1.HMNL | Osijek u zadnjim sekundama do remija s Uspinjačom

U susretu 9.kola 1.HMNL Osijek i Uspinjača Gimka su podijelili bodove odigravši 4:4! Obje ekipe poražene su prošlo kolo, Osijek kod aktualnog prvaka Olmissuma, dok je Futsal Dinamu pripao gradski derbi. Gosti su imali veliko vodstvo većinu utakmice, ali u posljednjim sekundama utakmice domaćin uspijeva izjednačiti rezultat i uzeti bod na svom terenu. Osam golova, brojne šanse, fantastične obrane golmana, ova utakmica je imala sve što možemo poželjeti!

Delegat: Hrvoje Kovačević

OSIJEK: Dino Živković, Matias Mijić, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Denis Šimašek, Robert Nospak, Ivan Čurman, Domagoj Damjanović, Armando Kajfeš, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Dražen Čavar, Ivan Čosić, Ivan Gelo, Goran Dakić, trener: Saša Voldin

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Matija Uremović, Silvio Toth, Renato Koturović, Bruno Jakovljević,
Antonio Gracin, Ante Matan, Ivan Tvrtko Pajalić, Josip Brkić, Ivan Matan, trener: Krešimir Ćosić

STRIJELCI: 0:1 Brkić (15′), 0:2 Toth (18′), 1:2 Pandurević (20′), 1:3 Toth (22′), 1:4 Brkić (25′), 2:4 Lima (26′), 3:4 Šalaj (35′), 4:4 Pandurević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 8 (4+4); Uspinjača Gimka 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Nospak (11′), Mijić (30′), Ćosić (37′) – FUTSAL KLUB OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Andrej Pandurević (OSIJEK)

Utakmica u Osijeku bila je prepuna prilika i uzbuđenja. Prvih 15 minuta susreta golmani su dominirali i pravo je čudo kako su mreže mirovale. Do 15.minute obje ekipe stvorile su brojne prilike, ali realizacija je izostala. Golmani Piplica i Živković svoj posao odradili su odlično, a onda u posljednjih pet minuta prvog poluvremena, kao nagrada za odličnu igru obje ekipe, stigli su golovi. GostI su poveli preko Josipa Brkića, nakon što je Pandurević klizećim startom nesretno odbio loptu do Brkića. Nekoliko minuta kasnije jedna lopta gostiju prolazi cijeli teren i dolazio do Ante Matana koji je ostao nečuvan, golman Živković u zakašnjelom startu ga ruši. Slobodan udarac za gosta, a Dino
Živković završio je današnju utakmicu. Ivan Čurman nije uspio obraniti udarac Totha po sredini gola i gosti odmah povisuju vodstvo na 0:2. Tada je Gimka zagospodarila terenom i kad se činilo da Osijek prije poluvremena neće smanjiti rezultat Šalaj je pronašao Pandurevića koji je nečuvan na drugoj vratnici i zabija za smanjenje rezultata sa zvukom sirene, 1:2.
Odmah na početku drugog poluvremena gosti povećavaju na 1:3. Korner je izveo Koturović, a Silvio Toth pogađa odličnim udarcem s devet metara. Osijek tada kreće u potpunu ofenzivu, a gosti odmah iskorištavaju ponuđeno. Brkić je postigao svoj drugi pogodak, udarcem s devet metara, 1:4. Već sljedeću minutu Osijek ima korner, Dakić izvodi korner do Lime, koji fantastično pogađa gornji lijevi kut Piplicinog gola, 2:4! Sredina drugog poluvremena opet je do izražaja dovela kvalitetu oba golmana, ovaj puta Čurmana i Piplice, koji su odlično zaustavljali pokušaje protivničkih ekipa. Posljednjih pet minuta susreta domaćini su igrali s golmanom-igračem što je rezultiralo golom već prvi napad. U 35.minuti Šalaj smanjuje nakon gužve u šest metara koju gosti nisu uspjeli očistiti, 3:4! Moramo istaknuti i priliku iz 39.minute kada su domaćini već počeli slaviti izjednačenje, ali Piplica fenomenalno brani pokušaj Pandurevića. Do kraja utakmice nizale su se šanse domaćina, a nagrada stiže pet sekundi prije kraja susreta, kada Pandurević nakon gužve loptu iz neposredne blizine šalje iza leđa Piplice, te postavlja konačan rezultat, 4:4!

Za CROfutsal: Zvonimir Grgić

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …