1.HMNL | Nacional – Solin 8:1 (5:1)

Zagrebački Nacional očekivano je ostvario novu pobjedu kojom je zadržao prednost na vrhu prvenstvene ljestvice. momčad Roberta Grdovića uvjerljivo je slavila protiv Solina rezultatom 8:1!

Delegat: Željko Franić

NACIONAL: Ivan Pavlić, Leo Klindić, Bojan Kubović, Kujtim Morina, Mislav Banek, Dino Kovač, Dario Šestić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Davor Kanjuh, Žarko Luketin, trener: Robert Grdović

SOLIN: Marko Odža, Ivan Krešimir Caktaš, Jure Trivković, Robert Vinko Pavičić, Ante Đikić, Pjero Andrijašević, Renato Buzov, Mario Taći, trener: Boženko Špar

STRIJELCI: 1:0 Morina (4′), 2:0 Kanjuh (5′), 2:1 Odža (11′), 3:1 Horvath (12′), 4:1 Surudžić (12′), 5:1 Surudžić (13′), 6:1 Šestić (23′), 7:1 Surudžić (35′), 8:1 Jamičić (37′)

IGRAČ UTAKMICE: Borko Surudžić (NACIONAL)

Uvjerljivom pobjedom nad Solinom, Nacional je otvorio 9.kolo 1.HMNL! Solin je u Zagreb došao znatno oslabljen, bez Jurasa, Perajice, Žaje i vratara Bilića, te je doživio rezultatski debakl koji je mogao biti i značajnije izražen.
Nacional je poveo u 4.minuti kada Surudžić lijepo s desne strane ubacuje pred gol gostiju gdje utrčava Kujtim Morina i zabija za 1:0! U slijedećoj minuti već je 2:0! Gosti su izgubili loptu na centru, a u kontri domaćih vratar Odža brani udarac Šestića, no na odbijenu loptu natrčava Kanjuh i zabija za 2:0! U 11.minuti gosti su poprilično neobično došli do pogotka. Vratar gostiju Odža je iz svog kaznenog prostora uhvatio nespremnog Pavlića na drugoj strani, i krasnim lobom zabio za 2:1! Na odgovor domaćina nismo dugo čekali. Već u slijedećoj minuti Novak gura loptu u prazan prostor za Horvatha koji pored vratara Odže i Andrijaševića šalje loptu u gol za 3:1! Nije dugo trebalo domaćinu za novi zgoditak. Još jednom je Novak u ulozi asistenta, a Surudžić efektnim lobom zabija za 4:1! U 13.minuti valja izdvojiti lijepu priliku gostiju kada je Đikić gurnu loptu kroz noge Novaku i izašao sam pred Pavlića, no sa 11-12 metara silovito puca pored gola. Kazna za takav promašaj je uslijedila već u slijedećem napadu kada Surudžić uz gol-aut liniju uspijeva prevariti vratara Odžu za 5:1! U slijedećoj minuti Novak je prošao po lijevoj strani, ubacuje u sredinu za Kovača koji iz sjajne prilike neometan puca pored gola! Do kraja 1.poluvremena Nacional je imao inicijativu, no najveću priliku propustili su gosti kada nakon ubačaja Đikića s lijeve strane Pavičić iz sjajne prilike puca pored gola!
U nastavku Nacional vrlo brzo dolazi do novog pogotka. Igrala se 23.minuta kada Surudžić sjajnom loptom kroz sredinu proigrava Novaka, a ovaj u izglednoj situaciji nesebično dodaje za Šestića koji zabija za 6:1! Nakon duljeg razdoblja igre bez izglednijih prilika izdvajamo situaciju iz 34.minute kada na dodavanje Klindića u situaciji 1 na 1 ne uspijeva zabiti Šestić. U 35.minuti Nacional nakon duljeg vremena zabija, kada nakon jedne odbivene lopte pred kaznenim prostorom gostiju konfuziju u obrani Solina koristi Banek i proigrava Surudžića koji zabija svoj treći pogodak za velikih 7:1! U 37.minuti u strijelce se upisao i mladi Jamičić čiji je udarac sa 7-8 metara od bloka Pavičića prevario vratara Odžu za 8:1! Bio je to poslijednji zgoditak u ovom susretu koji je u mnogočemu bio poput treninga za momčad Nacionala. Na koncu zaslužena i uvjerljiva pobjeda zagrebačkog Nacionala za zadržavanje čelne pozicije na prvenstvenoj ljestvici.