Olmissum nevjerojatnim preokretom do pobjede u Zagrebu!

Futsal Dinamo i Olmissum su večeras u SD Sutinska Vrela odigrali utakmicu 7. kola 1. HMNL. Vidjeli smo jednu borbenu utakmicu s dosta oscilacija u igri obje momčadi u prvom poluvremenu, a zatim i drugo poluvrijeme u kojem je Olmissum domininaro, ali domaćin imao vodstvo do nešto više od pet minuta do kraja utakmice. Trener gostiju se potom odlučio na igru s golmanom-igračem koji mu se isplatio odmah u prvom napadu. Nakon izjednačujućeg pogotka Maretić radi jedan vrlo hrabar potez i ostavlja golmana-igrača u igri što mu se ponovno isplatilo samo minutu nakon drugog pogotka njegovih igrača. Do kraja susreta i domaćini pokušavaju s golmanom-igračem, ali za razliku od protivnika ga ne iskorištavaju nego primaju novi pogodak za veliki preokret Omišana. Ovom pobjedom su se Omišani odvojili na četiri boda prednosti u odnosu na svoje prve susjede na tablici. Futsal Dinamo u sljedećem kolu ide u goste Uspinjači dok će Olmissum dočekati Osijek, a tu utakmicu ćete moći pogledati i u TV prijenosu.

Delegat: Željko Trdišević

STRIJELCI: 1:0 Penava (8′), 1:1 Jurić (9′), 2:1 Matković (21′), 2:2 Pavić (35′), 2:3 Jurić (36′), 2:4 Pavić (40′)

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Davor Kanjuh, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Ivan Pavlić, Antonio Vuk, Kiko Dragaš Selaković, Hrvoje Penava, Mateo Mužar, Jure Jakovljević, Toni Vučković, Luka Bjelić, trener: Juraj Fabijanić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Stjepan Perišić, Valerije Jurić, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Dujo Marić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, trener: Duje Maretić

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (3+2); Olmissum 9 (5+4)

Matković (11′) – FUTSAL DINAMO
Jurić (10′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (OLMISSUM)

Obje momčadi su krenule jako od prve sekunde, a prvu ozbiljniju priliku smo vidjeli u drugoj minuti kad Badrov izlazi sam ispred Luketina, ali golman gostiju upisuje prvu obranu na susretu. Uslijedio je potom period bez opasnijih prilika. Udarci koje upućuju igrači obje momčadi nisu išli u okvir gola te su golmani bez posla. Prvi udarac u okvir gola domaće momčadi je upućen na početku 7. minute kada Perišić upućuje jedan slab udarac koji je lak plijen za Hercega. Već u sljedećem napadu domaćini imaju dobru priliku pred golom Omišana, ali se Badrov ne snalazi najbolje te njegov udarac lako brani Luketin. Ni minutu kasnije Matković šalje jednu odličnu loptu sa svoje polovice koja dolazi do Penave koji savladava Luketina za vodstvo domaćina rezultatom 1:0. Vodstvo je trajalo svega 30-ak sekundi. Postružin je izveo aut, dodao loptu Juriću koju šalje jedan odličan udarac iskosa s lijeve strane i svladava domaćeg golmana za brzo izjednačenje. Novu priliku za goste gledamo u 11. minuti kad Horvat prolazi po desnoj strani, ali njegov udarac domaći golman odbija u korner. U istoj minuti odlična prilika i na suprotnoj strani. Gosti rade prekršaj u svojoj polovici, a izvođenja udarca preuzima kapetan Kanjuh koji šalje jednu brzu loptu do Penave koji se sjajno nalazi u protivničkom kaznenom prostoru, ali odličnu obranu upisuje Luketin. Uslijedio je potom period od par minuta bez prilika opasnih po gol, a potom u 15. i 16. minuti gledamo dobre prilike na obje strane, Pavića i Jurića na jednoj i Badrova i Matkovića na drugoj, ali rezultat se nije promijenio. Najraspoloženiji igrač domaće momčadi, Badrov se ponovno nalazi u dobroj prilici 30 sekundi prije kraja poluvremena, ali njegov udarac brani Luketin, a to je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imaju gosti preko Postružina čiji udarac brani Herceg, a na isteku 21. minute smo vidjeli i novi pogodak na utakmici. S desne strane prodire Kanjuh i šalje odličnu loptu na suprotnu stativu do Matkovića koji zabija za novo vodstvo Dinama. Omišani pokušavaju sljedećih nekoliko minuta svim silama doći do novog izjednačujućeg pogotka, ali ne uspjevaju opasnije zaprijetiti na gol svojih protivnika. Najbolje su prilike u tih par minuta imali Sekulić i Horvat čiji udarci završavaju tik kraj stative. Težak promašaj gostujuće momčadi smo mogli vidjeti u 27. minuti kada Postružin izvodi aut i nalazi Pavića samog ispred Hercega, ali se Pavić ne snalazi i promašuje loptu. Omišani potom svega 30-ak sekundi kasnije imaju ponovno priliku za pogodak, ali odličan udarac Sekulića odlično brani domaći golman. Gosti u potpunosti dominiraju igrom te dvije minute kasnije Horvat ima priliku pred golom domaćina, ali Herceg je ponovno sjajan na golu. Nakon dužeg vremena domaćini prijete u 30. minuti kada nakon jednog lažnjaka Kanjuh pronalazi Badrova, ali isti šalje loptu daleko od gola. Novu priliku na drugoj strani gledamo dvije minute kasnije kada nezgodan udarac Postružina brani Herceg. Omišani nastavljaju dominirati i u 33. minuti Pavić zapošljava Jurića koji pokušava petom, ali nova obrana domaćeg golmana. Šest minuta prije kraja gosti uvode golmana-igrača koji im se odmah isplatio. Postružin je uposlio Pavića koji puca i šalje loptu pod gredu za novo izjednačenje na susretu. I nakon tog pogotka Omišani nastavljaju s golmanom-igračem. Postružin 4 ipo minute prije kraja ponovno asistira, ovaj put Juriću koji se nalazi ispred golmana i sjajno petom šalje loptu u gol za preokret i vodstvo 2:3. Nevjerojatan potez Maretića koji mu se isplatio. Nakon prvog vodstva Omišana večeras gosti se vraćaju na igru s golmanom. U 37. minuti prilike na obje strane, ali bez promjene rezultata, a potom Omišani ponovno prelaze na igru s golmanom-igračem, a tu ulogu ovaj put preuzima Pavić. Dvije ipo minute prije kraja domaćini idu na sve ili ništa i prelaze na igru s Penavom kao golmanom-igračem koja im se za razliku od njihovih protivnika nije isplatila. Štoviše, 42 sekunde prije kraja utakmice Pavić zabija na prazan gol za 2:4 koji je ujedno na kraju i konačan rezultat ove nevjerojatne utakmice.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Tomislav Ciković: “Dvoboj s Alumnusom je za nas utakmica sezone!”

Nakon jednogodišnje epizode u drugoligaškom društvu Osijek se ekspresno vratio u elitno društvo hrvatskog futsala. …

Mateo Vlatković: “Cilj je svaku utakmicu dati sve od sebe!”

Prvu polusezonu Alumnus je završio pobjedom u Dubrovniku rezultatom 2:4 i time zaključio jesenski dio …