1.HMNL | Novo Vrijeme – Split Tommy 3:1 (0:1)

U derbiju 2.kola 1.HMNL, Novo Vrijeme je slavilo protiv Split Tommyja rezultatom 3:1! Splićani su na odmoru imali minimalnu prednost, da bi domaći u nastavku preokretom došli do velike pobjede.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

NOVO VRIJEME: Elvis Perković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Lovre Tomaš, Marin Musinov, Antonio Milinović, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Vinko Nižetić, Danijel Matković, trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Josip Jakovljević, Saša Babić, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Nikola Pavić, Josip Suton, Stjepan Perišić, Mario Taći, Filip Kosor, Luka Pavlović, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 0:1 Suton (20′), 1:1 Kazazić (26′), 2:1 Bajrušović (31′), 3:1 Osredkar (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 10 (5+5) ; Split Tommy 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (33′) – NOVO VRIJEME; Babić (31′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME)

Iako je rezultat na kraju utakmice na strani Novog Vremena, bolje otvaranje susreta ipak bilježi Split Tommy. U prvih pet minuta utakmice gosti imaju inicijativu, a nekoliko prilika je imao Pavić. Ipak, dva udarca mu brani Perković, a još je jednom Pavić bio neprecizan. Prvu pravu priliku domaći bilježe u petoj minuti, kada Osredkar proigrava Bajrušovića, no njegov udarac brani Ivo Jukić. U devetoj minuti Sutoj prolazi Musinova, šalje loptu za Pavića čiji udarac blokira Osredkar. I tada kreće Novo Vrijeme. Najprije Musinov uzvraća Sutonu sjajnim driblingom te odlično puca sa 10 metara, ali njegov udarac još ljepše paradom brani Jukić i odbija u korner. Pokazao je Jukić da je na visini zadatka, najprije ga je testirao Bajrušović, a zatim i Hozjan iz slobodnog udarca. Lijepo se minutu kasnije Vlado Andrijašević oslobodio Cruza te proigrao Hozjana, no ponovno Jukić brani. I kada se činilo da ćemo na poluvrijeme otići bez pogodaka, Split je kaznio promašaje Novog Vremena. Igrala se posljednja minuta prvog dijela kada Cruz šalje prizemnu loptu kroz gužvu. Lopta se dolazi do Sutona koji iz blizine pogađa za vodstvo Splita, 0:1!
U drugom poluvremenu Novo Vrijeme izlazi odlučnije i odmah preuzima inicijativu. Prvo je Bajrušović iz kornera pronašao Osredkara čiji volej brani Jukić. No, to je samo bila najava za ovo što se dogodilo u 26.minuti! Babić na otprilike 11 metara ruši Kazazića, a Kazazić odlučuje izvesti taj slobodan udarac. Postavio je Jukić u živi zid samo jednog igrača, a Kazazić to koristi i sjajno pogađa iz slobodnog udarca po sredini gola za 1:1! Probudio se zatim na trenutak Split. Prvo su Babiću i Grciću udarci blokirani, da bi nakon njih Pavić ponovno promašio. Veliku priliku za potpuni preokret je u 29.minuti imao Bajrušović kada je izašao u kontru sam na Jukića. Dugo je Duje oklijevao te je Jukić uspio zatvoriti prvi kut i obraniti mu udarac. Ono što Bajrušović nije zabio u 29.minuti, dvije minute kasnije je iskoristio. Lijepo je polukontru poveo Hozjan, uposlio na drugoj strani samog Bajrušovića, koji sada ostaje miran te matira Jukića za preokret. Nakon što u narednih nekoliko minuta Split nije uspio opasnije zaprijetiti Novom Vremenu, od 37.minute se gosti odlučuju na igru sa golmanom-igračem. Ljuljali su domaću obranu dvije minute, no onda ipak u gostujućim redovima dolazi do pada koncentracije. Gube loptu, a Osredkar uspjeva pogoditi sa svoje polovice prazna vrata Splićana i postavlja konačan rezultat. Do kraja utakmice je Split pokušao umanjiti poraz, ali je Elvis Perković bio na visi zadatka. Makarani su nakon remija kod Futsal Dinama u 1.kolu ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu, dok je Split Tommy upisao prvi poraz pod vodstvom Victora Acoste.

Mostarlić i Jurić nova pojačanja Futsal Gorice!

Nakon što su u prvoj polovici prošlog mjeseca objavili dolazak Bruna Jakovljevića iz Vrgorca, Goričani …

Futsal DInamo pobjednik turnira u Gospiću!

U sjeni Superkupa na kojem su nastupile četiri najbolje hrvatske momčadi iz prošle sezone, i …