1.HMNL | Novo Vrijeme – Vrgorac 1:1 (1:0)

Sjajan Biokovski derbi odigrali su malonogometaši Novog Vremena i Vrgorca u Makarskoj, u sklopu 11.kola 1.HMNL. Novo Vrijeme je ovaj susret dočekalo nakon boda u Dubrovniku, te su silno domaćini željeli upisati i treću pobjedu u nizu na svom terenu. Gosti iz Vrgorca su pak stigli u Makarsku nakon domaće pobjede nad Potpićanom, te su tražili bodove za bijeg iz donjeg dijela tablice. Utakmica sjajna, jakog ritma i dobrih prilika sa obje strane. Prvi su poveli domaći, da bi Vrgorčani u nastavku izjednačili te čak imali i priliku za potpuni preokret, no o tome ćemo više u nastavku. Na kraju ipak ravnopravna podjela bodova.

Delegat: Josip Proleta

NOVO VRIJEME: Elvis Perković, Igor Osredkar, Duje Bajrušovič, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Lovre Tomaš, Mate Vuković, Daniel Matković, Nejc Hozjan, Toni Pašalić, Antonio Milunović, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Vinko Nižetić; trener: Teo Strunje

VRGORAC: Mario Herceg, Vojko Pervan, Dragan Stanković, Saša Subotić, Duško Martinac, Vjeko Raos, Damir Znaor, Alen Vuković, Ivan Zloić, Marko Gašpar, Alen Govorko, Zrinko Markotić; trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 1:0 Musinov (14′), 1:1 Martinac (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (4+5); Vrgorac 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Martinac (15′), Zloić (25′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu pravu priliku u današnjem susretu zabilježili su gosti. Nakon gužve pred domaćim vratima, u 4.minuti se u dobroj situaciji našao Subotić koji je loptu zapucao ipak preko vrata Perkovića. Nije se dugo čekao odgovor Novog Vremena. Prvo je Kazazić u 5.minuti iskušao vratara Hercega, a nakon toga i Andrijašević, no oba puta je gostujući vratar bio na pravom mjestu. Imao je Subotić i u 10.minuti dobru priliku, no nakon kornera njegov udarac brani Perković. U 13.minuti je Bajrušović mogao čak 2 puta zatresti gostujuću mrežu. Najprije je Osredkar prošao lijepo po desnoj strani te ubacio pred vrata, no Bajrušović kasni zatvoriti drugu stativu. Samo nekoliko trenutaka kasnije je Bajrušović opet u dobroj prilici, no ovaj put Herceg brani. I kada je Bajrušović propustio svoje prilike, Marin Musinov je svoju iskoristio. U 14.minuti sjajno prati akciju nakon kornera, te mirno na drugoj stativi zabija za 1:0! Nastavilo je do kraja poluvremena Novo Vrijeme napadati. Prvo je opasan Kazazićev udarac zapeo u bloku Vrgorčana, a minutu prije odmora je i Horvath bio malo neprecizan.
I u drugom poluvremenu Novo Vrijeme pokazuje veću želju za igrom. Mogao je u 22.minuti Musinov zabiti svoj drugi pogodak i poduplati vodstvo, no oba njegova udarca sjajno brani Herceg. Zaprijetio je i Osredkar negudo zatim, no ponovno Herceg spašava goste. Da su gosti još na utakmici podsjetio nas je Subotić u 29.minuti, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan da ugrozi Perkovića. Nastavilo je zatim Novo Vrijeme napadati. Željeli su domaći riješiti pitanje pobjednika, no Herceg je držao goste u igri. A da će se rezultat mijenjati, dao je naslutiti Duško Martinac kada je u 37.minuti kao upozorenje domaćima zatresao stativu. Samo nekoliko trenutaka kasnije, gostujući kapetan se sjajno riješio Bajrušovića koji mu je bio na leđima, te matirao Perkovića za poravnanje rezultata na 1:1 i veliko slavlje gostujućih navijača! Krenulo je tada Novo Vrijeme sa golmanom igračem po pobjedu, no Bajrušović i Osredkar nisu iskoristili svoje prilike. Mogao je na samom kraju utakmice Martinac donijeti i potpuni preokret, ali ovaj put njegov udarac zaustavlja Perković. Na kraju odličnog derbija svakome po bod, a makarskim i vrgoračkim navijačima sjajna futsal partija pred zimsku stanku.

2.HMNL-jug | Poznat raspored natjecanja

Poznat je raspored natjecanja 2.HMNL-jug za predstojeću sezonu. Za razliku od prošle sezone kada se …

FIFA WC 2021. | Pobjede Irana, Španjolske, Japana i Argentine

Trećeg dana Svjetskog prvenstva u Litvi odigrani su susreti 1. kola u grupama E i …