U lijepo popunjenoj zagrebačkoj Martinovci gledatelji su sinoć svjedočili 'One Man Showu' Franka Bilića. Čuvar mreže Solinjana svojim obranama je izluđivao domaće napadače i navijače i najzaslužniji je za osvojeni bod Solina.

Prvi sudac: Mario Vecko (Virovitica)
Drugi sudac: Ivica Blažević (Virovitica)
Treći sudac: Goran Barišić (Zagreb)
Delegat: Zdenko Paltrinieri (Zagreb)

ALUMNUS: Modrušan, Postružin, Ziberi, Grbeša, Matošević, Vuk, Capar, Brnić, Bašić, Horvat, Penava, Đulvat.
Trener: Jakov Ungarov

SOLIN STARO ČEŠKO: Bilić, Matan, Jurjević, Novoselac, Andrijašević, Klarić, Juras, Koturović, Jezidžić, Tenžera, Perajica.
Trener: Boro Matan

STRIJELCI:  0:1 Jezidžić (10′), 1:1 Penava (26′)

ŽUTI KARTONI: Solin Staro Češko: Juras, Novoselac, Alumnus: Đulvat

IGRAČ UTAKMICE: Franko Bilić

KOMENTAR:

Gledatelji u zagrebačkoj Martinovci mogu biti vrlo zadovoljni viđenim u utakmici sedmog kola 1. HMNL. Iako je konačan rezultat samo 1:1, veliki rboj prilika i fantastičnih obrana vratara krasio je ovu futsal ljepoticu.

Obje ekipe započele su odlično, prvo je zaprijetio Matan, ali Modrušan je brži na lopti. Nakon gužve poslije kornera Alumnusa, najbrži na lopti je Ziberi, ali Bilić odličnom obranom pokazuje da će biti iznimno raspoložen. Bašić je u šestoj minuti u dva navrata testirao reflekse Bilića, ali golman narančastih je nesavladiv.  I onda, u jeku napada Alumnusa, Jezidžić je u duelu spretniji od Grbeše, prolazi ga na aut liniji i sam završava akciju snažnim udarcem s pet metara. Modrušan je bio nemoćan, a Solin dolazi u vodstvo od 1:0.

Pokušavali su igrači Alumnusa i dalje, udarcima iz daleka, dobrim kombinacijama poslije kornera, auta, prekršaja, ali Bilić je zaključao svoja vrata. Jedna od najboljih prilika bila je u posljednjoj minuti poluvremena. Novoselac nepromišljeno radi prekršaj na Horvatu duboko u Alumnusovoj polovici, što je ujedno i šesti u poluvremenu Solina. Grbeša je bio izvođač udarca s deset metara, ali lopta odlazi pored Bilićevih vratiju.

Drugo poluvrijeme počinje kako je završilo prvo, dominacijom domaćina. Grbeša pokušava poslije kornera, još jednom uspješan Bilić. U 26. minuti Alumnus ipak dolazi do poravnjanja rezultata. Horvat se uz desnu aut liniju lakoćom rješava svog čuvara, gura loptu u sredinu, do Penave koji je koncentriran i uspjeva svladati Bilića.

U 30. minuti probudili su se igrači Solina. Koturović je pokušao nakon kombinacije s Andrijaševićem, ali siguran je Modrušan. Imao je Penava u 31. minuti priliku da dovede Alumnus u vodstvo. Ovaj put nije bio tako spretan, loše zahvaća loptu i Bilić je još jednom pobjednik.

Vrlo zanimljiva je bila 34. minuta. Prvo je Novoselac pokušao udarcem sa deset metara nakon što je Matoševiću dosuđen šesti prekršaj. Njegov udarac brani Modrušan, dugom loptom traži Matoševića, koji je izborio šesti prekšaj Solina. Ovaj put je za Alumnus izvođač Brnić. On uspjeva svladati Bilića, ali ne i postići pogodak, lopta završava na stativi.

I na samom kraju utakmice još jedna velika prilika za domaćine. Penava je napravio nered u gostujućoj obrani, vratio do Grbeše koji pronalazi samog Brnića. Kapetan Alumnusa odlično puca, ali Bilić fanatastičnom obranom uz još jednu pomoć vratnice donosi bod Solinu.

Odlična utakmica u kojoj Alumnus dominirao, a Solin čekao svoje prilike iz kontranapada. Jednu takvu su iskoristili i ponajviše zahvaljujući fantastičnom Biliću odlaze kući s jednim bodom. Domaćin ima dobru igru, ali muku muči s realizacijom. Postigli su najmanje pogodaka u ligi.

I iako smo ga toliko puta spomenuli još jednom ćemo istaknuti Franka Bilića. Ovakvu predstavu jednog vratara publika u Martinovci još nije vidjela. Čuvar mreže Solina Staro Češko sinoć je opravdao povjerenje koje mu je ukazao izbornik reprezentacije, gosp. Mato Stanković pozvavši  ga na posljednje reprezentativno okupljanje.