Alumnus preokretom do pobjede protiv Crnice!

U susretu 5.kola 1.HMNL Alumnus je upisao pobjedu 3:1. Iako je Crnica odlučnije krenula u utakmicu i povela rezultatom 0:1, Alumnus je u drugom poluvremenu napravio preokret i zasluženo ostavio bodove u Sesvetama. Obje momčadi prikazale su uzbudljivu i dinamičnu igru na terenu, a Modrušan i Bilić bili su na visokoj razini i utakmicu učinili uzbudljivom do samoga kraja. Posljednje četiri minute Crnica nije uspjela iskoristiti igru golmana-igrača te je utakmica mirno privedena kraju.

Delegat: Željko Trdišević

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Luka Davidović, Dario Markić, Vlado Andrijašević, Mateo Vlatković, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Hrvoje Žuvela, Bruno Kovačić, Matej Perović, Saša Ledinščak, trener: Jakov Ungarov

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Šime Kuač, Dominik Nadoveza, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Saša Subotić, Roko Burčul, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 0:1 Subotić (16´), 1:1 Davidović (21´), 2:1 Markić (22´), 3:1 Žuvela (31´)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  7(2+5) ; Crnica 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI:  Žuvela (23´) – ALUMNUS SESVETE
Žilić (27´), Stojković (40´)- CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Markić (ALUMNUS SESVETE)

U samom početku utakmice gosti su krenuli odlučnije u napadu, ali pokušaji su završili u bloku. U 3. minuti Alumnus odgovara na pritisak Crnice te Davidović dubinskom loptom pronalazi Andrijaševića koji loptu šalje petom izvan okvira gola. Crnica zatim u 5. minuti prijeti odličnim izbačajem i udarcem Subotića, ali je pravovremeno postavljen Modrušan sačuvao netaknutu mrežu. Idućih desetak minuta težište igre se uglavnom odvijalo na sredini terena bez izglednijih šansi. Stanje se mijenja u 14. minuti kad se Markić oslobađa obrane i solo prodor završava udarcem po golu, ali nedovoljno precizno za promjenu rezultata. Minutu kasnije Crnica odgovara brzom kontrom, ali Modrušan zaustavlja pokušaj Šibenčana. Do promjene rezultata dolazi u 16. minuti kada Crnica kroz dupli pas probija obranu Alumnusa te Subotić trese mrežu i postavlja rezultat 0:1. U posljednjoj minuti 1.poluvremena Crnica ne iskorištava priliku za povećanje vodstva- Andrijašević blokira udarac na liniji svog gola te Alumnus odgovara brzom kontrom, ali akcija završava izvan okvira gola te se na odmor otišlo s rezultatom 0:1. U drugo poluvrijeme obje momčadi ušle su visokim intenzitetom te je već u prvoj minuti došlo do izjednačenja. Modrušan vrhunskom obranom spašava mrežu i započinje brzu akciju “Studenata” koji uz nekoliko brzih i preciznih dodavanja dolaze pred Bilića, a akciju završava Davidović neobranjivo preciznim udarcem. Šok u momčadi Crnice dodatno kažnjava Markić u 21.minuti. Andrijašević iskorištava nepostavljenu obranu Šibenčana i šalje loptu za Markića koji smireno rola gostujućeg vratara i dovodi Alumnus u vodstvo 2:1! U 31. minuti opasno prijeti Subotić, ali Modrušan upisuje još jednu vrhunsku obranu. Već idući napad Tolić čita obranu Crnice i pronalazi Žuvelu koji povećava vodstvo domaćina na 3:1. U idućim minutama pojačao se pritisak Crnice, ali nedovoljno precizno za smanjenje rezultata. Izglednija šansa dogodila se u 35. minuti kada Žilić pogađa gredu. Četiri minute prije kraja Crnica je uvela golmana-igrača, ali do kraja utakmice nisu uspjeli postići zgoditak te je utakmica završila pobjedom domaćina 3:1.

O nama Gabrijela Gaiser

Tomislav Ciković: “Dvoboj s Alumnusom je za nas utakmica sezone!”

Nakon jednogodišnje epizode u drugoligaškom društvu Osijek se ekspresno vratio u elitno društvo hrvatskog futsala. …

Mateo Vlatković: “Cilj je svaku utakmicu dati sve od sebe!”

Prvu polusezonu Alumnus je završio pobjedom u Dubrovniku rezultatom 2:4 i time zaključio jesenski dio …