1. HMNL | Osijek uvjerljivom pobjedom do prvih bodova!

Četvrto kolo 1. HMNL komletirano je večeras u Osijek gdje su istoimeni domaćini dočekali splitske “Studente”. Podsjećamo, utakmica je prvotno odgođena zbog nekoliko igrača Universitasa koji su bili pozitivni na koronavirus te zbog čega je cijela splitska momčad završila u samoizolaciju zbog čega nisu trenirali zajedno 10 dana, a prije dva dana su doživjeli i poraz u Kupu protiv Splita. Domaćini su većinu utakmice bili bolja momčad te su zasluženo upisali visoku pobjedu rezultatom 5:1 te tako upisali prve bodove u ovoj sezoni. Splitski Studenti su upisali novi poraz te su i dalje bez bodova i na posljednjem mjestu.

Vrsta utakmice: 1. HMNL
Kolo: 4. kolo
Datum: 06.11.2020.
Dvorana: SD Zrinjevac, Osijek

OSIJEK KELME – AFC UNIVERSITAS  5:1 (3:0)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Siniša Ličinić
Treći sudac: Domagoj Bošnjak
Četvrti sudac: Mateo Paulović
Delegat: Franjo Jelčić

OSIJEK: Dino Živković, Matias Mijić, Vitor Hugo De Lima Da Silva, Denis Šimašek, Robert Nospak, Ivan Čurman, Luka Balić, Luka Kotris, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Bruno Švitek, Ivan Čosić, Ivan Gelo, Goran Dakić, trener: Saša Voldin

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Jakov Hrstić, Josip Juretić, Filip Kosor, Božo Sučić, Filip Milas, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ante Crnjac, Ivica Jozić, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

STRIJELCI: 1:0 Nospak (4′), 2:0 Šalaj (12′), 3:0 Pandurević (20′), 3:1 Juretić (24′), 4:1 Dakić (31′), 5:1 Pandurević (32′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 6 (4+2); AFC Universitas 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: Tustonjić (20′), Hrstić (28′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Robert Nospak (OSIJEK KELME)

Zaostalu utakmicu 4. kola 1. HMNL obje momčadi su započele oprezno. Gosti su imali u početnim minutama prilike preko Hrstića i Sučića, ali domaćini zabijaju prvi. Na isteku četvrte minute gosti rade prekršaj na 10-ak metara udaljenosti, a to iskorištava Nospak koji snažno puca iz slobodnog te dovodi svoju momčad u vodstvo. Uslijedio je period u kojem obje momčadi pokušavaju zabiti pogodak, ali Osječani su ponovno ti koji zabijaju. Igrala se 12. minuta kada Šalaj prodire s desne strane, puca iskosa te zabija za povećanje vodstva domaćina. Tri minute kasnije domaćini ponovno u izglednoj situaciji kad M. Mijić i Pandurević izbijaju ispred Jukića, ali Pandurević loše reagira na dodavanje te lopta odlazi dalje od gola. U istoj toj minuti gosti se odlučuju na rizik te igraju s igračem-golmanom, a tu ulogu preuzima Juretić. Domaćini se u posljednjim minutama poluvremena dobro brane u toj situaciju, a 10-ak sekundi prije kraja poluvremena nespretan udarac Nospaka, ali lopta dolazi do Pandurevića koji zabija za 3:0, rezultat kojim završava prvo poluvrijeme.

Otvaranje drugog poluvremena je pružilo najbolju igru u dotadašnjem dijelu utakmice. Prilike su u tim početnim minutama sijevale s obe strane. Gosti dolaze konačno do gola na isteku 24. minute kad Tustonjić izvodi aut, lopta dolazi do Juretića koji dosta nespretno reagira, ali lopta prelazi crtu i dolazi do promjene rezultata na 3:1. Već u sljedećem napadu Osječani su u prilici ponovno doći na tri gola razlike, ali Mijić šalje loptu kraj suprotne stative u situaciji kad je imao prazan gol jer je golman Splićana bio dalje od svog gola. Ponovno je uslijedila igra u kojoj obje momčadi imaju priliku za novi pogodak, ali mreže miruju do 31. minute kad Lima prodire s desna, sjajno pred gol ulijeće Dakić te zabija za 4:1. U idućoj minuti Dakić upisuje i asistenciju Pandureviću koji zabija svoj drugi pogodak za veliko vodstvo domaćina, 5:1. U sljedećim minutama Osijek preuzima dominaciju, ali ne uspjevaju doći do novog pogotka, a pet minuta prije kraja, kao i u prvom poluvremenu isti igrač gostujuće momčadi preuzima ulogu igrača-golmana. Gosti bacaju sve karte u napad, ali Živković i stative u par navrata sprječavaju goste da zabiju svoj drugi pogodak te se rezultat ne mijenja do kraja utakmice i domaćini upisuju pobjedu rezultatom 5:1!

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Toni Gamulin: “Vjerujem i nadam se da AFCU može biti taj koji će sve iznenaditi.”

AFC Universitas je klub koji igra svoju treću prvoligašku sezonu. Prvu sezonu u elitnom društvu …

Kristian Čekol: “Futsal Dinamo uvijek teži osvajanju prvenstva!”

Jesenski dio polusezone Futsal Dinamo završio je na trećem mjestu. Prijelazni rok iskoristili su za …