1. HMNL | Alumnus prvi odnio bodove iz Dubrovnika!

Alumnus je nakon odlične predstave postao prva ekipa koja je ove sezone uzela bodove u Dubrovniku. Najbolji u redovima Alumnusa bio je svakako kapetan i vratar Mario Modrušan sa preko 15 obrana te tako odnio sa svojom momčadi sva 3 boda u Zagreb. Ovo je bila posljednja utakmica u ovoj godini, a na početku drugog dijela sezone Square ide u Split gdje će igrati protiv Universitasa, dok će Alumnus u Osijek protiv posljednjeplasirane momčadi.

Delegat: Luka Klaić

SQUARE:  Zoran Primić, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Damjan Šulić, Alen Turuk, Luka Vuletić, Orsat Klečak, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Antonio Dragić, Niko Drobac, trener: Hans Matić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Vlado Andrijašević, Mateo Vlatković, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Bruno Kovačić, Matej Perović, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 0:1 Žuvela (8′), 0:2 Andrijašević (19′), 1:2 Duvančić (21′), 1:3 Markić (24′), 2:3 Cvjetković (33′), 2:4 Dekanić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 9 (4+5); Alumnus Sesvete 9 (4+5)

Vuletić (25′), Šulić (32′) – SQUARE
Perović (27′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Mario Modrušan (ALUMNUS SESVETE)

Square otvara bolje utakmicu te sa 2 dobre prilike iskušava Modrušana na golu koji sa dvije odlične obrane zaustavlja pokušaje domaćih. U 3.minuti Square trese vratnicu, točnije Konsuo koji se oslobio svog čuvara te potegnuo pokraj Modrušana. U 8.minuti gosti dolaze u vodstvo, Žuvela je pucao, Primić obranio a na odbijenoj lopti je brži Žuvela te Alumnus vodi 0:1. Nakon primljenog pogotka koji je uzdrmao domaćina, Square se budi i preuzima inicijativu. U drugom dijelu prvog poluvremena u 10.minuti Cvjetković se odlično rješava svog čuvara dodava za Šulića koji izbija pred Modrušana, koji još jednom izlazi kao pobjednik. Nakon par dobrih prilika Squarea, trener Alumnusa Jakov Ungarov prisiljen je pozvati minutu odmora. Nakon greške u obrani Squarea na izazov je stavljen vratar domaćih; Primić, koji sa 2 fenomenalne obrane zadržava Square u igri. U zadnjih 5 minuti sve se otvorilo. Prvo u 17. i 18.minuti za Square prijete Cvjetković i Duvančić, a za Alumnus Andrijašević. A potom u 19.minuti nakon što je Davidović iz kornera dao povratnu loptu, na njoj je najbrži Vlado Andrijašević koji uz pomoć bloka vara Primića te je ne semaforu 0:2. Odmah nakon gola Alumnus ima priliku otići na 3 razlike, ali Primić opet izlazi kao pobjednik u dvostrukom okršaju protiv gostujućeg Tolića. Mogao je u Square u posljednjim sekundama i do smanjenja prednosti, ali pokušaje Cvjetkovića i Konsua vrhunski brani Modrušan. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću gostiju od 2:0.
Drugo poluvrijeme je započelo pogreškom Alumnusove obrane koja je vratila svom golmanu dva puta te je slijedio indirekt. Odlična akcija Šulić-Cvjetković-Duvančić i rezultat je 1:2. Nakon što se krenulo s centra Alumnus dolazi u priliku, Vlado Andrijašević snažno puca, još jedna obrana za Primića. Igrala se 24.minuta, izigrana je obrana Alumnusa, Nebergoj izlazi 1 na 1 s Modrušanom, a gostujući čuvar mreže brani, lopta se odbija u kontru za Alumnus,  a Markić u situaciji 1 na 1 posprema pokraj Primića za 1:3. Do 30.minute smo vidili pokušaje Cvjetkovića, Vuletića za Square i Dekanića za Alumnus, ali golmani s obje strane danas na vrhunskoj razini. U 32.minuti smo vidili i kazneni udarac za domaćina. Cvjetković je bio izvođač, ali pogađa prečku te ostaje rezultat nepromijenjen. Odmah minutu nakon Square smanjuje preko solo akcije njihovog kapetana Cvjetkovića. U 37.minuti i Alumnus i Square ulaze u bonus sa akumuliranim prekršajima, te su tenzije sve veće pred kraj utakmice. Na kraju je domaća ekipa zaigrala sa golmanom-igračem, a gosti to koriste i preko Dekanića u 39.minuti dolaze do potvrde trijumfa, 2:4! Alumnus je tako ostvario veliku pobjedu u Dubrovniku, nanijevši prvi ovosezonski poraz Squareu u Gospinom polju.

Za CROfutsal: Dominik Glavinić

2.HMNL-jug | Šibenik 1983 u polufinalu, Hajduk osigurao opstanak!

Igralo se jučer na šibenskom Baldekinu i u trogirskoj dvorani Vinka Kandije. Šibenik 1983 je …

2.HMNL-zapad | Futsal Pula na korak do naslova prvaka!

Futsal Pula je na korak do osvajanja naslova prvaka 2.HMNL-zapad! U susretu 16. kola Futsal …