1.HMNL | Remi Futsal Pule i Crnice u zaostalom susretu 5. kola

U zaostalom susretu 5. kola 1.HMNL Futsal Pula i Crnica su podijelili bodove odigravši 3:3. Domaći su nastupili oslabljeni neigranjem vratara Luketina i ponajboljeg igrača Stojkovića, čime je gostima uvelike olakšan put do pozitivnog rezultata. Triput su gosti vodili, no na koncu se podjela bodova doima kao najrealniji ishod ovog dvoboja kojim su Puležani i Šibenčani zaključili prvoligašku jesen.

Kontrolor suđenja: Darko Štimac

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Daniel Moravac, Dean Moravac, Goran Urošević, Robert Grbić, Danis Hrgota, Stefano Galešić, Belmin Hasanbašić, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Ivan Šulentić, Antonio Vuzem, Edvin Lorber, trener: Frane Despotović

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Katuša (2′), 1:1 Daniel Moravac (11′), 1:2 Žilić (15′), 2:2 Grbić (18′), 2:3 Katuša (19′), 3:3 Lolić (25′),

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 8 (3+5); Crnica 8 (3+5)

Vukmir (34′) – FUTSAL PULA
Škugor (3′), Subotić (25′), Radić (27′), Katuša (32′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Paulo Katuša (CRNICA)

Već u prvoj minuti domaćin je mogao do prednosti, no udarac Manola Bilića s 12ak metara zaustavlja vratnica. Nedugo zatim gosti dolaze do prednosti. Katuša je iz slobodnog udarca s 13-14 metara silovito pucao, a vratar Jamičić ne uspijeva zaustaviti loptu koja završava u golu za 0:1! U sljedećoj minuti Andrijašević je u visokom presingu osvojio loptu ispred vratara Jamičića, obišao ga, no loptu na putu prema golu zaustavlja Grbić. Domaćin do izjednačenja dolazi u 11. minuti. U lijepo odigranoj akciji Vukmir je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje Daniel Moravac zabija za 1:1! Vrlo brzo mogli su gosti do novog vodstva, no Andrijašević na drugoj vratnici ne uspijeva zabiti nakon vrlo dobrog ubačaja Šamije s desne strane. No u 15. minuti Šibenčani ipak dolaze do prednosti. Hrgota je izgubio loptu na centru, te se otvorila lijepa prilika gostima iz kontre. Kada se već činilo da su gosti propustili to realizirati Žilić je s 8 metara s lijeve strane prizemnim udarcem pogodio suprotni kut vratara Jamičića za 1:2! U 18. minuti domaći dolaze do novog izjednačenja. U lijepo odigranoj akciji Daniel Moravac je s desne strane dao povratnu loptu za Grbića koji s 10 metara desnom nogom zabija za 2:2! No radost domaćih nije bila dugog vijeka. Već u sljedećoj minuti Katuša u polukontri s 15ak metara silovito zabija, uz novu nesigurnost vratara Jamičića, za 2:3 prednost gostiju nakon prvih 20 minuta.
U nastavku prvo veće uzbuđenje bilježimo u 24. minuti kada Subotić pada u kaznenom prostoru domaćih, no suci se nisu oglasili. U sljedećoj minuti Futsal Pula dolazi do izjednačenja. Šulentić je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici, povratnom loptom na vrhu kaznenog prostora proigrao Lolića koji zabija za 3:3! Do kraja susreta gledali smo ujednačenu igru gdje su obe momčadi pokušale doći do gola, no rezultat se nije mijenjao. Na momante smo gledali i nešto oštriju igru, a pravih prilika vidjeli smo jako malo. Dojam je da su obe momčadi više pazile da ne prime novi zgoditak, nego što su željele doći do sva tri boda. Susret je tako okončan miroljubivim remijem, koji se na koncu doima i kao najrealniji ishod ovog susreta.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …