1.HMNL | Murter – Nacional 2:9 (0:3)

Zagrebački Nacional deklasirao je Murter u susretu 14.kola 1.HMNL odigranom u šibenskoj dvorani na Baldekinu. Momčad Roberta Grdovića uvjerljivo je slavila protiv uvijek neugodnog Murtera rezultatom 2:9 i tako na najbolji mogući način najavila veliki derbi koji je na rasporedu u slijedećem kolu. Nacional je nastupio bez Kujtima Morine, Ugarkovića i Petrovića, dok se još čeka na debitantski nastup najnovijeg pojačanja Baptistelle. S druge strane, kod Murtera nije bilo novopridošlih Jezidžića i Trivkovića, a prvi je ovo susret bez Mijatoviać koji je otišao u Brotnjo. Derbi kola je bio lišen neizvijesnosti; gosti su poveli već u 3.minuti golom Novaka, a do odmora zabijaju još Kubović i ponovno Novak za velikih 0:3! Početkom nastavka Ajduković je golom za 1:3 vratio nadu domaćinu, no na tome je i ostalo. Kocić, Kubović i Kanjuh su do sredine odmora donijeli gostima uvjerljivu prednost (1:6), te je ostalo samo privesti susret mirno kraju. S 2 gola Horvatha u poslijednjoj minuti Nacional je na koncu upisao uvjerljivu pobjedu, 2:9!

Delegat: Vladimir Romić

MURTER: Marin Stojkić, Ivica Perajica, Šime Jušić, Stefan Rakić, Šimun Popov, Mladen Bajamić, Karlo Klarin, Hrvoje Ajduković, Duje Nevistić, Pave Mudronja, Marin Vučemilović, trener: Mladen Perica Štrla

NACIONAL: Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Sven Horvath, Mladen Kocić, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 0:1 Novak (3′), 0:2 Kubović (6′), 0:3 Novak (16′), 1:3 Ajduković (22′), 1:4 Kocić (27′), 1:5 Kubović (28′), 1:6 Kanjuh (29′), 2:6 Jušić (31′), 2:7 Leskovar (35′), 2:8 Horvath (40′), 2:9 Horvath (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 5 (3+2); Nacional 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Ajduković (13′), Nevistić (25′) – MURTER
Surudžić (23′), Kocić (25′) – NACIONAL

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (NACIONAL)

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …