1. HMNL | Pomlađeni Square pobijedio Studente!

Dvije momčadi koje su se susrele u posljednjem kolu regularnog dijela prošle sezone su se ponovno susreli na otvaranju nove sezone. Ponovno je bila bolja momčad iz Dubrovnika koja je odnijela pobjedu rezultatom 3:1. Momčad Squarea je tijekom ljetne pauze doživjela veliki egzodus igrača koje je nadomjestila s iskusnim Duvančićem i crnogorskim reprezentativcem Vuletićem te nizom mladih igrača iz 2. HMNL i županijske lige. S druge strane je i Universitas doživio neke igračke promjene te su doveli rekordera po broju nastupa za hrvatsku reprezentaciju, Ivu Jukića te tri mlada reprezentativca te su u ovom susretu na papiru bili i favoriti, ali je na kraju pobjedu odnio domaćin i još jednom dokazao kako se iz Gospina polja teško ide s bodovima.

Delegat: Mario Matić

SQUARE: Zoran Primić, Luka Vuletić, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Josip Nebergoj, Alen Turuk, Haron Džanković, Mateo Miladin, Orsat Klečak, Antonio Konsuo, Matej Perić, Damjan Šulić, Niko Drobac, Ante Franković, Hans Matić (trener)

AFC UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Jakov Hrstić, Ivan Gotovac, Filip Milas, Edo Radmilo, Josip Juretić, Karlo Kovačić, Ante Peša, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Marin Mandić (trener)

STRIJELCI: 1:0 Vuletić (6′), 2:0 Konsuo (26′), 2:1 Šuljić (39′), 3:1 Primić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 7 (4+3); AFC Universitas 6 (3+3)

Nebergoj (3′), Vuletić (13′), Džanković (30′), Šulić (31′) – SQUARE

Jukić (37′) – AFC UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE:  Zoran Primić (SQUARE)

Početak utakmice gledamo izjednačenu igru s obje strane. Igru Squarea dirigira povratnik u dresu Gospara, Duvančić te preko njega ide većina napada Dubrovčana. Mreže su mirovale do 6. minute kad jakim udarcem iz poluvoleja za vodstvo domaćina pogađa crnogorski reprezentativac i novo pojačanje Dubrovčana, Vuletić. Uslijedio je period ponovno ujednačene igre s obe strane, a onda u drugoj polovici prvog poluvremena gledamo dominaciju Studenata. U tom periodu je u dresu Universitasa najraspoloženiji Gotovac. Studenti prijete sa svih strana, a najbolju priliku imaju u 19. minuti kad na dodavanje Gotovca s lijeve strane ne reagira najbolje Hrstić i promašuje loptu u situaciji kad je imao desnu stranu gola Squarea praznu. Prema viđenom na terenu, ekipa iz Splita je bolja, ali rezultat na kraju prvih 20 minuta je na strani Squarea koji na odmor odlazi s vodstvom od 1:0. Otvaranje drugog poluvremena je dosta izjednačenije te se obje ekipe izmjenju s prilikama. Igru kao i u prvom poluvremenu dirigiraju Duvančić i Gotovac. U 26. minuti sjajno s desne strane se snalazi Konsuo kojem Jukić izlijeće s gola, ali ga mladi igrač Dubrovčana lobuje za povećanje vodstva na 2:0. Novi gol u mreži Splićana je dao Dubrovčanima “vjetar u leđa” te su oni ti koji u narednom periodu imaju više prilika dok Studenti ne mogu nikako doći do smanjenja rezultata. Pet minuta prije kraja Studenti prelazi na igru s igračem-golmanom kojeg igra Juretić koja ih je dvije minute prije kraja umalo košta novog pogotka Gospara. Primić šuta sa svoje polovice, ali pogađa prečku. Već u sljedećem napadu nova prilika za Dubrovčane, ali Džanković pogađa stativu. Studenti pokušavaju svim silama smanjiti rezultat što i uspjevaju na isteku 39. minute kad Šuljić sjajnim udarcem s 10-ak metara pogađa za 2:1. Studenti tad bacaju sve karte u napad što iskorištava Primić koji ponovno puca sa svog gola i postavlja konačnih 3:1. Pomlađena momčad Dubrovčana je tako na svom terenu upisala pobjedu protiv Universitasa koji je imao svoje prilike, ali ih nije iskoristio. Studenti u sljedećem kolu idu u goste Crnici koja je također u prvom kolu doživjela poraz protiv Olmissuma rezultatom 4:0 dok će Gospari u goste Futsal Dinamu koji je u prvom kolu tijesno poražen rezultatom 2:1 od Novog Vremena. Ovom utakmicom je kompletirano i 1. kolo te vam u nastavku donosimo ljestvicu.

1.HMNL

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

IZ SVIJETA | Marinović i J.Suton strijelci u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativci i ovog su vikenda odigrali zapažene uloge u novim pobjedama svojih momčadi. Dario …

Antun Bačić u radijskoj emisiji CROfutsala!

Sutras početkom u 19:00 sati na frekvencijama MEGAMIX RADIA HVAR emitirat će se još jedna …