1.HMNL | Alumnus u posljednjoj minuti do pobjede u Osijeku!

Nakon što su drugu polusezonu jučer pobjedama otvorili AFC Universitas i Uspinjača, današnji bogati dan u 1.HMNL su otvorili Osijek i Alumnus, a utakmicu ste imali prilike gledati i putem livestream-a. U derbiju začelja susret su bolje otvorili Osječani i poveli već u prvoj minuti pogotkom Pandurevića. Gosti su izjednačili šest minuta kasnije preko Markića, a do kraja poluvremena gledamo zanimljivu utakmicu gdje je nešto bolja momčad iz Sesveta, ali i domaćini su imali svoje prilike za novi pogodak. Drugo poluvrijeme je pružilo nešto drugačiju sliku nego u prvom te je domaćin bio nešto bolja momčad te u posljednje minute susreta obje momčadi ulaze s po dva pogotka. U tim minutama Osječani bacaju sve karte u napad u lovu na sva tri boda te igraju s golmanom-igračem, ali to Studenti kažnjavaju i oni odnose sva tri boda. Slijedi sad reprezentativna pauza od dva tjedna, a nakon pauze Alumnus dočekuje Vrgorčane dok Osijek ide u goste Novom Vremenu.

Kolo: 10. kolo
Datum: 23.01.2021.
Vrijeme: 16:00
Dvorana: ŠD Zrinjevac, Osijek
Gledatelja: –

MNK OSIJEK KELME – MNK ALUMNUS SESVETE 2:3 (1:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Mario Vecko
Četvrti sudac: Matija Horvatek
Delegat: Damir Vargović

MNK OSIJEK KELME: Dino Živković, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Goran Dakić, Denis Šimašek, Ivan Čurman, Matias Mijić, Domagoj Damjanović, Petar Pranjić, Armando Kajfeš, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Ivan Čosić, Ivan Gelo, Filip Petrušić, trener: Saša Voldin

MNK ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Neven Zonjić, Bruno Kovačić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:o Pandurević (1′), 1:1 Markić (7′), 1:2 Tolić (26′), 2:2 Šalaj (33′), 2:3 Markić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 6 (2+4) ; Alumnus 6 (4+2)

Živković (27′) – MNK OSIJEK KELME
Markić (10′), Andrijašević (34′) – MNK ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Dario Markić (ALUMNUS SESVETE)

Utakmica je tek počela, a na isteku prve minute smo vidjeli i prvi pogodak. Osijek je krenuo u polukontru, a akciju pogotkom završava Pandurević. Imao je Osijek i u sljedećem napadu priliku za pogodak, ali ovaj put brani Modrušan. Pokušali su u drugoj minuti i Sesvećani nakon kornera, ali udarac odlazi daleko iznad gola. Uslijedio je potom period tijekom kojeg su se momčadi izmijenjivale u napadima, ali bez nekih ozbiljnih udaraca po gol protivnika, ponajprije zahvaljujući raspoloženim obranama, a i nepreciznosti igrača u nekoliko situacija na obje strane. Na početku sedme minute s nekoliko lijepih poteza s desne strane prodire Davidović koji šalje loptu prema Toliću koji se nalazi ispred protivničkog gola, ali i koji promašuje cijelu loptu. Ono što su Osječani promašili, to je Alumnus kaznio na drugoj strani. Na 8-9 metara od protivničkog gola loptu prima Markić te puca, a lopta prolazi kroz noge Živkoviću za poravnanje rezultata. Golman domaćina se u sljedećim minutama iskazao i s nekoliko lijepih obrana dok je s druge strane najraspoloženiji strijelac izjednačujućeg pogotka koji lijepo razigrava svoje suigrače, a i sam je u nekoliko navrata domaćine doveo “na muke”. Imaju i domaćini veoma raspoloženog igrača u napadu, najboljeg strijelca osječke momčadi, Pandurevića. Zagrebački “Studenti” su nakon postignutog pogotka podigli razinu svoje igre te gledamo sve uzbudljiviji susret. Bliži novom pogotku su gosti, a vrijedi istaknuti priliku iz 15. minute kad je udarac Zonjića odsjeo na stativi. Dvije odlične prilike u nizu potom bilježe i domaćini. Prvo Šimašek proigrava Pandurevića čiji udarac poput Zonjićeva završava na stativi, a u sljedećem napadu Šalajev udarac završava iznad gola. Pokušali su na drugoj strani u dva navrata dalekometarskim šutevima i gosti, ali Živković je veoma raspoložen na golu domaćina. Do kraja poluvremena nije bilo promjena rezultata, ali igra koju smo vidjeli u prvom poluvremenu je mogla biti okrunjena i s još bar ponekim pogotkom.

Drugo poluvrijeme su obje momčadi otvorile nervozno i dosta se griješi. Oba golmana su u početnim minutama u nezgodnim situacijama zbog grešaka svojih suigrača, ali nijedna momčad nije uspjela iskoristiti greške svojih protivnika. Mreže su tako mirovale sve do 26. minute kad obrana Osijeka odbija udarac Sesvećana, ali na odbijenu loptu nailazi Tolić i pogađa nebranjeni dio mreže za preokret i vodstvo “Studenata”. Pokušavaju obje momčadi u narednim minutama postići novi pogodak, ali se dosta i promašuje te većina lopti i ne završi u okviru gola, a ako i ode, brane golmani. Nevjerojatan promašaj smo vidjeli u 30. minuti kad s desne strane prodire Pandurević i šalje loptu Dakiću koji je nekih 6-7 metara od protivničkog gola i ima desnu golmanovu stranu dosta otvorenu, ali šalje loptu tik iznad gola. Domaćini su se uhvatili za glavu, ali novog izjednačenja na susretu nije bilo. Domaćini su podigli razinu svoje igre i sve više prijete dok gosti čuvaju svoje vodstvo. Imali su u tim minutama i gosti svoje prilike, ali Živković brani sve pokušaje. Sve bolja igra Osječana je došla na naplatu u 33. minuti kada nakon kornera iskosa lijepim šutom iz daljine poentira Šalaj za poravnanje rezultata. Uslijedio je period bez nekih opasnijih prilika po gol protivnika. S obzirom na to da je Osijek trenutno posljednja momčad, a već prije susreta su najavljivali kako im je ova utakmica “biti ili ne biti”, odlučili su se dvije ipo minute prije kraja i na igru s golmanom-igračem, ne bi li došli do sva tri boda što se na kraju pokazalo kao “dvosjekli mač” jer su u posljednjoj minuti primili pogodak, a strijelac je bio dvostruki strijelac večeras, Dario Markić. Imali su gosti u tim minutama još dvije prilike na prazan gol, ali su lopte završavala daleko od gola. Do kraja susreta nije bilo više golova te gosti odlaze doma sa sva tri boda.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

BiH trijumfom u Rumunjskoj na korak do povijesnog uspjeha!

Futsalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na korak je do povijesnog uspjeha, plasmana na smotru najboljih …

UEFA Futsal Liga Prvaka | Poznata satnica utakmica završnog turnira!

Prije otprilike dva tjedna smo vas na našem portalu obavijestili kako je zbog situacije s …