1.HMNL | Novo Vrijeme – Alumnus 12:1 (3:1)

U poslijednjem susretu 7.kola 1. HMNL, Novo Vrijeme je u Makarskoj sa uvjerljivih 12:1 svladalo zagrebački Alumnus, te tako upisalo treću pobjedu u nizu. Utakmica je od samog početka bila jednosmjerna ulica u kojoj gosti iz Zagreba nisu imali kvalitetu kojom bi ugrozili Novo Vrijeme, no ipak se očekivao njihov veći otpor.

Delegat: Miroslav Dugeč

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Danijel Matković, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Marin Musinov, Antonio Milunović, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Elvis Perković, Lovre Tomaš, trener: Teo Strunje

ALUMNUS: Luka Hezler, Ivan Majić, Ivan Matan, Mario Pintar, Bruno Šagud, Marko Šulentić, Filip Ukalović, Dražen Ilić, Ante Matan, Saša Ledinščak, Dino Šteher, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Osredkar (6′), 2:0 Musinov (9′), 2:1 Ukalović (11′), 3:1 Osredkar (20′), 4:1 Kazazić (24′), 5:1 Hozjan (26′), 6:1 Osredkar (27′), 7:1 Osredkar (32′), 8:1 Hozjan (34′), 9:1 Horvath (35′), 10:1 Andrijašević (35′), 11:1 Milunović (36′), 12:1 Andrijašević (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 7 (4+3); Alumnus 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Kazazić (3′), Musinov (22′) – NOVO VRIJEME
Ukalović (17′), Hezler (24′), Pintar (24′) – ALUMNUS

CRVENI KARTONI: Musinov (22′) – NOVO VRIJEME; Ukalović (30′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME)

Prvih nekoliko minuta susreta proteklo je uz obostrano ispitivanje snaga. Po jedna prilika sa svake strane, uz žuti karton Kazazića sve je što možemo izdvojiti iz tog perioda. Ipak, nije trebalo dugo čekati za prvi pogodak. Andrijašević je izborio prekršaj u 6.minuti. Iako je to bila poprilično teška situacija za izravan udarac, Osredkar lovi neopreznog vratara gostiju te mu šalje loptu kroz noge za 1:0! Nastavilo je Novo Vrijeme napadati i tražiti drugi pogodak. Dva puta je pokušao Osredkar, da bi isti igrač u 9.minuti prošao po lijevoj strani terena, pronašao na drugoj stativi Musinova koji zabija za 2:0! I kada se činilo da je utakmica već riješena, gosti zabijaju pogodak za kakvu takvu nadu. U 11.minuti su lijep dupli pas odigrali Ukalović i Šulentić, te Ukalović matira Baškovića za smanjenje rezultata na 2:1!Probudili su se tada domaćini, te je ostatak susreta pripao u potpunosti njima. Pokušao je Kazazić dva puta, a u 16.minuti Marin Musinov trese stativu, a u posljednoj minuti prvog poluvremena Kazazić krade loptu domaćoj obrani i nesebično upošljava Osredkara koji pred odmor povećava rezultat na 3:1!
U drugom poluvremenu ističemo Marina Musinova, koji je u istoj minuti zaradio 2 žuta kartona. Pokušao je tada Alumnus smanjiti zaostatak sa igračem više, no udarac gostujućeg kapetana Matana brani Bašković. I kada Alumnus nije iskoristio igrača više, Novo Vrijeme je to kaznilo. U 24.minuti Hozjan izvrsno pronalazi Osredkara, Osredkar pak Kazazića koji zabija za 4:1! Bilo je tada jasno da je jedino pitanje do kraja utakmice sa kolikom će razlikom slaviti domaćini. Golijadu je nastavio Nejc Hozjan koji lažnjakom izbacije dvojicu igrača Alumnusa, te pogađa suprotni kut vratara Hezlera. Tada Alumnus uvodi golmana-igrača, a taj rizik im se nije isplatio. Odmah minutu kasnije sjajni Osredkar krade gostima loptu i poentira na prazan gol za 6:1! Mogli su i gosti do smanjenja. Prvo je u 28.minuti Bašković odlično obranio udarac Ante Matana, da bi minutu kasnije Bajrušović otklonio opasnost ispred praznog gola Novog Vremena. Na 10 minuta prije kraja isključen je igrač i na drugoj strani, kada drugi žuti karton dobiva Ukalović. Nastavilo je Novo Vrijeme u istom ritmu, te do kraja zabilo još čak 6 pogodaka. Redom su gostujuću mrežu pogađali Osredkar, Hozjan, Milunović , Horvath i dva puta Vlado Andrijašević. Za kraj valja istaknuti kako je domaći trener Strunje u zadnjih 10 minuta pružio priliku da se dokažu i onim igračima koji inače ne igraju tako često.