1.HMNL | Potpićan ’98 AD Tokić – Split Tommy 3:6 (2:3)

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Split Tommy očekivano je slavio u Labinu protiv Potpićna 98 AD Tokić iako je na poluvremenu bilo 2:3! U drugo poluvrijeme gosti ulaze odlučnije te rade razliku koju domaćini i sa golmanom-igračem u polju ne uspijevaju dostići.

Kolo: 11.kolo
Datum: 20.11.2015.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: SD Mate Blažine, Labin
Gledatelja: 300

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ – SPLIT TOMMY  3:6 (2:3)

Prvi sudac: Danijel Janošević
Drugi sudac: Mario Bručić
Treći sudac: Nikola Petir
Četvrti sudac: Mario Jurašić
Delegat: Robi Fonović

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Danijel Starčić, Dženan Čeligija, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Toni Braušić, Ivan Jasprica, Patrik Drndić, Almir Fejzić, Matteo Celić, Marko Pećar, Bojan Barišić, Keven Drndić, predstavnik kluba: Dragan Čubelić

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Branko Laura, Franco Jelovčić, Genario Benicio Peixoto, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Čeligija (6′), 1:1 Jelovčić (7′), 1:2 Genario (10′), 1:3 Jelovčić (13′), 2:3 Lalić (20′), 2:4 Pećar – AG (26′), 2:5 Laura (29′), 3:5 Genario – AG (34′), 3:6 Suton  (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Potpićan ’98 AD Tokić 5 (3+2); Split Tommy 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Pećar (26′), P. Drndić (35′) – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ

IGRAČ UTAKMICE: Ivo Jukić (SPLIT TOMMY)

Petim uzastopnim porazom okončana je jesenska povratnička polusezona Potpićanaca u Prvoj HMNL. Večeras je od njih bila bolja momčad Split Tommya koja niti u jednom trenutku nije dovela u pitanje svoju pobjedu.

A poveli su domaći nakon što je Čeligija izbio sam na vratara Jukića i volejom pogodio za 1:0. Prethodno je, u četvrtoj minuti, Jasprica zatresao vratnicu. No, niti minutu kasnije Čeligija i Jelovčić ulaze u jedan duel, a lopta ulazi u gol, suci ga pripisuju gostujućem igraču.

U desetoj minuti Grcić pogađa vratnicu, a minutu kasnije Genario koristi istrčavanje Starčića pa pogađa efektno iz okreta za 1:2. I onda, reklo bi se odlučujućih 90 sekundi u režiji Franca Jelovčića.

Najprije je u 12. minuti blokirao udarac Jasprice koji je prošao i vratara, da bi se minutu i pol kasnije oslobodio Patrika Drndića i efektno poentirao za 1:3. Nadu Potpićancima vraća Lalić 17 sekundi prije kraja prvog dijela, na asistenciju Jasprice, a kojeg je uposlio mlađi Drndić.

Nakon šest minuta „al pari“ igre uslijedila je nespretnost Pećara i Starčića nakon jednog ubačaja za 2:4, a ubrzo je i Laura povisio na tri pogotka prednosti gostiju.

Jedan Čeligijin udarac je Brazilac Genario usmjerio u svoju mrežu u 34. minuti za 3:5, a onda je uslijedio nekoliko pokušaja domaćih nakon kojih je Jukić pokazao zašto je i danas jedan od najboljih vratara Europe. U posljednjim sekundama Suton pogađa za konačnih 3:6.

O nama Igor Dundara

Mateo Kljunak: “Smatram kako imamo dovoljnu kvalitetu i uz ovakav rad možemo daleko dogurati.”

Nakon “hladnog tuša” i poraza protiv Šibenika 1983 u trećem kolu momčad AFC Universitasa je …