1.HMNL | Futsal Dinamo preokretom do sva tri boda

Dom sportova II je danas ugostio susret Futsal Dinama i AFC Universitasa. Gosti su puno bolje otvorili susret i u 11. minuti vodili s 0:2. Domaćini su tri minute prije kraja poluvremena smanjili rezultat na 1:2 preko Prgometa te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U tih prvih 20 minuta gosti su bili bolja momčad, ali u drugom poluvremenu smo vidjeli potpuno drugačiju sliku. Gosti su teško dolazili do prilika te su domaćini bili puno bolja momčad na terenu. Konstantan pritisak na obranu gostiju im se isplatio u 28. minuti kada Badrov izjednačava rezultat Domaćini su nastavljali pritiskati te u posljednjoj minuti s dva pogotka napravili preokret i osvojili sva tri boda te tako skočili na četvrto mjesto dok su gosti ostali na sedmom mjestu. Futsal Dinamo u sljedećem kolu dočekuje konkurenta za treće mjesto, šibensku Crnicu dok će Studenti na svom terenu igrati protiv posljednjeg Osijeka.

Kolo: 12. kolo
Datum: 14.2.2021.
Vrijeme: 15:00
Dvorana: SD Dom sportova II, Zagreb
Gledatelja: –

FUTSAL DINAMO – AFC UNIVERSITAS 4:2 (1:2)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Siniša Ličinić
Treći sudac: Tomislav Katinić
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Nedjeljko Kapeš

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Kristian Čekol, Filip Novak, Ivan Pavlić, Matija Đulvat, Kristijan Grbeša, Hrvoje Penava, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, trener: Alen Jukić

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Jakov Hrstić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Ivan Tustonjić, Mate Vrdoljak, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Karlo Kovačić, Filip Kosor, Božo Sučić, Ivor Šuljić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 0:1 Hrstić (9′), 0:2 Tustonjić (11′), 1:2 Prgomet (17′), 2:2 Badrov (28′), 3:2 Čekol (40′), 4:2 Herceg (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 7 (4+3) ; AFC Universitas 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Kanjuh (31′), Čekol (33′), Prgomet (33′) – FUTSAL DINAMO
Mandić – predstavnik kluba (17′), Crnjac (36′) – AFC UNIVERSITAS

CRVENI KARTON: Crnjac (36′) – AFC UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Mihovil Prgomet (FUTSAL DINAMO)

Na isteku druge minute smo vidjeli prvo uzbuđenje na susretu. Tustonjić griješi na svojoj polovici i gubi loptu koju uzima Prgomet, izlazi ispred gostujućeg golmana, ali Jukić to brani. Već u sljedećem napadu prilika i na drugoj strani. Domaći igrač na rubu kaznenog prostora igra rukom te gosti dobijaju slobodan udarac. Tustonjić je snažno pucao, ali Herceg brani. Te dvije prilike su nakon početnog odmjeravanja snaga malo razbudile momčadi te momčadi intenzivnije napadaju protivnički gol. U tim minutama nešto konkretnija je momčad gostiju, ali nema promjena rezultata. Novu odličnu priliku domaćini imaju u 8. minuti kad sjajan udarac Badrova od prečku odlazi u gol-aut. Minutu kasnije Gotovac puca, udarac odbija domaći golman, ali do lopte dolazi Hrstić kojem je preostalo samo zabiti za vodstvo gostiju. Imao je priliku i Juretić u narednoj minuti, ali udarac odlazi kraj gola. Gosti igraju sve bolje i bolje te postižu novi pogodak u 11. minuti. Šuljić puca slijeva iskosa, udarac skreće Tustonjić i gosti povisuju prednost na 0:2. U sljedećih 60-ak sekundi domaći nižu čak četiri prilike, tri puta Matković i jednom Mudronja, ali Jukić upisuje četiri vrhunske obrane. Domaća momčad je poslije tih prilika opet malo stala, a gosti napadaju treći pogodak. Najbolje prilike su u tim minutama imali Hrstić i Crnjac, ali Herceg ne dozvoljava novi pogodak u svojoj mreži. Na početku 16. minute na nekih 8-9 metara od gola lopta udara Gotovca u ruku za što domaći dobijaju slobodan udarac kojeg izvodi Grbeša. Isti dodaje loptu Kanjuhu, ali njegov udarac odlazi daleko od gola. Sljedeća minuta je donijela prvi pogodak u mreži gostiju. Tustonjić je završio na podu nakon bloka Prgometa te gosti traže faul, ali suci puštaju igru. Badrov je pronašao samog Prgometa koji zabija za smanjenje zaostatka. Nastavili su gosti i dalje napadati te u istoj minuti dva puta puca Hrstić, ali oba udarca brani domaći golman. Pokušavale su do kraja poluvremena obje momčadi doći do novog pogotka, ali sve opasnije prilike su uspješno otklanjale obrane.

Prvu izgledniju priliku u drugom poluvremenu su na isteku 21. minute imali gosti kada udarac Čekola završava kraj gola. Isti igrač 30-ak sekundi kasnije dovodi u dobru priliku Penavu, ali njegov udarac završava iznad gola. Bude se i gosti te u četvrtoj minuti Mijić lijepo prolazi nekoliko protivničkih igrača, ali na kraju ne uspjeva svladati Hercega. Bilježimo novu priliku za domaće u istoj minuti kada Prgometov udarac ispred gola blokira Sučić. Domaćini su u drugom poluvremenu bolja momčad, a u 25. minuti na dodavanje Kanjuha Grbeša puca, ali udarac brani gostujući golman. Bolja igra domaćina se konačno isplatila na početku 28. minute kada Badrov sjajno vara jednog protivničkog igrača, a potom i zabija za poravnanje rezultata. Gosti u drugom poluvremenu teško dolaze do prilika i sve su nervozniji dok domaćini pokazuju bolju igru nego u prvom poluvremenu. Najraspoloženiji igrač u tim minutama je Prgomet koji pokušava razigrati svoje suigrače, ali i sam zaprijetiti, ali rijetke su prilike kada se opasnije prijeti protivničkom golu. Nakon duže vremena izgledniju priliku smo vidjeli u 32. minuti kada je Badrov pucao, ali Jukić brani njegov udarac. Isti igrač pokušava i na isteku te iste minute, ali udarac završava tik kraj gola. Nakon dugo vremena odlična prilika i na drugoj strani je viđena na početku 33. minute kad iz slobodnog odličnog puca Gotovac, ali brani Herceg. U narednim minutama Dinamo nastavlja s boljom igrom, a Badrov u 36. minuti umalo izrasta u junaka domaće momčadi, ali lopta nakon njegovog udarca završava na gredi, a daljnju opasnost potom otklanja gostujuća obrana. Nervoza je sve veća u obje momčadi što je rezultiralo i s nekoliko kartona te crvenim kartonom za Crnjca. Počinjala je posljednja minuta kada kontru istrčava Šuljić, ali ju i ne završava uspješno jer udarac završava kraj gola. Bolju igru domaćina u drugom poluvremenu je 27 sekundi prije kraja okrunio Čekol pogotkom za veliki preokret. Pokušali su gosti potom s golmanom-igračem, ali su na kraju primili još jedan pogodak šest sekundi prije kraja kada sa svog gola za konačnih 4:2 zabija Herceg.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …