Crnica preokretom u posljednjim minutama došla do pobjede!

Crnica je večeras na svom terenu dočekala Vrgorac, na istom terenu na kojem su od istog protivnika doživjeli težak poraz u kupu. Vrgorac je tada pobijedio rezultatom 0:5. Za razliku od te utakmice, danas su ove dvije momčadi odigrale jednu rezultatski izjednačeniju utakmicu koja je na kraju prelomljena u posljednjim minutama zahvaljući strijelcu hattricka, Saši Subotiću čime su se Šibenčani osvetili Vrgorčanima za poraz u Kupu. Šibenčani u sljedećem kolu idu u goste Squareu dok Vrgorac dočekuje Olmissum.

Delegat: Dino Doljanin

CRNICA: Franko Bilić, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Saša Subotić, Šime Kuač, Dominik Nadoveza, Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Roko Burčul, Bruno Žilić, Antonio Perić, trener: Mladen Perica-Štrla

VRGORAC: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Marko Gašpar, Marko Vučić, Ante Kraljević, Vojko Pervan, Alen Vuković, Mate Marinović, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 0:1 Gašpar (2′), 1:1 Subotić (4′), 1:2 Gašpar (25′), 2:2 Vuković (32′), 2:3 Kraljević (35′), 3:3 Škugor (36′), 4:3 Subotić (39′), 5:3 Subotić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (4+4); Vrgorac 7 (4+3)

Žilić (15′), Perić (27′), Burčul (35′) – CRNICA
M. Vuković (4′), Gašpar (28′), Gudasić (35′), A. Vuković (39′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Saša Subotić (CRNICA)

20-ak dana nakon što su odigrali svoj prvi ovosezonski međusobni susret, ove dvije momčadi su se ponovno susrele u 8. kolu 1. HMNL. U prvom međusobnom susretu na Baldekinu, momčad Vrgorca je upisala ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:5. Crnica je u ovaj susret ušla veoma motivirana, sa željom da se osvete zbog navedenog poraza u kupu no već u drugoj minuti susreta su doživjeli “hladan tuš” kad mladi Gašpar iskorištava grešku domaće obrane za početno vodstvo gostiju 0:1. To vodstvo nije dugo potrajalo jer svega dvije minute kasnije Subotić uspješno izvodi kazneni udarac i izjednačava rezultat. Uslijedio je period dominacije domaćina tijekom koje treba izdvojiti veliki promašaj kapetana domaćina, Vukovića koji s dva metra od gola puca, ali lopta odlazi daleko od gola. Od prilika gostiju u prvom poluvremenu treba istaknuti priliku u 19. minuti kada golman domaćih, Bilić upisuje sjajnu obranu.

Nakon što smo u prvom poluvremenu vidjeli pogodak s obje strane drugo poluvrijeme je donijelo još više prilika i još više golova. Kao što su domaćini završili prvo poluvrijeme, tako su i nastavili u drugom. Nastavili su napadati, ali ne naplaćuju dobru igru. Štoviše, u 25. minuti dolaze ponovno do zaostatka od jednog pogotka kada Gašpar zabija svoj drugi pogodak večeras iz slobodnog udarca s nekih 10-ak metara. Novo vodstvo gostiju je trajalo nešto duže nego u prvom poluvremenu te smo do 32. minute morali čekati na novi pogodak. Nakon niza promašaja koje je imao u dotadašnjem dijelu utakmice, trud se Vukoviću konačno isplatio te je izjednačio rezultat na 2:2. Tri minute kasnije Crnica je imala čak četiri prilike za prvo vodstvo na utakmici, ali golman i stativa su se ispriječili na putu do novog pogotka u mreži mladog Vukovića. Slično kao i u 25. minuti, u 33. minuti su Šibenčani ponovno kažnjeni zbog promašaja kada Kraljević sjajno pogađa iz slobodnog udarca. Već u sljedećem napadu novo izjednačenje na utakmici, a strijelac je Škugor. Mreže su potom mirovale do 39. minute kad Subotić s nova dva pogotka kompletira hattrick i donosi tri boda svojoj momčadi.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …