika za goste. Juretić radi grešku u obrani, ali Toth to ne iskorištava. Do kraja poluvremena više nije bilo izglednijih prilika.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovno ujednačenija igra, ali bez prilika koje bi ozbiljnije uposlile golmane. Obje momčadi igraju čvrsto i dobro u obrani, a suci kao i u prvom poluvremenu dozvoljavaju nešto grublju igru i ne prekidaju bespotrebno ritam. Prvi ozbiljniji posao za golmane u drugom poluvremenu gledamo u 6. minuti kad Ante Matan puca iskosa, ali Jukić brani. Isti igrač ponovno prijeti dvije minute kasnije kad je u situaciji gdje ispred sebe ima samo golmana, ali udarac ide kraj gola. Za razliku od istog perioda u prvom poluvremenu u drugom poluvremenu momčadi teže dolaze do izglednijih prilika. Grešku Ciglera u obrani u 31. minuti iskorištava Tustonjić koji zabija za 2:0 domaćina. Samo minutu kasnije prilika na drugoj strani, puca Toth, ali lopta ne prolazi kraj golmana domaćina. Samo 30-ak sekundi kasnije Mijić šalje loptu sa svoje polovice i sjajno pronalazi Hrstića koji puca, ali gostujući golman upisuje novu obranu i drži svoju momčad u igri. Novi period dominacije domaćih gledamo u tim minutama. Jukić šalje sjajnu loptu prema Kljunku u 33. minuti. Isti prelazi obrambenog igrača, ali ponovno je Piplica sjajan na golu. Prvu priliku nakon dužeg vremena gosti bilježe u 34. minuti kad Toth puca, ali i golman domaćih pokazuje kako je danas raspoložen. U sljedećem napadu nova prilika za domaće, Pajalić puca, ali nova obrana domaćeg golmana. Gosti se pet minuta prije kraja susreta odlučuju na igru s golmanom-igračem kojeg igra Ante Matan, ali igrača više u polju nikako ne uspjevaju iskoristiti. Štoviše, 2:09 prije kraja Juretić to iskorištava i zabija na prazan gol za 3:0! Pola minute kasnije nova prilika za pogodak domaćih. Gol gostiju je prazan, ali šut Šuljića sa svoje polovice završava kraj gola. Do kraja susreta gosti uspjevaju smanjiti zaostatak. 30-ak sekundi prije kraja golman-igrač, Ante Matan šalje odličan udarac pod gredu za konačnih 3:1.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Hrvoje Cvjetković: “Potrudit ćemo se da im pomrsimo račune.”

U petak se igra uzvratni susret četvrtfinala doigravanja u Dubrovniku gdje domaćin Square dočekuje aktualnog …

Marko Vuković: “Gladni smo uzvrata, te želimo majstoricu!”

U subotu se odigrala prava muška utakmica, prva utakmica četvrfinala u doigravanju za prvaka Hrvatske. …