1.HMNL | Novo Vrijeme – Vrgorac 2:6 (0:3)

U prvom susretu 13.kola 1.HMNL Vrgorac je uvjerljivo slavio na gostovanju u Makarskoj porazivši Novo Vrijeme rezultatom 2:5! Vrgorčane su do pobjede predvodili raspoloženi kapetan Duško Martinac i Saša Subotić, a pobjeda je ovo kojom su Vrgorčani barem privremeno došli na 4.mjesto prvoligaškog poretka. Duško Martinac zabio je čak 4 zgoditka, od čega 2 u prvih 10 minuta, usmjerivši susret prema pobjedi svoje momčadi. Golom Subotića u 10.minuti gosti dolaze do velikih 0:3, a prednost je to koju su sačuvali do odlaska na odmor. Rezultat se nije mijenjao sve do sredine nastavka, kada Martinac i Subotić s nova 2 zgoditka rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja su domaći ublažili poraz, a svoju veličanstvenu večer Martinac je upotpunio golom u poslijednjoj minuti za konačnih 2:6! Vrgorac je ostvario vrijednu i uvjerljivu pobjedu u biokovskom derbiju!
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Delegat: Tomislav Raboteg

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Mirko Jurjević, Antonio Šitum, Renato Buzov, Marin Musinov, Darijo Agić, Željko Petrović, Goran Ivanac, Sven Horvath, Vinko Nižetić, Costa da Silva Henrique, Elvis Perković, trener: Boro Matan

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Vojko Pervan, Dario Grbavac, Alen Vuković, Ivan Zloić, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Antoni Bebić, Alen Govorko, Mijo Marinović, Duško Martinac, Marko Vuković, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 0:1 Martinac (3′), 0:2 Martinac (9′), 0:3 Subotić (10′), 0:4 Martinac (29′), 0:5 Subotić (33′), 1:5 , 2:5 , 2:6 Martinac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (3+3); Vrgorac 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Bašković (2′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

Mateo Kljunak: “Smatram kako imamo dovoljnu kvalitetu i uz ovakav rad možemo daleko dogurati.”

Nakon “hladnog tuša” i poraza protiv Šibenika 1983 u trećem kolu momčad AFC Universitasa je …