1.HMNL | Futsal Dinamo odnio pobjedu u zagrebačkom derbiju!

Futsal Dinamo došao je do druge pobjede zaredom, svladavši Alumnus Sesvete rezultatom 3:1. Nakon veoma tvrde i uzbudljive utakmice, s pregršt šansi, domaći igrači ipak su se bolje snašli. Susret su obilježile brojne prilike i s jedne i s druge strane, no, vratari obje ekipe su itekako bili na visini zadatka. Za Futsal Dinamo slijedi zimska stanka, dok Alumnus Sesvete za 4 dana igra zaostalu utakmicu protiv dubrovačkog Squarea.

Kolo: 9. kolo
Datum: 12.12.2020.
Dvorana: KC Dražen Petrović, Zagreb

FUTSAL DINAMO – ALUMNUS SESVETE 3:1 (1:0)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Filip Mijač
Četvrti sudac: Tomica Solenički
Delegat: Alen Huzjak

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Filip Novak, Ivan Pavlić, Antonio Vuk, Kiko Dragaš Selaković, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, trener: Alen Jukić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Vlado Andrijašević, Mateo Vlatković, Ivan Soldo, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Bruno Kovačić, Matej Perović, Saša Ledinščak, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Kanjuh (3′), 1:1 Davidović (27′), 2:1 Prgomet (37′), 3:1 Badrov (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 8 (4+4); Alumnus Sesvete 8 (3+5)

Mužar (26′), Prgomet (28′), Vuk (32′) – FUTSAL DINAMO

Žuvela (26′), Modrušan (26′), Davidović (37′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Davor Kanjuh (FUTSAL DINAMO)

Utakmicu je obilježilo mnogo šuteva s obje strane. Prve opasnije pokušaje bilježimo već u 2. minuti. Futsal Dinamo prve prijetnje bilježi iz dva kornera, prvi udarac brani Modrušan, drugi odlazi iznad gola, dok Alumnus otvara utakmicu s nekoliko nepreciznih udaraca na vrata Hercega. Nakon toga, u 3. minuti, na lijepu asistenciju Prgometa, odličnim volejom, Davor Kanjuh donosi prednost svojoj momčadi od 1:0. U 5. minuti, prva ozbiljna prijetnja igrača Alumnusa. Šutom s aut linije, Ivan Penava pogađa lijevu vratnicu gola Futsal Dinama. U 7. minuti nova prilika za goste, dubinskom loptom u šesterac nađen je Hrvoje Žuvela koji lob udarcem pokušava prebaciti domaćeg vratara Hercega, no, udarac završava na gredi. Zatim, slijedi nam polukontra Alumnusa, Žuvela ponovno u situaciji za pogodak ali Herceg ponovno pravilno reagira. Odmah nakon, i Markić pokušava izjednačiti rezultat nakon kombinacije gostiju iz kornera, no, Herceg brani. U 13. minuti, Tolić izlazi oči u oči s domaćim vratarom koji opet izlazi uspješniji. 16. minuta nam donosi odličan volej igrača Alumnusa, no, greda po drugi puta zaustavlja goste. U posljednjoj minuti prvog dijela, Prgomet prizemnim udarcem pokušava ugroziti vrata Modrušana ali lijepa intervencija gostujućeg vratara spašava igrače u crvenim dresovima. Drugi dio donosi nam 3 vezane šanse na ovom susretu, dvije s domaće strane te jednu s gostujuće. Bila je to 22. minuta susreta kada oštrim udarcem Prgomet, te odmah nakon njega i Matković pokušavaju povećati prednost domaćih, no vratar Modrušan ponovno je na visini zadatka. Nekoliko sekundi nakon toga, s druge strane opasan pokušaj Alumnusa ali rezultat na semaforu nije se mijenjao. Igrači Alumnusa bolje otvaraju drugi dio susreta te nam 27. minuta donosi izjednačenje. Nakon duplog pasa te asistencije Andrijaševića, „studenti“ poravnavaju. Strijelac Davidović. U 28. minuti uigrana kombinacija gostiju s desne strane te upošljavanje Žuvele ali Herceg refleksnom reakcijom sprječava Alumnus dolaska u vodstvo. 30. minuta nam donosi svojevrsno buđenje domaćih te nekoliko polušansi. U 33. minuti, još jedna oči u oči situacija za goste, ovoga puta Markić, Herceg uspješniji. 36. minuta, dupli pokušaj Futsal Dinama. Prgomet pa Badrov, Modrušan hvata obje. U 37. Minuti vodstvo domaćih 2:1. Kanjuh iz kornera povratnom loptom pronalazi Badrova koji upućuje snažan šut, Modrušan brani ali za kratko, tu je Mihovil Prgomet i Futsal Dinamo je ponovno u vodstvu. 2 minute prije kraja, gosti s igračem vratarem pokušavaju uzeti vrijedan bod u gostima, no, to im ne polazi za rukom. Nakon jedne takve akcije i pomutnje u gostujućim redovima, Kanjuh glavom vraća loptu na polovicu gostiju gdje pronalazi Badrova, koji lijepim lob udarcem matira Modrušana i riješava pitanje pobjednika današnjeg susreta. 4. pobjeda Futsal Dinama ove sezone te se s prikupljenih 15 bodova nalaze na 3. mjestu, dok Alumnus ostaje na osvojenih 8 i osma pozicija za „studente“ za nastavak sezone.

Za CROfutsal pisao: Marin Bošnjak

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …